Skocz do zawartości

KV-1B Tamiya 1/35 by SiM


simpl

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 55
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o spawy, to nie wiem gdzie maja byc, wiem natomiast że bardzo fajnie się je robi z masy modelarskiej wamodu, lub podobnych. Robisz cieniutkie wałeczki z masy, wciskasz je w miejsce gdzie ma byc spaw,a potem wyciskasz fakturę spawu. Pamiętaj że spaw wygląda jak by sie składał z takich półkolistych fal. W moim warsztacie tak własnie robiłem spawy na teciaku:

viewtopic.php?f=87&t=29554&start=75

A błotniki i reszta kw bardzo fajnie zaczynają wyglądac. Również jestem zwolennikiem waloryzacji własnymi środkami, więc będę zaglądał i w miarę możliwości pomagał

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim tygodniu wolny czas był dla mnie towarem deficytowym więc postępy nieduże. KW aktualnie wygląda tak:

 

 

dsc00794au.jpg

 

dsc00796a.jpg

 

dsc00795ak.jpg

 

dsc00803am.jpg

 

dsc00802a.jpg

 

dsc00801au.jpg

 

dsc00800ad.jpg

 

dsc00799ai.jpg

 

dsc00798a.jpg

 

dsc00797ae.jpg

 

Proszę komentować radzić i podpowiadać. jutro będę miał trochę wolnego czasu to może coś przy nim posiedzę. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z merytoryką u mnie krucho na temat Rosyjskich cudów technologi ale mi się bardzo podoba... poza tym o czym już pisał kolega powyżej... gąski i zacieki mi podchodzą ale wydechy jakieś takie dziwne.

Pozwodzenia w dalszej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- rdza rdzy nie równa

- już przefiltrowany na ciemniejszy

- pastela starta na świeżą farbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajnie Ci to wychodzi kolego Simpl. Rdza rzeczywiście trochę zbyt jaskrawa i dająca po oczach, ale jeśli już ją podrasowałeś to super. Bardzo ładnie siadł wash, przez co pojazd sprawia wrażenie naprawdę ciężkiego.

 

Niecierpliwie czekam na kolejne fotki!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylms bardzo bym chciał lecz niestety i tak nadszarpnąłem mój budżet "budując" warsztat modelarski. Ostatnio zamówiłem kilka brakujących rzeczy i na razie kończę z wydawaniem kasy przynajmniej do następnej wypłaty. W przyszłości na pewno zaopatrzę się w ten specyfik. Na razie lampa zostanie pomalowana chyba że wymyśle inny patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reflektor poprawiony. został wydrążony pomalowany odbłyśnik i przyklejona szybka z plastiku z wytłoczki na leki. Wykorzystałem materiał nie modelarski ponieważ jest to mój drugi model i nie mam uzbieranego złomu.

 

dsc00804as.jpg

 

dsc00806a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat. Chciałem zamontować śruby rzymskie naciągające liny holownicze ale nie mogę znaleźć jak wyglądało ich mocowanie do kadłuba w wersji z przykręcanymi dodatkowymi ekranami. Macie może jakieś zdjęcie lub sugestie jak to mogło wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem dorabiać jakieś graty. Wszystko od podstaw.(nie jest to ostateczna wersja) Mile widziane pomysły podpowiedzi i rady:

 

dsc00810ae.jpg

 

dsc00808a.jpg

 

dsc00807aq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i to już będzie jątrzenie z mojej strony, ale uważam, że niektóre rdzawe zacieki są nadal zbyt jasne, a rdza na gąsienicach zbyt wyrazista i przez to pojazd wygląda jakby stał dłuższy czas bezczynnie pod chmurką. Może spróbowałbyś jeszcze coś z tym zrobić, bo reszta pojazdu naprawdę wygląda bardzo fajnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Korniku. Powalczyłem trochę z suwakami w jednym ze znanych programów graficznych i teraz u mnie na monitorze rdzawe odcienie najbardziej odpowiadają tym na czołgu. Zieleń natomiast jest na modelu nieco mniej intensywna w stosunku do tej na prezentowanym zdjęciu. Mam nadzieję, że u Ciebie wygląda to podobnie. Jak teraz oceniasz ten kolor

 

dsc00811as.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem co myśleć. Jeśli to tylko kwestia zdjęć, to rdzawe zacieki by przeszły, ale gąsienice nadal wyglądają jakby pojazd był długo nie używany i jednocześnie wystawiony na niszczycielskie warunki atmosferyczne.

 

Drugą sprawą jest kwestia obić lakieru. Są zbyt plamowate, a rdza w ich wnętrzu sprawia niestety wrażenie namalowanej. Lepiej byłoby już gdybyś zostawił je w samej ciemnej stali bez rdzawych wykwitów.

 

Liny i ich zaczepy lepiej wyglądałyby w nieco ciemniejszym metalizerze lub przynajmniej potraktowane washem. Łopatę natomiast przydałoby się nieco zużyć i przede wszystkim porządnie zwashować.

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liny i ich zaczepy lepiej wyglądałyby w nieco ciemniejszym metalizerze lub przynajmniej potraktowane washem. Łopatę natomiast przydałoby się nieco zużyć i przede wszystkim porządnie zwashować.

Wszystko w swoim czasie Korniku. tak jak napisałem kilka postów wyżej

(nie jest to ostateczna wersja)
są to dopiero zrobione elementy. Lina to sznurek-nitka kupiona w pasmanterii i tylko wklejona w plastikowe końcówki (oryginalna cała plastikowa złamała się przy próbie wyginania) Łopacie zamierzam dodać metaliczne obdarcia lakieru na ostrzu szpadla i ubrudzić trzonek to samo tyczy się śrub rzymskich lin - postaram się aby wyglądały na bardziej zużyte.

 

Niestety dziś nie dałem rady posiedzieć przy modelu ale mam nadzieje że w drugiej połowie tygodnia nadrobię zaległości.

 

Jestem wdzięczny za doping, ciepłe słowo i rady wszystkim obserwatorom a zwłaszcza tobie kornik_69 i tobie pankot13 a także bazylms za motywacje do dopieszczania detali. Na prawdę to doceniam i dziękuję. Zachęca mnie to do dalszej intensywnej pracy i nieustającego pogłębiania wiedzy. Pozdrawiam Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam po dłuższej przerwie. W ostatnim czasie kompletnie nie miałem czasu dla modelarstwa i dla tego postępów przy KW nie było. Wczoraj wieczorem udało mi się znaleźć chwilę i trochę umorusałem czołg. Chciałem żeby wyglądał na mocno zakurzony jak np po przejeździe drogą czołgową. Lubie jak taki sprzęt prezentowany jest w bardzo zniszczonych i brudnych obliczach i po prostu nie mogłem się oprzeć aby spróbować swoich sił. Oto wyniki moich zmagań z materią:

 

dsc00898w.jpg

 

dsc00913ds.jpg

 

dsc00910f.jpg

 

dsc00908a.jpg

 

dsc00906jq.jpg

 

dsc00901xoy.jpg

 

dsc00899i.jpg

 

Pozdrawiam Szymek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.