Skocz do zawartości

Sturmgeschutz (StuK 40L/48) IV Sd Kfz 167


Keisyzrk

Rekomendowane odpowiedzi

Jest to stary model Academy 1332, praktycznie prosto z pudła. Zimmerit z szpachlówki Revell'a oraz ognikowe gąsienice także z Academy.

Zimmerit z szpachlówki wykonywałem pierwszy raz. Za wszelkie niedoszlifowania przepraszam, wanna z kadłubem nie jest sklejona, Malowany humbrolami. Fraktura betonowej osłony miała być wykonana szpachlówką ale zapomniałem o niej i pomalowałem... . Co do kalkomanii to Academy, które z chęcią zdarłbym i odmalował je od jakiegoś szablonu, ponieważ płyn do kalkomanii humbrol nie dał jej rady.

Za zoom na zdj. przepraszam postaram się poprawić

Białe tło

dscn3503c.jpg

 

dscn3477h.jpg

 

Niebieskie

 

dscn3506u.jpg

 

dscn3508j.jpg

 

dscn3507c.jpg

 

dscn3511n.jpg

 

dscn3501g.jpg

 

dscn3467i.jpg

 

dscn3469z.jpg

 

dscn3457t.jpg

 

dscn3459j.jpg

 

Czekam na opinie co poprawić itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ogólnie prezentuje się fajnie. Uwagi na minus;

-odwrotnie założone gąsienice

-czerwona gaśnica

-kalki nie siadły w zimmericie

Teraz plusy;

-zimmerit jak na 1 raz wyszedł dobrze

-bardzo fajne malowanie i brudzenie. Nie przesadzone i z wyczuciem.

Ogólny odbiór pozytywny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za opinie

-odwrotnie założone gąsienice

wiem, wiem....niestety zorientowałem się przy zakładaniu a tych winylowych nie chciałem pchać i tak to zostało niby to nie pierwszy mój pojazd na podwoziu "IV" a o pomyłkę nie trudno.

-czerwona gaśnica

Powinna być w kolorze podwozia ?

-kalki nie siadły w zimmericie

Kalki najprawdopodobniej wywalę i namaluje oznaczenia od taśmy xD

 

Widzę, że gdy tylko wrócę do domu, będę musiał nad nim się jeszcze poznęcać bo sobie nie daruje xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że gdy tylko wrócę do domu, będę musiał nad nim się jeszcze poznęcać bo sobie nie daruje xD

Zdecydowanie warto bo fajnie wygląda. Zmiana paru szczegółów i będzie git. Gaśnice były malowane tak jak nadwozie. Co do gąsienic to się zdarza Najprościej zapamiętać-patrząc od przodu powinny się układać w kształt choinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko zostało powiedziane. Od siebie mogę tylko dodać, że i tłumikowi przydałaby się faktura rdzy.

Ponadto zdjęcia masz troszkę za jasne i mało ostre. Asem fotografii nie jestem ale sam spójrz:

Twoje zdjęcie:

dscn3506u.jpg

 

To samo po poprawce:

untitled.jpg

 

Nie wygląda lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wygląda lepiej?

Na monitorze wygląda zielono xD ale wygląda o wiele lepiej. Jedyny program do obróbki zdjęć jaki posiadam to MS office picture menager

Co do rdzy to jest fraktura osiągnięta pigmentem tylko na zdjęciu nie widać tego

 

Zdecydowanie warto bo fajnie wygląda. Zmiana paru szczegółów i będzie git. Gaśnice były malowane tak jak nadwozie. Co do gąsienic to się zdarza Najprościej zapamiętać-patrząc od przodu powinny się układać w kształt choinki.

Już gaśnica pomalowana a kalkomanie zdarte, maski z taśmy się robią

 

Model academi czyli szału nie ma ale wykonanie na prawdę mi się podoba.

Dzięki lepiej uczyć się na starszych modelach niż ładować w drogie zestawy przynajmniej taka jest moja opinia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje temat pobawiłem się w domu jeszcze oznakowanie poszło tylko na jedną stronę z powodu problematycznego użycia maski

Zdj. ogarniane w GIMP'ie mam nadzieje że coś to pomogło xD

 

Obraz%20023.jpg

 

Obraz%20015.jpg

 

Obraz%20009.jpg

 

Obraz%20008.jpg

 

Obraz%20020.jpg

 

Obraz%20025.jpg

 

Obraz%20028.jpg

 

Pozdrawiam i dziękuje za pozytywne odebranie modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tłumik jest dla mnie super. Jak go robiłeś - krok po kroku poproszę?

 

Czarna baza humbrol 33 > humbrol 113 > humbrol 82 na "pół suchym" pędzlu dotykany szorowany > humbrol 67 podobnie do 82 tak aby była ładna papka przenikająca się > mocny wash ze specyfiku AK rust strikes dopóki jeszcze mokry nataptowane "tap tap paluchem w pedzel" proszek z suchej pasteli koloru rdzy i ścierany wraz z wymienionym specyfikiem aby zostawił bardzo delimitacyjne ślady> następnie żółta humbrol 94 malowałem nią pozostałości po farbie > humbrol 93 jaśniejsze zadarcie farby > rozcieńczony benzyna do zapalniczek i AK ten co przedtem wash i tu jest taki myk na wierzchu benzyny jest ładny pomarańcz z tego specyfiku dostaje znów pigment tym razem mocniej trochę czekamy i nam się AK ustoi w benzynie i przechylamy pojemniczek i znów wash z dna tego co się ustało a były tam takie jakby grudki ciemne, które wlezą miedzy pigment z pasteli o ile pastele nam podeschną. A zaciek standardowo rozcieńczony Humbrol 33.

 

Szczerze to było przy tym sporo improwizacji typu "a może to teraz dam"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsze foto zarąbiste idealnie pokazuje o co chodziło z trafieniem w to brzydactwo ;) co do samego modelu malowanie ok ja bym tylko trochę mocniej go potraktował washem ale gąśęnice to by się przydało oskrobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.