Skocz do zawartości

MiG-29A 1/48 Academy + Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

To barwy z amerykańskich F-16 FS36118 (czyli właśnie 125), FS36270 (126) i FS36375 (127). W nawiasach podałem odpowiedniki Humbroli, jakie też podaje Aeroplan. Tylko ja odcieniom tego producenta bym nie ufał i dobrał Gunze. Gdy robiłem naszego F-16 skończył mi się Gunze, kupiłem odpowiednik Humbrola i porównałem go z tym pierwszym za głowę się złapałem...

Nie wiem zaś jak z podmalówkami, powinno być w PolishWings...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki young. Wiesz co, próbowałem nawet FS 36118 od Model Mastera ale strasznie ciemny mi się wydawał. Kupię odpowiednie Gunze i jeszcze popróbuję. Rozumiem, że 36270 i 36375 to odpowiednio jasna góra i cały dół? Aztec podaje, że to jeden kolor...

 

Marcinej, dysze są super, to Aires 4189. Polecam choć swoje kosztują... Eduard też ma żywiczne dysze do 29 w swojej ofercie, ale mają dziwny podział technologiczny i jakoś mnie nie przekonują. Aires na mój gust wygląda po prostu lepiej. Linie odtwarzam rylcem Olfy lub fototrawioną piłką Trumpetera. Czasem wspomagam się lakierniczą taśmą liniową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W starym wydaniu Militaria był artykuł o ex czeskiej 77 z dokładnym rozrysowaniem podziału barw i ich omówieniu na podstawie FS i Humbrola . Jak pamiętam to ten egz. miał "tygryska" na statecznikach pionowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc. Trochę się rozjaśniło w głowie. Kupię chyba Gunze wg FS z Aeroplanu, a do podmalówek dobiorę coś na oko. W odpowiednim czasie wrzucę jeszcze fotkę próbek dobranych kolorów.

Te same kolory, tj. FS36270, FS36118 i FS36375 podaje Stratus w swoim wydawnictwie dot. MiG-29.

Mają ostatnio promocję, obydwie części za 99 PLN z wysyłką gratis - skorzystałem ku uciesze mych oczu gdyż książeczki są bardzo miłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Już odpowiadam. Na początek na tablicę idzie kolor bazowy z aero. Potem docinam pasek białej kalkomanii i aplikuję SOL. Nie bawię się w przygotowanie powierzchni pod kalki, SOL załatwia wszystko. Nie ma tam przeźroczystego filmu, który mógłby srebrzyć. Następna warstwa to sidolux. Dalej suchy pędzel czarną półbłyszczącą, nierozcieńczoną emalią. Matowa za szybko schnie na pędzlu, a błyszcząca za słabo kryje. Ważne jest, żeby przed suchopędzlowaniem wytrzeć farbę tak, żeby pędzel dosłownie nie brudził. Wtedy mam pewność, że pomaluję tylko wystające obramowania zegarów, bez ufajdania okolic. Czasem trzeba całkiem mocno wcierać farbę w deskę, ale w ten sposób osiągam najlepsze efekty. Następnie pędzlem retuszerskim maluję jakieś drobne detale w innych kolorach. Tutaj zielony i czerwony. Na sam koniec pryskam lakierem matowym w celu zabezpieczenia i zlikwidowania połysku niektórych obszarów. Aha, kliszę podklejam na CA białym polistyrenem 0.25mm. Nie szczypię się, zalewam CA całą kliszę i dociskam kawałek polistyrenu. Kiedyś malowałem na biało aerografem, ale potem były problemy z przyklejaniem takiego elementu do modelu. Trochę większy problem jest z przyklejeniem kliszy do blaszki. Zazwyczaj znajduję 2-3 miejsca odległe od zegarów i punktowo nakładam CA.

 

Ostatnio prace trochę przystopowały, ale następny tydzień mam wolny od jakichkolwiek zajęć. Całe 10 dni na modelowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Składam kadłub do kupy. Pewnie wiecie, że niewiele tam pasuje. Dużo szpachlowania czeka mnie tuż za owiewką. Dysze w trakcie malowania. Co drugą blaszchę pomalowałem mieszanką metalizerów Titanium 50% + Magnesium 50% z palety Model Master, a potem dwie warstwy Tensocrom Kerosene z pędzla żeby nadać niebieskie zabarwienie. Jak podeschnie, to zamaskuję i pomaluję pozostałe blaszki kolorem Gunmetal. Wrzucam jeszcze zdjęcia pomalowanej od wewnątrz owiewki z doklejonymi elementami foto.

 

sh105680.jpg

sh105681.jpg

sh105687.jpg

sh105688.jpg

sh105693.jpg

sh105694.jpg

sh105695.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.