Skocz do zawartości

>Volvo FH "L. Tynjala OY"<


tomeka6

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj, nie będę oryginalny pisząc, że kawał świetnej pracy wykonałeś i wszystko wygląda przekozacko, mam jednak pytanko czy możesz udostępnić plany tego dzieła. Marzy mi się wykonanie takiego zestawu lecz zacząć chcę od planów.

 

 

Pozdrawiam i powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 160
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Przymiarka jak najbardziej cieszy oko . Mam tylko pytanie co do błotników kół napędowych, one mają tak na dole odstawać od opony? Nie powinny bardziej przylegać do koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka jak najbardziej cieszy oko . Mam tylko pytanie co do błotników kół napędowych, one mają tak na dole odstawać od opony? Nie powinny bardziej przylegać do koła?

 

Nie bardzo rozumiem co masz na mysli.

Generalnie to moim zamierzeniem bylo obnizyc zawieszenie, tak jak wiele ciezarowek ma na zlotach, wiec moze przez to wydaje sie, ze odstaja, czy o to chodzilo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że nadkola w dolnej części są strasznie szerokie, według mnie to trochę psuje efekt. Ale nie jestem pewny czy w oryginale nie jest tak samo jak u ciebie. Przepraszam że tak długo nie odpowiedziałem ale czasu mam ledwo na przeglądanie.

 

DSC_1715-800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sądziłem, najpierw napisałem a potem pomyślałem. Swoją drogą niezbyt fajnie to wygląda nawet na orgyinale, jak to mówią ważne są szczegóły. Czekam na dalsze efekty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam!

 

Uwierzycie, że dotychczas ominął mnie ten wątek? Normalnie nie wiem jak to się stało. Tomek, gratulacje - budujesz model z górnej półki. Życzę powodzenia i pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja nie do konca sie moge z wami zgodzic.Nadkola w orginale maja standardowy wymiar, prosze wrocic do pierwszego zdjecia na str. pierwszej i widac ze wszystko wyglada oki.Na tych fotach co sa powyzej ewidentnie widac ze auto jest opuszczone na poduszkach i opona wchodzi w nadkole wiec wyglada to smiesznie- ale to normalne.A druga sprawa to taka ze mam wrazenie ze w orginale sa opony "22-ki" ale o obnizonym profilu co pozwala na zwiekszenie skrzyni ładunkowej o kilka cm. sam dzis taka naczepą pojade (zwykła firana ale ładuje jak mege).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jonnym, dokladne wymiary opon w tej ciezarowce na zdjeciu powyzej to 385/55/R 22,5 na super singlach i 315/70/R 22,5 na osi napedowej.

Dziekuje wszystkim za komentarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Zabudowa wygląda przyjemnie. Wersja z jednym fotelem?

 

Tak Sebastian, bedzie jeden fotel .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko co to jest na bokach fotela ??

 

Szpachla - jeszcze nie oszlifowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz je cieniował? Aż się prosi o to.

 

No bardzo chcialbym, tylko musze sie dowiedziec jak to sie robi i czym (nigdy wczesniej tego nie robilem), zeby nie odstawic kichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio coraz bardziej sprawdza się metoda baza - kilka tonów kolor ciemniejszy w zakamarki - potem znowu baza, ale delikatnie, że przyprószyć a nie przykryć. Na koniec suchy pędzel na rozjaśnienie miejsc, które tego wymagają (jakieś wzgórki). Nie polecałbym Ci zapuszczać "linii podziału" między części siedziska bo prawie zawsze wychodzą za mocne w stosunku do reszty kolorów. Powodzonka bo zabawa z cieniami może zdenerwować;]

 

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio coraz bardziej sprawdza się metoda baza - kilka tonów kolor ciemniejszy w zakamarki - potem znowu baza, ale delikatnie, że przyprószyć a nie przykryć. Na koniec suchy pędzel na rozjaśnienie miejsc, które tego wymagają (jakieś wzgórki). Nie polecałbym Ci zapuszczać "linii podziału" między części siedziska bo prawie zawsze wychodzą za mocne w stosunku do reszty kolorów. Powodzonka bo zabawa z cieniami może zdenerwować;]

 

 

pzdr.

 

No i tak tez chyba zrobie. Myslalem o kolorach czerwony z elementami czerni, ale jeszcze zobacze z tym czarnym. Coz, dzieki za rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich, troche porobilem przy wnetrzu, ale jeszcze kilka drobnych detali zostalo do dodania.

 

DSC_1840.jpg

DSC_1838.jpg

DSC_1837.jpg

DSC_1836.jpg

DSC_1834.jpg

DSC_1833.jpg

DSC_1831.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki bardzo. Zapomnialem dodac,ze jeszcze nawiewy powietrza beda czarne, no i jescze na gornej czesci cos tam dojdzie dla kontrastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.