Skocz do zawartości

15cm sig auf Jagdpanzer 38(t) UM 1:72


Sandman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałem Wam zaprezentować mój 3 model, czyli 15cm sig auf Jagdpanzer 38(t) firmy UM. W tym miejscu chciałbym bardzo podziękować kolegom za pomoc w warsztacie! Wasze celne rady skłoniły mnie do nadrobienia zaległości merytorycznych w modelarstwie i dokupieniu kilku narzędzi. Dzięki!

Warsztat:

viewtopic.php?f=87&t=30481

 

Sam pojazd został wyprodukowany w ilości 31 szt. Zachowało się tylko kilka zdjęć, na których stoi przed fabryką Skody (zwracam honor koledze Grzegorzowi, który też lepił ten model - są zdjęcia wnętrza pojazdu ) Działania bojowe nie są mi znane, prawdopodobnie nie zostały nigdzie opisane.

 

Co do ostatecznego wyglądu modelu, w moim zamyśle to jest pojazd który stał przed fabryką na wolnym powietrzu przez dłuższy czas, stąd ta rdza i zacieki. Z efektu końcowego jestem zadowolony, co prawda do uzyskania poziomu kolegi Grzesioj długa droga, ale nie od razu Kraków zbudowano:)

Waloryzacje to lufa RB i antena ze struny gitarowej.

 

Dość gadania, czas na zdjęcia:

26191281.jpg

93811945.jpg

53480625.jpg

81802698.jpg

32005658.jpg

84607006.jpg

28862585.jpg

47982699.jpg

12524010.jpg

75513786.jpg

 

I mały fotomontaż (słaby ze mnie grafik)

 

lapsq.jpg

 

 

Zapraszam do oglądania i komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja widzę że będę pierwszy. Więc patrząc na twoje zmagania w warsztacie i to że słychałeś rad kolegów napiszę że wyszedł ci całkiem udany model. Jest kilka małych ale... ale napisze tylko o jednym, gdyż to nie moja skala i byłoby nie w porzadku krytykować gdy samemu mi wiele brakuje w 35. Są to zapasowe ogniwka gąsienic. Niestety wygladają jak przyklejone i jakby oblane klejem/farbą. Mam nadzieje, że przy nastepnym modelu poświęcisz im trochę więcej uwagi. Moim zdaniem najlepiej wklejać je tuż przy końcu zabawy, kedy nadchodzą pigmenty.

To co kolejnego na warsztacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki:) ogniwka nie są zalane klejem, najpierw były brudzone pastelami, potem dałem mat (żeby utrwalić, zły wybór) potem znowu pastele i wyszedł taki glut, ale przy następnych pracach już tak nie będę kombinował. Następny na warsztat pójdzie Bergepanzerwagen 38(t), mam plan, żeby sklejać 'hetzeropodobne'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakoś to wyszło. A wracając do Twojego pytania z warsztatu: Filtry olejne tudzież wash olejny przy użyciu white spirit nie wchodzą w reakcję z farbami akrylowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: po 7 stronach warsztatu zupełnie tego nie widać. Malowanie kompletnie zabiło model, a szczególnie ten niby wash, który zamiast uwypuklać detale rozlał się po całym modelu tworząc plamy, smugi, zacieki i bogowie raczą wiedzieć co jeszcze. Najgorsze jest to, że doskonale uwypuklił wszystkie wady powłoki lakierniczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takiego tonu wypowiedzi, piszesz tak jakbym źle pomalował Twój model. Wiem, że są braki i babole. Co ma ilość stron warsztatu do tego wszystkiego? Dopiero co zacząłem sklejać modele więc dużo jeszcze pytam. Pojazd miał być brudny i z zaciekami. Będę się bronił, jeżeli krytyka nie jest konstruktywna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Spoko Sandman, po tym warsztacie twój kolejny model "rozwiniętej Skody" będzie dużo lepszy. Z mojej strony, to: nie ma sensu kombinować za bardzo, najpierw zrób model na czysto Tip-Top, później można bawić się waloryzowanie modelu farbkami, kurzami, rysami itp czarami. Gąski w UM są najgorszą rzeczą jaka może spotkać modelarza (sklejacza), mnie osobiście doprowadzają do szału i na dodatek są one takie sobie, nie dość że za duże to i za grube, nie ma innych dobrych plastikowych, więc pozostają fototrawione lub żywiczne, wtedy ma to ręce i nogi. Do tego modelu dodaj jakieś bambetle, wiaderko, kocyk, kanistry, skrzyneczka, hełmy etc, powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko Sandman

Zgadzam się z kolegą Adamem...

...nie ma sensu kombinować za bardzo, najpierw zrób model na czysto Tip-Top, później można bawić się waloryzowanie modelu farbkami, kurzami, rysami itp czarami.

Tutaj też się z Nim w pełni zgadzam.

Gąski w UM są najgorszą rzeczą jaka może spotkać modelarza (sklejacza), mnie osobiście doprowadzają do szału...

A tutaj się z Nim nie zgadzam zupełnie.

 

pozdrawiam

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski w UM są najgorszą rzeczą jaka może spotkać modelarza (sklejacza), mnie osobiście doprowadzają do szału...

A tutaj się z Nim nie zgadzam zupełnie.

pozdrawiam, Grzesiek

A ja się z sobą zgodzę, jak widzę te gąsienice to szukam czegoś na nerwy.

Sam się przekonasz jaka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady panowie. Co do gąsek UM, sklejam je wg. poradnika kolegi Grzegorza i robi się to całkiem przyjemnie, tylko muszę się nauczyć bardzo ostrożnie operować klejem CA (mój kolejny model niestety przez to ucierpi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.