Jump to content

PzKpfw VI Tiger 1/48 AFV Club


ArekA
 Share

Recommended Posts

Witam,

jako, że jest to mój pierwszy post na forum, na początek chciałbym się przywitać. Model z założenia miał być eksperymentem i pierwszą próbą malowania zimowego kamuflażu przy pomocy popularnej techniki na lakier do włosów. Sam kamuflaż i cyferki na wieży to SF. Model nie przedstawia konkretnej maszyny. Do tego celu wygrzebałem starego tygrysa jeszcze pędzlowanego pactrami i po tygodniowej kąpieli w różnych specyfikach przystąpiłem do pracy. Wyszło na tyle przyzwoicie, że nie wstydziłem się pokazać efektu na forum.

 

Za jakość zdjęć przepraszam, dopiero raczkuje w niezwykle trudnej dla mnie sztuce fotografii. Gdzie było to możliwe, ratowałem się edytorem graficznym, tak aby w miarę wiernie oddać barwy.

 

dscf3110o.jpg

 

dscf3114n.jpg

 

dscf3040g.jpg

 

dscf3129p.jpg

 

dscf3005vy.jpg

 

dscf3028n.jpg

 

dscf2999d.jpg

 

dscf2998t.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witaj na forum.

Wszedłeś między Nas jak burza

Bardzo ładnie, fajnie wyszło zimowe kamo, jak dla mnie w porządku pobrudzony.

Pozdrawiam i czekam na więcej prac

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fanie, podoba mi się. Ubrudzony z wyczuciem i fajnie wyszło zimowe kamo.

Mógłbyś coś powiedzieć o składalności i jakości tego zestawu, włśnie ostatnio chciałem go sobie kupić i myślę czy wybrać AVF czy Tamiyę.

Link to comment
Share on other sites

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze!

 

Numery, chociaż w rzeczywistości tak się nie świecą, faktycznie do poprawy. Przelecę w tym miejscu matem i położę szary filtr, powinno być dobrze.

 

Góra też nie jest tak śnieżnobiała. Jest tam trochę odcieni szarości i brązów. Niestety nie widać tego ze względu na jakość zdjęć. Pewnie przez kiepskie oświetlanie.

 

Zestaw składa się bardzo dobrze. Zero szpachli, jak w najlepszych lotniczych Tamiyach. Powierzchnie mają delikatną fakturę i producent zadbał o imitacje spawów. Dodatkowo w zestawie są trawione siatki na grille. Na minus gumowe gąsienice, trudno coś z nich wyciągnąć. Warto zainwestować w toczone lufy, ale to chyba jest akurat standard w tej skali. Niestety nie mam porównania z zestawem Japończyków, nigdy go nie widziałem. Nie ma chyba blaszek, ale za to są plastikowe gąski. Z tego co ludzie piszą po sieci, pod względem jakości miedzy tymi zestawami nie ma dużych różnić.

Link to comment
Share on other sites

Powiedziałbym nawet że wypaliłeś z tym tematem ( i jego zawartością ) jak Tiger w zadek Sherman'a . Jeżeli co poniektórzy koledzy nie będą mieli nic przeciwko to ośmielę się powiedzieć że pozamiatałeś nas pierwszym postem

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze raz dzięki za komentarze.

 

Wyrzutnie jak najbardziej pomalowane, prysnąłem białym, później szary wash, zapomniałem o tym i tak już zostało. Rzeczywiście na zdjęciu wygląda trochę jak goły plastik. Następnym razem trzeba będzie zwracać większą uwagę do takich drobnych szczegółów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.