Skocz do zawartości

Pomysły na zmiany w regulaminie na przyszłość.


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Zakładam ten temat, żebyście na świeżo wpisywali swoje uwagi, co warto zmienić w regulaminie, żeby następny konkurs był lepszy. Wydaje mi się, że teraz tuż po zakończeniu będziecie mieli więcej konstruktywnych wniosków i samego zapału, niż tuż przed ewentualnym rozpoczęciem następnej edycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

JA CHCE JESZCZE RAZ!!!!!

W moim przypadku wrogiem był mi czas. I to nie z powodu kilku zaczętych modeli. Spitfire budowałem w domu a Jaka i P-11 w wolnych chwilach w pracy... Właśnie myślę o czasie trwania konkursu...

W przypadku Standardów wydaje się wystarczająca. Ale w Open... No fakt... Więcej będzie go to i więcej przeróbek i, i tak na koniec Wielka Pardubicka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie bez zastzreżeń co do tej edycji i samego pomysłu. Mój drobny "grosik" to podtrzymanie pomsłu wcześniej piszących i rozszerzenie o różne "dziwne/straszne" firmy również te które występowały na naszym rodzimym rynku. Nie wiem też czy nie warto było by zdjąć obostrzeń dotyczących skali. Ale to już tylko bardziej dywagacje z mojej strony...

 

Generalnie gratuluję pomysłu i czekam na kolejną edycję (bo o tm że bedzie nawet już nie dyskutuję - jak by się zastanwiać czy Mikołaj przyjdzie w tym roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam, że szłoby rozszerzyć listę producentów o Intecha i ewentualnie NOVO. Zwłaszcza w przypadku tego drugiego, było widać że z wiekowych zestawów pakowanych przez Plastyka, da się sporo wyciągnąć.

To ja chcę Lotnię i zrobię Spitka UTI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mogę powiedzieć, poległem z Milem na samym finale więc domagam się kolejnej edycji

 

Ponadto informuję iż istnieje prawdopodobieństwo że nie znajdę dostatecznej motywacji do podjęcia odbudowy mila w warunkach poza konkursowych oraz że w przypadku nie nie zorganizowania 2 edycji konkursu mam tutaj aerograf i nie zawaham się go użyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkurs na 5, oby była kolejna edycja Ja mojego Thunderjeta dokończę już w normalnym warsztacie, więc poproszę o jego przeniesienie. Tak jak pozostali Koledzy stwierdzili, ramy czasowe są bezlitosne a każdemu zawsze coś stanie na drodze: sesja, poprawkowa sesja, praca i inne obowiązki Moim zdaniem można rozszerzyć ofertę kolejnego konkursu o inne modele polskich producentów np. PZW z szybowcami i Jastrzębiem, Astera ze Zlinem 142, Orlikiem i RWD-13 (dwa ostatnie to jest dopiero masakra ), kiedyś była firma Wojar co klepała przepaki kilku modeli Plasticarta różnych skali (JAK-40, Ił-28, SU-7, TU-154, MI-4, Mi-6, Turbolet), Lotnia ze swoimi gniotami: Spitfire UTI, "wąski" Huricane, a jeśli chodzi o skalę 1/48 to Mirage i Aeroplast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że TEN konkurs powinien pozostać w tej formie tak, by dać szansę gniotowatym zestawom na 5 minut sławy i chwały.

Jedynie tak, jak napisali poprzednicy - dorzucić jeszcze kilku producentów, jak choćby Condor, który jest straszny, a dzięki niemu taki MiG-29 ma szanse na uczestnictwo w batalii.

 

Swoją drogą, ciekawy byłby konkurs np. na modele samolotów/śmigłowców Polskich Sił Powietrznych w 1/48.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dla odmiany zrobić by konkurs z jakimiś porządniejszymi modelami, np Tamiya? Rzeźbienie w g... może być przyjemnie, byle nie za często!

 

 

Ideą mojego pomysłu było nie tylko sito modelaskich umiejętności na trudnych (ze względu na wykonanie) modelach, ale również wszem obecny (albo modny) kryzys, pomyslałem że przyciągnę bardzo dużo uczestników ze względu na bardzo niską ceną podstawowego zestawu

 

a Tamiya hm... no nie wiem czy zrobi taką furore,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo ze nie brałem udziału w konkursie ( z braku mocy przerobowych ) to był on ciekawy i zaglądałem często do warsztatów. Jedyne co bym zmienił to zwiększenie liczby zestawów z których można by korzystać. Można by np. wprowadzić ograniczenie cenowe modelu. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dla odmiany zrobić by konkurs z jakimiś porządniejszymi modelami, np Tamiya? Rzeźbienie w g... może być przyjemnie, byle nie za często!

 

 

Ideą mojego pomysłu było nie tylko sito modelaskich umiejętności na trudnych (ze względu na wykonanie) modelach, ale również wszem obecny (albo modny) kryzys, pomyslałem że przyciągnę bardzo dużo uczestników ze względu na bardzo niską ceną podstawowego zestawu

 

a Tamiya hm... no nie wiem czy zrobi taką furore,

Ja słyszałem, że kryzys siem kończy już . Sama Tama nie ale plus Hasa, Edziu, Fine Model to już bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako uczestnik konkursu mam kilka sugestii na przyszłość..

