Skocz do zawartości

IJN AOBA at Kure Hasegawa 1:700


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

No i w końcu próbuję sił w 700. Jako że skala wydaje się nieco perwersyjna postanowiłem od razu rzucić się na głęboką wodę.

 

Główny bohater to ciężki krążownik Aoba:

 

IMG_3430.jpg

 

IMG_3431.jpg

 

Waloryzowany wypasionym zestawem dedykowanym z Rainbow Model:

 

IMG_3420.jpg

 

IMG_3422.jpg

 

IMG_3424.jpg

 

no i pokładem:

 

IMG_3415.jpg

 

no i wentylatorkami z Flyhawka:

 

IMG_3427.jpg

 

do tego drobnica z fine moldsu:

 

IMG_3432.jpg

i Veterana (póki co leci z Chin).

 

Bohaterem drugoplanowym ale nie mniej ważnym chciałbym uczynić port, tak by było to miejsce "żyjące". W tej roli ciężki dźwig Flyhawk:

 

IMG_3426.jpg

 

Zabudowa portowa Alliance Model:

 

IMG_3419.jpg

 

dźwigi pływające:

 

IMG_3429.jpg

 

Trochę z zestawu Hasegawy i wszelkiego rodzaju holowniki, barki etc.:

 

IMG_3433.jpg

 

waloryzowane zestawem z GMM:

 

IMG_3418.jpg

 

Trochę różnych dupereli Rainbow:

 

IMG_3428.jpg

 

Na koniec figuranci:

 

IMG_3414.jpg

 

Poza tym kombinować będę z blachami własnej produkcji.

 

Temat z angielska bo sam często szukam czegoś w sieci i fajnie jak chociaż temat wątku wyskakuje w wyszukiwarkach.

 

Chętnie przyjmę wszystkie rady i uwagi bo to mój debiut w 700. Na początek tradycyjna prośba o zdjęcia portu w Kure. Coś tam mam ale niewiele tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zaszalałeś, nie ma co

Będę śledził z zapartym tchem Tylko mała prośba, uprzedzaj przed wrzucaniem zdjęć z zapałkami, grosikami itp, żeby można było chociaż spróbować się przygotować psychicznie na takie widoki

 

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej blachy niż plastiku :P Ktoś tu chyba bank obrabował ;)

 

Wbrew pozorom 700 nawet przy takim rozpasaniu blaszkowym jak moje nie rujnuje. Przynajmniej jeśli porównać to do 350

 

Prace zaczynam od dużych budynków, żeby złapać podstawowe elementy kompozycji dioramy. Zamierzam zrobić ją niezbyt dużą ale za to intensywną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff to majówka się zapowiada "na bogato". Będzie co podglądać.

 

Hehe, to tylko moja córka 6 latka skleiła by ten zestaw w majówkę. Na szybko to Soryu ma powstać. Póki co projektuję makietę dioramy z Aobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o o to że prace w stoczni pójdą naprzód ze względu na długi weekend. Rozumiem że całość pożre sporo czasu ze względu na same części PE

 

No chciałbym dzisiaj podlubać bo od czwartku żagle więc jedynie empirycznie będę badał układ fal do dioram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe foto żeby pokazać ogólny plan dioramy. Następna makieta już z wyrysowanymi wszystkimi elementami, zaznaczonymi torami, słupami elektrycznymi etc.

Musiałem machnąć budynki, żeby rozplanować ich układ, dźwig jedynie poglądowo. Będę go kleił z blachy.

Tam gdzie "stoi" mały domek będzie też kawałek nabrzeża.

e0fea0c6.jpg

672648ad.jpg

0887bcb6.jpg

 

Zbliżenie na budynki, jeszcze bez zdetalizowania:

1cc8e132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOOO! Nowa dziedzina modelarstwa - MODELARSTWO BLASZANE!

A tak na poważnie, to zapowiada się temat roku! Popcorn w łapkę, i siadam w fotelu. Będę wiernym kibicem, słowo daję!

 

Pozdrawiam, i trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Mimo ciszy w eterze, coś tam dłubię. 150 t, portowy dźwig w zestawie flyhawka naprawdę robi wrażenie. Niezależnie od pewnych kłopotów z czystym klejeniem drobnicy nurtuje mnie kwestia malowania. W zestawie zaproponowali jakieś dziwne zielono-szare kamo, w zestawach Tamiyi dźwig wygląda na malowanie jakoś czerwono, a logiczne byłyby jakieś szarości. Może ktoś ma jakieś pomysły? Niestety malować muszę przed ostatecznym klejeniem. Bieżące foty:

IMG_3745.jpg

 

IMG_3748.jpg

 

IMG_3750.jpg

 

IMG_3752.jpg

 

IMG_3760.jpg

 

IMG_3764.jpg

 

Jedna część ramienia dźwigu to niemal 30 częsci.

IMG_3759.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 4 & 5 fotografii licząc od dołu od razu widać, że nie mamy do czynienia z uczciwym modelarstwem, tylko jakimiś sztuczkami Jedi. Co na to moderator ;) ?

May the Force be with you!

 

Czemu to wisi w powietrzu?

LodrDisneyland odkrył prawdę - Jedi mind trick.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu to wisi w powietrzu?

Jak się dobrze przyjrzycie, zobaczycie na 3 i 4 zdjęciu ślady kleju, które również "lewitują"

Może to wam ułatwi zagadkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.