Skocz do zawartości

SW-4 Puszczyk - Aeroplast 1:48


Moses

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 94
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Robert, ja też u siebie mam zupełnie inny odcień, "zupełnie nie taki" jak wcześniej pisałem według fotek to idealnie podchodzi pod Humbrola, ale 117. Patrząc na swój próbnik zrobiony z model color, to 95 potrzebuje "kapki" żółtego aby lekko rozjaśnić.

Jutro z ciekawości trysnę "fabryczną" mieszanką Vallejo z serii Air i podeślę fotkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję (od środka) połówkę model color 95 i drugą mieszanką Vallejo Air 1 x 006 + 1 x 022 i wstawię fotki dzienne o ile Moses się zgodzi i mnie nie pogoni bo to jego wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z umową efekty testów:

d55e31a3fa16660am.jpg

wydaje mi się, że wybiorę ostatni wariant mieszanki 1:3, choć zastanawiam się nad dodaniem jeszcze MC95

dla porównania zrobiłem posiadany zestaw podobnych odcieni

cde51cf365f9007em.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli Puszczyk i reszta floty naszych wiatraków faktycznie jest pomalowany RAL6031, to ta MC95 jest według mnie nazbyt brązowa. TC10 to według gunze dokładnie ten RAL i patrząc na demobil z za zachodniej granicy, można to potwierdzić. Natomiast widziałem w nowych barwach (właściwie barwie) jedynie Mi-17 (z dalszej odległości Mi-24) i według mojej subiektywnej oceny jest to kolor o ton ciemniejszy od TC10 ale nadal bardziej zielony niż oliwkowy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, opierałem się na instrukcji AeroPlastu, podają tam zielony RAL6031, czyli kolor zielony NATO.

Właśnie cały czas mi się to nie zgadzało, jak wcześniej pisałem Puszczyka nie widziałem na żywo, a więksi "bracia" mają właśnie ten ciemniejszy odcień, dla tego zmieniłem od razu proporcje dając nie 1/1 lecz 1/3 ciemniejszej.

Pozostaje pytanie do osób mając możliwość oglądania na żywo, czy Puszczyk jest malowany tą samą farbą co "pancerka" czy pozostałe wiatraki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie, zgadzam się z Tobą, sądzę, że ta zieleń natowska jest za jasna, jak popełniłem kiedyś Mi-8 w 1/72 to mazałem go model masterami i kolor w przeciwieństwie do modelu był ok. Nie pamiętam niestety który to był, ale teraz i tak nie pozwolą mi w domu "smrodzić" olejami a ja zresztą wolę vallejo. Wczoraj robiłem "biedronkę" na wrotach schronohangaru i zastanawiam się czy nie użyję też 71014 na puszczyka który wygląda nieźle, przynajmniej na dużej płaszczyźnie.

588209288dd86d37m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest ten kolor co na czołgach Nato Green,w/g mnie kolor Puszczyków to ten sam co na pozostałych zielonych śmigłowcach ale najlepiej że by wypowiedział się ktoś znający temat,może Mariusz tu zajrzy.

 

Zajrzał, gdyż model sobie nabył. Wszystko co lata i jest malowane na zielono w LWL ma ten sam kolor, odcień, czy jak to tam dalej zwać. WZL-1 i Świdnik kupiły farby od tego samego producenta.

 

Najbardziej odpowiedni odcień stosuje chazek w swojej fabryce Milów:

 

viewtopic.php?f=64&t=25626

 

Jeszcze jedno- w modelu jest mały babol, który poprawił Part w swoich blaszkach. Mianowicie wersja wojskowa nie posiada siatek na wlocie powietrza- z boku jest "powietrze na przestrzał"- na zdjęciu w czerwonej ramce:

 

199486.jpg

 

Tak więc należy siatki wyciąć, dorobić wnętrze, pomalować na biało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno- w modelu jest mały babol, który poprawił Part w swoich blaszkach. Mianowicie wersja wojskowa nie posiada siatek na wlocie powietrza- z boku jest "powietrze na przestrzał"- na zdjęciu w czerwonej ramce:

 

Tak więc należy siatki wyciąć, dorobić wnętrze, pomalować na biało.

 

Dzięki za info dot. kolorów. Co do siatek, to nie jest prawda, nie wiem jak wygląda sytuacja z poszczególnymi egzemplarzami, ale 660201 ma siatki a ze względu na małą średnicę drutu pod światło są nie widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety chyba jednak mam:

 

http://www.airplane-pictures.net/photo/20728/6602-poland-air-force-pzl-sw-4-puszczyk/

 

Wolnym czasem odkopię zbliżenia i wlepię.

 

Jednak nie:

http://images23.fotosik.pl/209/fc81f2b7085e6465.jpg

mamy zresztą piękny Walkaround:

viewtopic.php?f=65&t=7577

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Honor zwracam. Są. Przynajmniej się wyjaśniło. :-)

 

Niemniej i tak i tak, model w tej partii kadłuba wymaga poprawek. Tak jak sugerowałem- dorobienia wlotu powietrza i po powyższych konsultacjach "muślinowych siatek".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu zapytam skoro tylu w Puszczyku siedzi...

Niech mi powie mądra głowa z czego taką siateczkę pyknąć w Puszczyku 1:72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.