Skocz do zawartości

I-15 bis ,ICM 1/72


awiatik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czas rozpocząć jakiś warsztacik, taki spokojny, nie zobowiązujący. I padło na model I-15 bis.

Ten modelik ma zamiar skleić prosto z pudła,bez pospiechu, bez wielkich przeróbek i poprawek. No chyba że w trakcie coś tam się urodzi. Malowanie puki co to pudełkowe.

Mały in boksik.

DSCN7052.jpg

DSCN7053.jpg

DSCN7054.jpg

DSCN7055.jpg

DSCN7056.jpg

DSCN7057.jpg

DSCN7058.jpg

DSCN7060.jpg

DSCN7061.jpg

Jak wypraski i elementy wyglądają , widać na fotkach. Będzie troszkę szlifowania.

I to na razie tyle.

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się gęba uśmiechnęła

Sprawdź statecznik pionowy, bo może on nieco odbiegać od pionu, uważaj także na kratownice kabiny, bo mogą być problemy choć i tak było łatwiej ją wpasować niż przy standardowej piętnastce. Szlifowania i szpachlowania będzie trochę przy kadłubie, ale to chyba bez znaczenia.

Malowanie pudełkowe? A może coś z tego http://www.papermodels-bg.com/v2/components/com_virtuemart/shop_image/product/Polikarpov_I_15b_4c850aab3a9f3.jpg ? W razie czegoś mam parę fajnych rzeczy, które mogę podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoid ma rację - mi też się gęba uśmiechnęła. Przeurocze są te papuśne Iszaki, jedynie chyba Gee-Bee jest bardziej "pluszowy"

Popatrzę sobie na ten warsztat - ale nie traktuj go tak zupełnie bez zobowiązań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się gęba uśmiechnęła

Sprawdź statecznik pionowy, bo może on nieco odbiegać od pionu, uważaj także na kratownice kabiny, bo mogą być problemy choć i tak było łatwiej ją wpasować niż przy standardowej piętnastce. Szlifowania i szpachlowania będzie trochę przy kadłubie, ale to chyba bez znaczenia.

..... W razie czegoś mam parę fajnych rzeczy, które mogę podesłać.

Dzięki za te uwagi. No to chyba coś tam się pobawię z tą piętnastką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona ucieszonych ;) . Są jakieś inne malowania poza pudełkowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

I po dłuższej przerwie spowodowanej zabawą z dużymi modelami latającymi, trzeba odrobinkę uaktualnić temat.

Coś tam zrobiłem,

DSCN7350.jpg

i tutaj uwaga dla innych: ostrożnie z obróbka tych kratownic- bardzo kruchy plastyk, i łatwo się łamie. Mi niestety pękła w dwóch miejscach.

I teraz ma zagwozdkę jak dalej postąpić z montażem: czy na tym etapie skleić połówki kadłuba i wklejać pozostałe elementy, czy wszystko dokleić do jednej połówki i całość próbować zamknąć.

Wstępnie na sucho złożyłem połówki i dolne skrzydło i wiem że będzie troszkę zabawy. Niestety nie jest to taki samo sklejalny się zestaw.

A tutaj baracia mojej "pietnastki bis" nad którymi się później zabawię. Oj będzie mała kolekcja "iszaków".

DSCN7357.jpg

I to by było na tyle.

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Nadeszła zima, a jak zima to nachodzi mnie ochota na modelarstwo plastykowe.

Na warsztacie dwa rozgrzebane tematy, które trzeba by zakończyć.

No i padło że najpierw dokończę to maleństwo. Miało być prosto,szybko.

A wyszło jak zawsze. W przypadku tej piętnastki to się zatrzymałem na montażu podłogi i fotela. Jakoś nic mi nie chciało pasować.

DSCN7368_zps22bdb0f3.jpg

wreszcie po jakimś czasie udało mi się wszystko spasować i skleić,

DSCN0108_zps45ff0788.jpg

a nawet pomalować: zieleń i niebieski- aerografem, czarny "niestety" pędzelek.

Wizja maskowania tak małych plamek, szczególnie na kadłubie, po prostu mnie przeraziła.

DSCN0107_zpsfe41b491.jpg

w tzw. między czasie okazało się że modelik utyka na jedną goleń i trzeba było poprawić

DSCN0109_zps67a757be.jpg

DSCN0105_zpsbb9ee756.jpg

silnik tylko przypasowany na sucho,

DSCN0110_zpsf25dc71f.jpg

teraz powoli go pobrudzę znaczy: uplastycznię, a później wszystko skleję w całość.

A tak na marginesie: to jeden z tych modeli co to od samego początku nijak nie chcą współpracować i wszystko idzie nie tak.

cdn.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas nakładania kalek i............

DSCN0129_zpsf1035d72.jpg

coś czułem że tak będzie.

Te ICMowskie kalki zaczęły się sypać,

DSCN0131_zpsbf633500.jpg

ale nałożenie odpowiedniego preparatu załatwiło sprawę, ale i tak musiałem uważać- dwie gwiazdy i jedna"30" się troszkę posypały przy naklejaniu

DSCN0133_zpsa380bf75.jpg

DSCN0138_zpsd7dacfc7.jpg

DSCN0140_zpsa6e6f529.jpg

kalki nałożone i całe szczęście że tych kalkomanii było tylko tyle.

Otworki pod naciągi wykonane.

Powoli zmierzam ku końcowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyszło i kalki pięknie odratowane. PS: piękny Devastator w tle.

Kalki jakoś dało się odratować, ale jak sobie pomyślę że z każdym kolejnym ICM-em będę tak miał to.... a jeszcze kilka ich czeka w kolejce do sklejenia.

A ten Airfiksowski Devastator to wreszcie się kończy po kilku latach leżakowania, a wszystko przez kalki które się .....rozpadły.

A z Iszakiem powoli do końca, dzisiaj tylko tyle:

DSCN0142_zps1fade1aa.jpg

DSCN0143_zps51038f51.jpg

górne skrzydło spasowane i wklejone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.