Skocz do zawartości

PzKpfw VI Tiger 1/48 AFV Club


ArekA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jako, że jest to mój pierwszy post na forum, na początek chciałbym się przywitać. Model z założenia miał być eksperymentem i pierwszą próbą malowania zimowego kamuflażu przy pomocy popularnej techniki na lakier do włosów. Sam kamuflaż i cyferki na wieży to SF. Model nie przedstawia konkretnej maszyny. Do tego celu wygrzebałem starego tygrysa jeszcze pędzlowanego pactrami i po tygodniowej kąpieli w różnych specyfikach przystąpiłem do pracy. Wyszło na tyle przyzwoicie, że nie wstydziłem się pokazać efektu na forum.

 

Za jakość zdjęć przepraszam, dopiero raczkuje w niezwykle trudnej dla mnie sztuce fotografii. Gdzie było to możliwe, ratowałem się edytorem graficznym, tak aby w miarę wiernie oddać barwy.

 

dscf3110o.jpg

 

dscf3114n.jpg

 

dscf3040g.jpg

 

dscf3129p.jpg

 

dscf3005vy.jpg

 

dscf3028n.jpg

 

dscf2999d.jpg

 

dscf2998t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj na forum.

Wszedłeś między Nas jak burza

Bardzo ładnie, fajnie wyszło zimowe kamo, jak dla mnie w porządku pobrudzony.

Pozdrawiam i czekam na więcej prac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fanie, podoba mi się. Ubrudzony z wyczuciem i fajnie wyszło zimowe kamo.

Mógłbyś coś powiedzieć o składalności i jakości tego zestawu, włśnie ostatnio chciałem go sobie kupić i myślę czy wybrać AVF czy Tamiyę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wszystkie komentarze!

 

Numery, chociaż w rzeczywistości tak się nie świecą, faktycznie do poprawy. Przelecę w tym miejscu matem i położę szary filtr, powinno być dobrze.

 

Góra też nie jest tak śnieżnobiała. Jest tam trochę odcieni szarości i brązów. Niestety nie widać tego ze względu na jakość zdjęć. Pewnie przez kiepskie oświetlanie.

 

Zestaw składa się bardzo dobrze. Zero szpachli, jak w najlepszych lotniczych Tamiyach. Powierzchnie mają delikatną fakturę i producent zadbał o imitacje spawów. Dodatkowo w zestawie są trawione siatki na grille. Na minus gumowe gąsienice, trudno coś z nich wyciągnąć. Warto zainwestować w toczone lufy, ale to chyba jest akurat standard w tej skali. Niestety nie mam porównania z zestawem Japończyków, nigdy go nie widziałem. Nie ma chyba blaszek, ale za to są plastikowe gąski. Z tego co ludzie piszą po sieci, pod względem jakości miedzy tymi zestawami nie ma dużych różnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym nawet że wypaliłeś z tym tematem ( i jego zawartością ) jak Tiger w zadek Sherman'a . Jeżeli co poniektórzy koledzy nie będą mieli nic przeciwko to ośmielę się powiedzieć że pozamiatałeś nas pierwszym postem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki za komentarze.

 

Wyrzutnie jak najbardziej pomalowane, prysnąłem białym, później szary wash, zapomniałem o tym i tak już zostało. Rzeczywiście na zdjęciu wygląda trochę jak goły plastik. Następnym razem trzeba będzie zwracać większą uwagę do takich drobnych szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.