Skocz do zawartości

MiG-29A 1/48 Academy + Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 4 weeks later...

Jak pomalowałem dysze:

Najpierw Surfacer i czarny gloss od Gunze. Chociaż mi wyszedł bardziej semi-gloss, może nie potrafię jeszcze tym malować. Zasadnicze farby to metalizery Model Master: Titanium, Gunmetal, Jet Exhaust, Burnt Metal i Magnesium. W zasadzie wszystkie kolory na dyszach to mieszanki, trzeba dobrać na oko. Dodam tylko że Burnt Metal sam w sobie wygląda słabo, ale domieszany do czegoś daje super kolor. Jaśniejsze blaszki dyszy po wyschnięciu pociągnąłem jedną warstwą Tensocrom Kerosene z pędzla. Po położeniu każdego koloru kładę pędzlem sidolux. Generalnie suchy pędzel Steelem był na wszystko. Przez to zniknęło trochę błysku po sidoluxie i elementy nabrały takiego bardziej metalicznego wyglądu. Po suchym pędzlu i wnętrza dysz nie lakierowałem. Polecam spróbować, bo na zdjęciach nie wyglądają tak metalowo jak w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..."dobre ślady eksploatacji"-"modny model"

 

 

Mikołaju widzę poraz kolejny ,że strasznym przeciwnikiem łosza jesteś ,w/g mnie to żadna moda a bardzo przydatna technika modelarska która przybliza model do repliki a nie plastikowej zabawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Robert, a czy w moim poście było coś o łoszu?

Ale jeśli już o tym - tak w ogóle to nie o samego łosza chodzi a o schematyzm jego stosowania. W tej chwili MiG jest fantastyczny, a ja uważam, że łosz winien być stosowany z umiarem i dużą rozwagą. Zwróć uwagę na Wildcata Mosesa - elegancko wszystko wyszło bez kąpieli łoszowych. Popatrz też jak koledzy często narzekają - a tu nie weszło, a tam weszło za bardzo, a tu nie mogłem zmyć, a tam wyżarło farbę itp. Nabłyszczenie powierzchni przed łoszem w zasadzie utrudni wszelkie inne prace o subtelniejszym charakterze które można czynić na matach. Podsumowując - stosować owszem, ale bez ulegania schematowi.

Poza tym wzywam do lotniczych aktualizacji, co to w ogóle ma być, Sokół na avatarze, Złoty w podpisie, Foka na Antarktydzie, nieładnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym wzywam do lotniczych aktualizacji, co to w ogóle ma być, Sokół na avatarze, Złoty w podpisie, Foka na Antarktydzie, nieładnie!

 

 

Churchila zaczełem w pancernych/wspólny warsztat z innymi kolegami/

 

Mikołaj po łoszu dajesz mat i dalej możesz sie bawić jedno w drugim nie przeszkadza ,a łosz jak każda technika wymaga obeznania ,rozwagi w jej stosowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witam.

 

Pewnie część z Was będzie zawiedziona, ale niestety nie dołożę już więcej zdjęć do tego wątku. Galerii też nie będzie. Odbiorca naciskał i nie zdążyłem zrobić żadnych zdjęć przed spakowanie i wysłaniem modeli. Na pocieszenie dodam, że w swojej szafie też mam ten zestaw i z pewnością za jakiś czas stanie on na mojej osobistej półce ;) Niemniej serdecznie dziękuję za pomoc okazaną mi w tym wątku i przez PW.

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.