 

- dla Kategorii OPEN przydało by się troszkę wydłużyć czas realizacji modeli, żeby pozwolić ludziom na bardziej swobodne planowanie czasu wykonania - myślę że te 2-3 tygodnie dłużej było by do zaakceptowania.

- dla Kategorii OPEN rozsądne wydaje mi sie wprowadzenie górnej granicy kosztów zakupu modeli i część ( choć może to być trudne do zrobienia) ale promowało by to tych którzy wykonują cześć modelu samodzielnie a ich warsztaty stały by się kuźnia wiedzy dla mniej doświadczonych kolegów.

 

- dla kategorii STANDARD przydałby się precyzyjny opis dozwolonych przeróbek uzupełnień, tj na co wolno sobie pozwolić a na co nie...myślę że wspólnie na forum bylibyśmy w stanie wypracować taki regulamin.

- dla Kategorii standard faktycznie przydało by się rozszerzenie o jeszcze kilku polskich producentów...żeby nie było monotonii w kolejnych konkursach

 

tyle na gorąco przemyśleń

 

Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już mowa o kolejnych edycjach, to przydałaby się jakaś nazwa - krótka i chwytliwa, żeby od razu było wiadomo, o co chodzi - moja propozycja to "Gniot 201..." (i tu się wstawi odpowiednią cyferkę). Bardzo chętnie wziąłbym udział jeszcze raz, aczkolwiek pamiętając żeby nie wrzucać galerii o 23:45 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ograniczenie cenowe modelu nie jest złym pomysłem, bo chociażby jest airfix który robił w zasadzie gnioty straszne, zaczyna wypuszczać też fajne modele za parę złotych.....

 

A może konkursy w stylu vintage? mam coś w szafie co by pozwoliło mi się zreflektować po klęsce mila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zaraz zaraz... to jak to w końcu będzie? Zmiana konkursu na zupełnie inną tematykę?

Jeśli konkurs zostanie w takiej formie to proponował bym takie 2 rzeczy w sprawie regulaminu. Mianowicie o możliwości wykonywania naciągów i innych linek na zewnątrz a nie tylko anten oraz aby można było robić lufy karabinków z igieł w standardzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

moje skromne zdanie jest takie że nic, albo przynajmniej niewiele bym zmieniał. Podoba mi się ograniczenie do polskich modeli ( rozszerzenie na kilku rzadszych ale dostępnych producentów było by fajne ) i definitywnie pozostawił bym ograniczenie co do skali. Jeśli zaczniemy mieszać skale, zrobi się mniej fajnie ( wystarczy zrobić porównanie rwd 8 w 1:72 z zts i mirage 1 :48 prosto z pudła, poziom detali jest zupełnie inny że już po łosiu czy pzl`ach nie wspomnę ;) )

 

Samego pomysłu na konkurs serdecznie gratuluje , i ze swojej pozycji początkującego sklejacza mogę wam powiedzieć ze nauczyłem się w nim więcej niż przez kilka lat dorywczego lepienia. i to nie tylko na moich modelach, ale przede wszystkim śledząc modele w kategorii open gdzie z badziewia powstawały skarby . I chyba to jest idea konkursu wiec jej nie zmieniajmy.

 

Z niecierpliwością czekam na "rzeźbienie w Gu.. 2012"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę również że musimy dać odpocząć sponsorom, jak będziemy zamknięte koło sklepów modelraskich raczyć konkursem co kwartał to na przyszłą zimę będziemy musieli zrobić ściepę na nagrody

 

chodzi mi po głowie kilka fajnych pomysłów ale jeśli mogę coś powiedzić (a muszę uważać bo jak ostatnio powiedziałem to się zrobił z tego konkurs) to chciałbym zaproponować jakiś pomysł bardziej uniwersalny tak aby mogła wystartować pancerka, statki i figurki, a nie mogę jeszcze pogodzić z tym drugiej po samolotach mojej modelarskiej pasji jaką są samochody, a mamy tu zdolnych modelarzy (wyjadaczy wręcz) ale myślę że dla nich powinna też powstać jakaś dyscyplina, uważam że osóbówki i ciężarówki zrobiły by fajny pokaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi po głowie kilka fajnych pomysłów ale jeśli mogę coś powiedzić (a muszę uważać bo jak ostatnio powiedziałem to się zrobił z tego konkurs) to chciałbym zaproponować jakiś pomysł bardziej uniwersalny tak aby mogła wystartować pancerka, statki i figurki, a nie mogę jeszcze pogodzić z tym drugiej po samolotach mojej modelarskiej pasji jaką są samochody, a mamy tu zdolnych modelarzy (wyjadaczy wręcz) ale myślę że dla nich powinna też powstać jakaś dyscyplina, uważam że osóbówki i ciężarówki zrobiły by fajny pokaz.

 

 

o to to to własnie, wtedy gwarantuje ukońćzenie w terminie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla Kategorii OPEN rozsądne wydaje mi sie wprowadzenie górnej granicy kosztów zakupu modeli i część ( choć może to być trudne do zrobienia)

Dajcie spokój, trzeba będzie przedstawiać paragony? A jak ktoś wyciągnie z szafy dawno kupiony model to co, może kupić więcej dodatków za limit czy odliczy mu się średnią rynkową cenę tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.