Skocz do zawartości

IJN AOBA at Kure Hasegawa 1:700


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

Soryu, Aoba, Ko-Hyoteki. Ty Sotter w ogóle masz rodzinę, czas na pracę, na sen? Czy tylko cuda tworzysz by innych na forum drażnić? ;)

 

Będę tu wpadał często

 

Pozdrawiam,

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Soryu, Aoba, Ko-Hyoteki. Ty Sotter w ogóle masz rodzinę, czas na pracę, na sen?

 

No jeszcze Dreadnought i Oriol rozgrzebany

Nie ma co ukrywać że nasze hobby jest mocno czasożerne, a tego zawsze mi brakuje. Rodzinka umarkowanie narzeka na moje nocne przesiadywanie, pracy mam od groma i ciut ciut, ale za to śpię bardzo krótko. Przy spaniu 5h doba wydłuża się do 19 godzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi z ta lewitacją. Pytam, bo nie mogę rozgryźć tej zagadki.

 

Blaszki wycinam na kawałku grubej szyby. Zdjęcia części elementów są właśnie na szybie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tradycyjną prośbę do szanownych kolegów. Czy ktoś może mnie poratować zdjęciami otwartej/ remontowanej, składanej wieży artyleryjskiej z ciężkiego okrętu japońskiego? Druga prośba dotyczy zdjęć budowy jakiejś nieiwelkiej jednostki z II wojny, chodzi mi o zdjęcia suchych doków najlepiej z wczesną fazą budowy jednostki.

Z góry dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W wyniku małej infekcji mam czas pomodelowac ale za to nadawać mogę jedynie via telefon. W związku z tym proszę o wyrozumiałość jeśli idzie o zdjęcia i tekst. Za rajem się za Aobę. Dużo szlifowania i przygotowywania miejsca pod blaszki.

9a629d4d.jpg

33ecbb2b.jpg

24d0eeb6.jpg

 

Blaszki w 700 są przerażająco małe. Na pierwszy ogień poszedł główny komin, który musiałem oskrobać do czysta. Poręcze to była masakra. Być może uda mi się choć trochę poczyścić buły CA.

2dad5476.jpg

 

0b8f23c2.jpg

 

dbd1983a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poręcze da się poprostować w miarę ale nie mam pojęcia jak nie zapaskudzic żaluJi z prześwitem 0,2 mm surfem i farbą.

Co do blaszki to pierwszy raz kleje 700. Dali to wkleiłem, troszkę to stabilizuje kadłub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy. Nie kupujcie zestawów z kablem demagnetyzacyjnym z Rainbow Model. Kupa nie blaszka.

Zerknijcie, zostawić czy zerwać w cholerę?

bdf3f677.jpg

 

2f1b128c.jpg

 

df9fdf98.jpg

 

a66506d1.jpg

 

Niestety nie wyszło tak równo jak bym chciał i zastanawiam się co robić. BTW na zdjęciach widać fajny gadżet. Jubilerską kredkę do przenoszenia kryształków. Fajne do płaskich blaszek. Ostrzy się jak zwykłą kredkę. Na A. po złotówce.

Stay tuned.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się to starał wyprostować. Jak się nie uda, to nie wiem, może niech inni się wypowiedzą.

Co do kredki - na jakiej zasadzie ona "trzyma" te blaszki?

 

No wyprostować to się nie da bo przyklejone. Prosto nie sposób właściwie ukleić takie wiotkie. Gnie się przy odcinaniu.

Nie mam pojęcia jak działa kredka. Wkład jest dosyć miękki. Czary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie się nie znam na 700 setce ale myślę że jak na pierwszy raz chyba jest nieźle, tylko ten kabel demagnetyzujący może po malowaniu nie za dobrze wyglądać, ale to mówię tylko taka moja mała refleksja bo ciężko jest to ocenić ze zdjęć, pytanie tylko czy lepiej wygląda w realu czy na zdjęciach ;)

 

Pozdrawiam

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Mam wrażenie, że wsadziłeś do kadłuba metalową płytkę. Po co?
Dali to wkleiłem, troszkę to stabilizuje kadłub.
Właśnie po to jest, by kadłub się z czasem nie wyginał.

 

Nie kupujcie zestawów z kablem demagnetyzacyjnym z Rainbow Model. Kupa nie blaszka.

Zerknijcie, zostawić czy zerwać w cholerę?

Zostaw.

 

Swoją drogą podziwiam za te relingi na kominie pomimo ich niedoskonałości - sam jestem przed tym etapem i odkładam go nieskończoność Ale chyba skoczę na głęboka wodę, przykleje i będzie po zmartwieniu

 

Kibicuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kredka, hmmm... Biała, chińska, dobrze działa:

1d4a8d7b.jpg

 

585e56cc.jpg

 

Pokład przyklejony. Oczywiście trzeba było zrobić to na początku bo teraz będę się bujał ze szlifowaniem krawędzi burt i tym cholernym kablem.

789f17f4.jpg

 

d32d26bb.jpg

 

a1054255.jpg

 

Kabel na drugiej burcie wkleił się lepiej. Problem z blaszkami Rainbowa polega na tym ze są za cienkie, a w dodatku w kablu trzeba doginać milion "ząbków" które się w dodatku rozginają.

 

390b2723.jpg

 

 

----> Marcin oklej te kominy i zapodaj know how bo jestem pewien, że wykonasz ten element perfekcyjnie tak jak dotychczas.

 

Stay tuned!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Problem z blaszkami Rainbowa polega na tym ze są za cienkie, a w dodatku w kablu trzeba doginać milion "ząbków" które się w dodatku rozginają.
Dobrze, że mówisz - też mam taki kabelek z Rainbow ale w tej sytuacji może zaopatrzę się w coś innego przy okazji kolejnego projektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.