Skocz do zawartości

PzKpfw V Panther 1:35 Tamiya


Michał96

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. No i model skończony . Model to stara, wszystkim znana tamka w 1/35. Sklejona była rok temu, jednak postanowiłem zmyć z niej farbę i zrobić od nowa. Jest to moja pierwsza robota, z takimi zmianami-dużo elementów zrobiłem samemu, m.in zimmerit, który nie jest idealny. Wiaderko z puszki, paka i pokrowiec na mg to mokra chusteczka pokryta wikolem. Worek to patent Grześka z pończochą. Całość malowałem aerografem, tradycyjnie pactrami. Wash czarnobrązowy olejny, dałem też filtry. Brudzenie pigmenty Vallejo. No nie mogło zabraknąć małej winetki. Dziękuję bardzo wszytkim za pomoc, szczególnie Twitchowi Udostępnił wiele ciekawych i pomocnych mi zdjęć.

Aha dodam jeszcze, że gąski nie są aż tak żółte jak na zdjęciu. W realu mają kolor piaskowy. Nie wiem czemu apart wyjaskrawia zawsze piaskowe pigmenty

 

Warsztat viewtopic.php?f=87&t=31669

 

Tak to wyglądało przed malunkiem

 

img0451ya.jpg

 

img0451fo.jpg

 

img0452dt.jpg

 

img0454ni.jpg

 

img0461bs.jpg

 

 

img0462in.jpg

 

img0464hhhhhhhhhhh.jpg

 

 

img0467yg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło to bardzo ciekawie. Nie będę komentował wykonania zimmeritu, bo sam jeszcze tego nie robiłem, więc nie wiem jak to się je, więc byłbym niesprawiedliwy oceniając cię. Uważam, że najpierw trzeba spróbować soś zrobic samemu aby docenić czyjś trud. Ale coś mi się wydaje, że trochę mało pigmentów dałeś na widoczną pomiędzy brakującymi blachami część gąsienicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończenia modelu.Worek to pantent bodajże kolegi Adrianowa.Ogólny wygląd wypada całkiem pozytywnie. Co następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę jak skończył moja pantera to Ty zrobiłeś majstersztyk... a tak poważnie to spisałeś się, jak na ten model i ilość niedoróbek w nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na pierwszy zimmerit własnej roboty to wyszło nieźle.

Mój był o niebo gorszy.

Gdybyś nie robił odprysków to nie było by widać jego grubości.

Mimo to jak dla mnie jest akceptowalny (następny zrobisz cieńszy)

Panterka wyszły zgrabnie tylko te chusteczki,których zwolennikiem nie jestem (chyba,że trzeba ukryć jakiegoś babola nie do usunięcia)

Tak,że oprócz tych chusteczek wyszło fajnie.

Bierz się za następny warsztat.Bez chusteczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model bardzo ładny zimerit też nie najgorszy. Jedyne co widzi m się poprawić to te odpryski zimeritu- pancerz powinien być chyba w kolorze podkładu chyba był czerwony???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarze Co do zimmu to wiem, jest grubawy, ale trudno. Z tymi odpryskami zimmeritu to widziałem kolory szary i czerwony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.