Skocz do zawartości

Pomysły na zmiany w regulaminie na przyszłość.


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

A czemu miało by służyć ograniczenie kosztów?jak ktoś ma życzenie niech kupi dodatków i za tauzena jak go na to stać

 

Wydaje mi się ,że dodanie innych polskich firm będzie dobrym wyjściem ,wtedy mniej modeli ,się powtórzy z tej edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

...chciałbym zaproponować jakiś pomysł bardziej uniwersalny tak aby mogła wystartować pancerka, statki i figurki,(...) osóbówki i ciężarówki zrobiły by fajny pokaz.

Już były konkursy ze sprzętem używanym przez polaków (mówię tu szczególnie o panc. i samolotach) to może jakiś wyszczególniony hołd dla polskich inżynierów? "Pojazdy produkowane w Polsce" aby nie było nudno to mogły by być też maszyny licencyjne np. 126p

Pomysł zrodził się z tond iż niezbyt mi się podoba porównanie np. TKS-a Miraże z panterą Dragona (nie umniejszając wkładu pracy włożonej w panterkę). Sakle dowolne wprowadzony był by podział na x<1:48 i x>1:48. Co wy na takie coś? Ale to chyba jako oddzielny konkurs jedno razowy a ten który się zakończył niech będzie sezonowy co roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek chciałbym podziękować i pogratulować organizatorom bo udało im się przygotować i przeprowadzić naprawdę udany konkurs, który przyciągnął sporo uczestników i zaowocował ciekawymi warsztatami. Kolego Karambolis8 i Tombie01 odwaliliście kawał dobrej roboty!

 

Co do ewentualnych zmian, to również byłbym za tym by konkurs objął więcej działów, a nie tylko sam dział lotniczy. Takie ograniczenie wydaje mi się trochę krzywdzące dla pozostałych użytkowników forum. W końcu w innych działach też są firmy z wiekowymi i nie do końca bezproblemowymi w budowie modelami.

 

Nazwa rzeczywiście by się przydała, choć może niekoniecznie tak bezpośrednia jak "Gniot" czy "Rzeźbienie w G...."

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu miało by służyć ograniczenie kosztów?jak ktoś ma życzenie niech kupi dodatków i za tauzena jak go na to stać

 

Wydaje mi się ,że dodanie innych polskich firm będzie dobrym wyjściem ,wtedy mniej modeli ,się powtórzy z tej edycji.

 

Robert

przecież napisałem czemu miało by to służyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert, z tymi lewymi rączkami to nie kokietuj jak panienka

 

Regulamin nie powinien być nadmiernie szczegółowy. Ograniczenie kwotowe raczej jest nie do przejścia, bo to nie tylko zestawy, ale i farby, chemia, kalki i - czasami najkosztowniejsza - dokumentacja. Jak to policzyć i dyskwalifikować autora?

Natomiast można by szerzej określić krąg trudnych zestawów, choć sprawa nie będzie prosta, bo jeśli ktoś pamięta pierwsze Spity czy Me262 z Revella, to wszelkie ZTS-y to przy nich bajka.

Warto wprowadzić ewentualnie dłuższy termin dla Open.

Ale ogólnie - żadnych rewolucji. Dotychczasowy regulamin jest dobry i to od uczestników zależy jak wykorzystają czas - czas bowiem okazał się głównym rozgrywającym w obecnej edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym roku konkurs debiutował - regulamin rónież - jeśli podejmiemy decyzję o powtórzeniu konkursu za rok to nie widzę problemu aby trwał 4 miesiące, dla obu klas, standard nie potrzebuje tyle czasu ale może pokaże się wiecej modeli w tej klasie, ja sam mam wyselekcjonowane poprawki ale one nie mają ogólnego wpływu na kształt konkursu ( na pewno sprecyzuję opis klas-teraz jestem bogatszy w doświadczenia), żadne ograniczenia kwotowe nie zdadzą egzaminu bo nie da się tego kontrolować, to już wiem po tej któtkiej przygodzie moderatora konkursu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę również że musimy dać odpocząć sponsorom, jak będziemy zamknięte koło sklepów modelraskich raczyć konkursem co kwartał to na przyszłą zimę będziemy musieli zrobić ściepę na nagrody

 

chodzi mi po głowie kilka fajnych pomysłów ale jeśli mogę coś powiedzić (a muszę uważać bo jak ostatnio powiedziałem to się zrobił z tego konkurs) to chciałbym zaproponować jakiś pomysł bardziej uniwersalny tak aby mogła wystartować pancerka, statki i figurki, a nie mogę jeszcze pogodzić z tym drugiej po samolotach mojej modelarskiej pasji jaką są samochody, a mamy tu zdolnych modelarzy (wyjadaczy wręcz) ale myślę że dla nich powinna też powstać jakaś dyscyplina, uważam że osóbówki i ciężarówki zrobiły by fajny pokaz.

