Skocz do zawartości

MiG-29A 1/48 Academy + Aires


karambolis8

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Adam czy ta blaszka jest juz na stałe wklejona ,bo zle to wyglada a po pomalowaniu będzie jeszcze gorzej.

sh105681.jpg

 

Moim zdaniem ta blaszka w tej skali jest trochę do poprawki. Można to zrobić lekko naginając blaszkę w nacięciach. Nie mam zbyt dobrego ujęcia tego elementu we własnych zbiorach zdjęć, dlatego posłużyłem się trochę spreparowanym zdjęciem z publikacji PKL nr 6 str.23. Ponadto kształt blaszki powinien być trochę trapezowy, ale to już błąd producenta. Dotarła do mnie informacja od kolegi, który buduje model Miga -29 w skali 1/32 na innym forum, że większość blaszek, ze względu na ich brak lub niedobry kształt wykonuje sam, bo producenci je upraszczają.

 

fac8fa0ce02def1d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że CA ;-)

 

np.tu

sh105695.jpg

 

Musiałeś przez lupę patrzyć :P Takich rzeczy nie widać gołym okiem. Dopiero na zdjęciu, po pomalowaniu. Nie używałem debondera. Wylałem sobie dużą kroplę CA na szklaną płytkę i maczałem w niej elementy. Wystarczyło tylko dotknąć stopką i element sam zbierał tyle kleju ile potrzeba.

 

Co do tej blaszki, bo wydaje mi się, że jest ok. Te "szczeliny" są zalane CA i wyszlifowane, więc powinno być dobre. Oczywiście sprawdzę jeszcze surfacerem. Ten element nie jest przyklejony na plastik, tylko równo z jego powierzchnią.

 

Miałem farbę w aero więc prysnąłem felgi, ale też widzę, że odcień nie ten. Poprawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Stwierdziłem, że przemaluję dysze. Wcześniej wybrałem zbyt jasne i zbyt kontrastowe metalizery. Zaczynam od Surfacera i Black Gloss

sh105758.jpg

Płatowiec już gotowy

sh105745.jpg

sh105746.jpg

sh105747.jpg

sh105749.jpg

Pozostało mi tylko dorobić takie urządzenie, które ma być koło opromiennika, a które nie wiem jak się nazywa. Tam, gdzie niewyszlifowana szpachla.

sh105748.jpg

 

Pozdrawiam,

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, z termonamiernikiem sobie poradzę. Powiedzcie jak nazywa się to coś zaznaczone na zdjęciu, bo nie wiem, w którym miejscu to przykleić i jakie ma proporcje wymiarów. Może ktoś ma jakieś rysunki? Nie wiem jak to się nazywa, więc nawet nie mam jak tego poszukać.

f5df75902da830eb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interrogator IFF SB14 E/A lub Radwar SC-10 Suprasl znalazłem dwie nazwy, raz iff nazywają ten pierwszy drugim razem iff jest sc-10,pogubić się można...

Wszystko jednak wskazuje na SC-10 superasl

 

6d295632a29a3394m.jpg

 

Przejrzalem swoje zasoby...odszukaj sobie monografię Mig-29 Topshoot wydawnictwa Kagero jest kilka ujęć pod roznymi katami

 

Tutaj link do WZL ale niestety bez instalacji IFF jeszcze

http://www.militaryphotos.net/forums/showthread.php?135055-Polish-Air-Force-MiG-29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IFF Sc-10 Supraśl, to identyfikator swój-obcy jeden z kilku wymogów do przystosowania w ramach sił NATO. W Aeroplanie niestety nie ma jaki to wymiar oraz na płycie nie ma również wzmianki. Ale może coś zaradzę, odezwę się do Ciebie na gg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jednym zbliżeniu wyszło niedoszlifowane klejenie CA. Do poprawki. Słowa uznania dla Gunze C. W ciągu dwóch godzin można położyć podkład, preshading, pierwszy kolor, zamaskować, położyć drugi kolor i ściągnąć maskowanie. Bez uszczerbku dla farby. Próbowałem zrobić też "postshading" przez niedokładne krycie farby podkładowej. Wydaje mi się, że dosyć fajnie to wyszło, szczególnie na najciemniejszym kolorze. Może po macie uda się to uchwycić na zdjęciach. Do maskowania kabiny użyłem patentu, który ostatnio wymyśliłem. Na krawędzi przykleiłem wałek bluetack, a na to folię aluminiową. Świetnie się sprawdza. W przypadku tego kokpitu taśma nie zdałaby egzaminu. Nie sprawdziło się za to granatowe tło. Następne zdjęcia będą na białym.

 

sh105763.jpg

sh105760.jpg

sh105762.jpg

sh105761.jpg

sh105759.jpg

sh105766.jpg

 

I podgląd modelu, którego warsztatu nie prowadzę

sh105765.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Jest plan, żeby właśnie takie przebarwienia na dyszach wymalować. Zastanawiałem się jak zrobić takie nieregularne plamy niebieskiego i patrząc na to zdjęcie naszła mnie myśl, żeby spróbować maskowania solą. Wczoraj w przerwach meczy położyłem kalki. Postaram się dzisiaj wrzucić fotki

 

Mikołaj, a ktoś robi kalki do tych malowań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.