Skocz do zawartości

>Volvo FH "L. Tynjala OY"<


tomeka6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, w miedzyczasie konczenia mojej Scanii - hakowca, zaczalem kolejny projekt, o ktorym dlugo myslalem. Jest to Volvo FH (mark 2, nie 3 jak na zdjeciu oryginalu) w barwach finskiej firmy "Lasse Tynjala OY" z Alajarvi.

Jak dotad udalo mi sie zrobic rame do Volva, jak i rame pomocnicza do skrzyni. Wiele elementow ramy, zawieszenia nie jest zgodne do konca z oryginalem jaki oferuje producent, ale dla mnie odpowiada taka wersja. Tak w ogole to rama nie jest jeszcze w pelni skonczona.

 

Zdjecie oryginalu, na ktorym bazuje:

 

1250529141796_12_large.jpg

 

I model:

 

DSC_0834.jpg

DSC_0833.jpg

DSC_0829.jpg

DSC_0810.jpg

DSC_0811.jpg

DSC_0828.jpg

DSC_0825.jpg

DSC_0817.jpg

DSC_0819.jpg

DSC_0818.jpg

DSC_0816.jpg

DSC_0814.jpg

DSC_0801.jpg

DSC_0807.jpg

DSC_0804.jpg

DSC_0856.jpg

DSC_0872.jpg

DSC_0855.jpg

DSC_0845.jpg

DSC_0846.jpg

DSC_0866.jpg

DSC_0858.jpg

DSC_0842.jpg

DSC_0841.jpg

DSC_0883.jpg

DSC_0886.jpg

DSC_0894.jpg

DSC_0896.jpg

DSC_0881.jpg

DSC_0882.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Bardzoładnie to wszystko wygląda... ...a nawet lepiej

będzie przyczepka?

Pozdrawiam

 

Nie planuje przyczepy jak na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej grubości poliestyrenu używasz do wykonania podłużnic?

 

1 mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest italeri?

to byl w orginale juz tandem czy z siodlowego przerabiales?

pzdr.

 

Italeri nr 3849 "Sandro Munari"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy projekt się zapowiada. Rama PIERWSZA KLASA, obróbka polistyrenu i dokładność powala na kolana. takie pytanie nakrętki/nity robiłeś samemu czy są z jakiegoś zestawu? Powodzenia w dalszych pracach i czekam na więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim za mile komentarze.

 

Copycat, dziekuje Ci za komentarz, wiele znaczy dla mnie. Co do Twoich warsztatow to absolutnie genialne jest to co robisz z modelami, zarowno scratch jak i brodzenie. Tak ostatnio myslalem zeby delikatnie przybrodzic rame w moim Volvie, ale nigdy tego nie robilem wczesniej wiec.....chyba Ci go wysle do zrobienia profesjonalnego brudzenia.

 

Grubyjg, te nity/nakretki sa dostepne w KFS (PE 89), ale szczerze to nie jestem do konca z nich zadowolony, wiec chyba zaczne robic swoje.

 

Raz jeszcze dziekuje za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za mile komentarze. Mark666, do konca jeszcze daleka droga, czeka mnie jeszcze dokonczenie wnetrza, no i buda tez od scratcha, moze jakies orurowanie z przodu, wiec roboty jeszcze sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za mile komentarze. Mark666, do konca jeszcze daleka droga, czeka mnie jeszcze dokonczenie wnetrza, no i buda tez od scratcha, moze jakies orurowanie z przodu, wiec roboty jeszcze sporo.

 

Wiem że to będzie < perfect >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

i migotanie lewego przedsionka w jednej chwili!!!

Hmmm....co tu dużo pisać...Wirtuoz!!

Z pewnością będę tu często zaglądał

Powodzenia i wytrwałości do końca!!

Pozdrawiam!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, czas na mala aktualizacje. W miedzyczasie podlubalem troche przy zderzaku i kabinie, a przede wszystkim zaczalem juz bude, ktora i tak czeka jeszcze wiele przerobek. Dzisiaj przypadkowo natrafilem na dosc fajny lakier, ktory chcialbym uzyc w tym modelu, jednak mam dylemat - czy znalezc w miare podobny odcien czerwonego do tego, ktory jest na oryginale, czy uzyc tego co mam.....

 

DSC_0897.jpg

DSC_0905.jpg

DSC_0906.jpg

DSC_0907.jpg

DSC_0908.jpg

DSC_0913.jpg

DSC_0909.jpg

DSC_0910.jpg

DSC_0911.jpg

DSC_0912.jpg

DSC_0914.jpg

DSC_0915.jpg

DSC_0919.jpg

DSC_0920.jpg

DSC_0921.jpg

DSC_0922.jpg

DSC_0923.jpg

DSC_0924.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, to lubię, skąd Ty plany bierzesz. Masz może jakąś budę, która by mi pasowała do Mercedesa 1628s z Revella. Mam windę z Italerii i z chęcią bym coś takiego stworzył. Myślałem już o zakupie kartonowego modelu i zrobieniu na jego podstawie jakiegoś scratchu.

Marku w tym szpitalu to chyba razem wylądujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelacja, to lubię, skąd Ty plany bierzesz. Masz może jakąś budę, która by mi pasowała do Mercedesa 1628s z Revella. Mam windę z Italerii i z chęcią bym coś takiego stworzył. Myślałem już o zakupie kartonowego modelu i zrobieniu na jego podstawie jakiegoś scratchu.

Marku w tym szpitalu to chyba razem wylądujemy.

 

Plany mam od znajomego z Finlandii. Pracuje dla czasopisma transportowego "Raskas Kalusto" i udostepnil mi mnostwo fotek jak i szczegolowe wymiary podwozia, budy, przyczepy, itp. od wlasciciela firmy, wiec bazuje na tym. Poza tym polecam odwiedzic www.anttiranta.com . Budy niestety nie posiadam, ale jak znajde cos, nawet wymiary, itp. to napewno Ci je przesle.

 

RapToWny - mnie sie tez to zestawienie kolorow bardziej podoba, ale bazuje na oryginale wiec nie wiem, chyba jednak sie zdecyduje na ten kolor co w oryginale.

 

Dziekuje za komentarze .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.