Rozszerzenie konkursu o jednostki morskie to mały problem, ZTS produkuje okręty. Z pancerką to już inna sprawa, ale na upartego można dodać do konkurencji RPM i mamy fajne modele kołowo/gąsienicowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie brałem udziału w konkursie, ale moim zdaniem w standardzie można by pozwolić na przeróbki w ramach zestawu (np. wychylenie lotek, otwarcie kabiny, luków itd.).

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie brałem udziału w konkursie, ale moim zdaniem w standardzie można by pozwolić na przeróbki w ramach zestawu (np. wychylenie lotek, otwarcie kabiny, luków itd.).

 

Pozdrawiam,

JK

 

Racja - na te rzeczy w zasadzie zezwalaliśmy w ramach indywidualnych pytań ale jest to kwestia która znadzie miejsce w poprawionym regulaminie, nie wolno będzie po prostu dodawać elementów nie włączonych do zestawu - chyba że instrukcja przewiduje inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A igły jako lufy i naciągi w niektórych samolotach? Też można by to zrobić myślę że to niewielkie przeróbki a wiele dodadzą modelom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A igły jako lufy i naciągi w niektórych samolotach? Też można by to zrobić myślę że to niewielkie przeróbki a wiele dodadzą modelom.

Naciągów czy anten często w zestawach nie ma, a instrukcja je przewiduje, więc to powinno być jak najbardziej dozwolone. Zamiana luf, goleni, zastrzałów itp. na inne, to już jednak ingerencja w sam zestaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lufy to jednak mogły by być z igieł bo plastikowe czopki to jakoś nie to. Zresztą w niektórych modelach np ił-2 można wykonać tylko z igieł więc niech będą równe szansę. Więcej nc nie powinno być zmieniane bo od tego jest klasa open nawet "wychylenie lotek, otwarcie kabiny, luków itd." jest już moim zdanem za wielką ingerencją w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w ogóle nie robić podziału? Model ma być jak najlepszy, bez względu na to, jakimi środkami to osiągniemy? Tylko, że na forach, gdzie głównie oglądamy obrazki, trudno czasami dostrzec nakład pracy włożony w model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może w ogóle nie robić podziału? Model ma być jak najlepszy, bez względu na to, jakimi środkami to osiągniemy? Tylko, że na forach, gdzie głównie oglądamy obrazki, trudno czasami dostrzec nakład pracy włożony w model.

Musi byc podział na Standard i Open. Inaczej ktoś robiący model prosto z pudła na 99% procent nie znajdzie sie na pudle.

Ja bym dodał kilku producentów do konkursu Typu Condor, zeby można było MiGa 29 zrobić. Ewentualnie w standardzie pozwolilbym na wychylanie lotek, otwartej kabiny. oczywiście wszystko przy wykorzystaniu tego co dała fabryka

Swietny konkurs Gratuluje pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc podział na Standard i Open. Inaczej ktoś robiący model prosto z pudła na 99% procent nie znajdzie sie na pudle.

.... Ewentualnie w standardzie pozwolilbym na wychylanie lotek, otwartej kabiny. oczywiście wszystko przy wykorzystaniu tego co dała fabryka

Swietny konkurs Gratuluje pomysłu

Pod tymi propozycjami się podpisuję. Można by rozszerzyć o modele Smera i Kopro/KP/ w 1/72.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi byc podział na Standard i Open. Inaczej ktoś robiący model prosto z pudła na 99% procent nie znajdzie sie na pudle.

.... Ewentualnie w standardzie pozwolilbym na wychylanie lotek, otwartej kabiny. oczywiście wszystko przy wykorzystaniu tego co dała fabryka

Swietny konkurs Gratuluje pomysłu

Pod tymi propozycjami się podpisuję. Można by rozszerzyć o modele Smera i Kopro/KP/ w 1/72.

 

Też,jestem na tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.