Skocz do zawartości

Przyczepa paliwowa Ursus 1/72 HM


jarek38

Rekomendowane odpowiedzi

Przyczepa paliwowa Ursus

Przyczepa paliwowa przeznaczona była do przewozu trzech beczek z benzyną i dwóch pojemników na olej. Użytkowana była w latach 1936 – 1939 i najczęściej sprzęgana była z Ursusem A30. Model zbudowany został dwa lata temu od podstaw z różnych materiałów dostępnych w każdym warsztacie modelarskim, koła zostały odlane z żywicy po zrobieniu koła wzoru, resory są z blaszki, podobnie jak wszystkie okucia i profile na modelu, skrzynka na pompę ze zużytej karty, pojemniki na olej to skuwki igieł iniekcyjnych, jedynie beczki, to przerobione gotowe elementy. Do zrobienia modelu zainspirował mnie Krzysztof Skibicki, który tę przyczepę zrobił w Skali 1/48 i można ją zobaczyć na plastikowe.pl. Jest to mój pierwszy model wystawiany w dziale pojazdów, witam więc pasjonatów dwóch, trzech, czterech i więcej kółek.

 

58c65ef4db4a2d61m.jpg f92d96608658b78cm.jpg 3a0f946c5d7b1c60m.jpg 1802f946589fa535m.jpg 93344e8af3f94185m.jpg 2bcc4bb040e5fa95m.jpg c7125ba90dd48285m.jpg dc869f70c95a4a21m.jpg 301fc9d0b9fc86ecm.jpg db7b75e739e03af0m.jpg 724de110d9d416e0m.jpg 1b9893c6044be582m.jpg e10f1e4880857abem.jpg 94635dcda5a448f6m.jpg 0dfe37ec1e6a9585m.jpg ddfbacd1f5af85e7m.jpg f93ffdd9611495c8m.jpg

Powstały też w tym samym czasie dwa wózki manewrowe, jeden w 1/72, drugi w 1/48, oba również po oglądnięciu pracy K. Skibickiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy, nietypowy model, ale wpisujący się w miedzywojenną tematykę Jarków .

Przepraszam bardzo, a gdzie śmigło? Czy to w ogóle wypada bez śmigła? No chyba, że wzorem VaBanku, do tej przyczepy kolega przyczepi przewód paliwowy, pompę, a następnie do przewodu przyczepi model samolotu ze śmigłem . To wtedy będzie gitara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam bardzo, a gdzie śmigło? Czy to w ogóle wypada bez śmigła?

Ugotowałeś mnie, normalnie mi głupio, czemu zapomniałem choćby oprzeć kawał drzewca i już byłoby oki.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domagam się reszty występującej z przodu przyczepki.

Nie myślałem o tym, gdyż przyczepka ma służyć jako dodatek przy ekspozycji samolotów. Pomyślę o tym dodatku z przodu, zwłaszcza, że kółka odlałem raptem dwa tygodnie temu i przyczepka u mnie jest wciąż w kręgu interesujących mnie i oglądanych modeli, spojrzę na Ursusy i ich ceny i coś czuję, że się skuszę.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowo panowie bazylms i Prop. Spojrzałem na modele Ursusa A i A 30 i dużego wyboru nie mam - Part w 1/72. Za to w 1/35 widziałem piękny komplet Ursusa z przyczepką paliwową, bardzo ładnie się to prezentowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.