Skocz do zawartości

M4A1 Sherman Al Capone italeri 1:35 + Dioramka


K_Mazur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Chciałem przedstawić wam mojego shermana. Dotychczas siedziałem w lotnictwie i malowałem pędzelkiem i mizernie mi to wychodziło. Jak dorwałem aero odrazu sięgnołem do pancerki i wybór padł własnie na shermiego, czyli jest to mój pierwszy czołg szpachli poszło malutko, łatwo się go sklejało ale coś za coś....gąsienice masakra, miałem z nimi olbrzymie problemy więc poszperałem troche i kupiłem do niego gąski od AFV Club. Na tanku wykonałem pierwszy raz preshading, postshading zacieki, biedronke i obicia gąbeczką, pierwszy raz tez bawiłem sie pigmentami. Przy zakupie gąsek kupiłem też lufe KM od RB i line holowniczą. Teraz jak patrze na niego to żałuje za zamontowałem błotniki, moim zdaniem psują cała sylwetkę czołgu. Postanowiłem wydłubać też do niego dioramke oczywiście jest to moja pierwsza I ta figurka....ciężka sprawa i zbytnio nie wyszła. A i sorki za focie pierwszy raz robiłem zdjęcia modelu. Szkoda tylko że focie nie pokazały sie w kolejności takiej jak chciałem no ale trudno. Dobra konie gadania zapraszam do oglądania......

A teraz bijcie przyjmę każdą krytykę

 

 

IMG_0598.JPG

IMG_0599.JPG

IMG_0600.JPG

IMG_0604.JPG

IMG_0611.JPG

18.JPG

25.JPG

26.JPG

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

8.JPG

9.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

17.JPG

19.JPG

21.JPG

22.JPG

23.JPG

24.JPG

IMG_0576.JPG

IMG_0592.JPG

38.JPG

39.JPG

40.JPG

41.JPG

42.JPG

43.JPG

27.JPG

28.JPG

29.JPG

30.JPG

31.JPG

32.JPG

33.JPG

34.JPG

35.JPG

36.JPG

37.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jak na pierwszy modelw pancerce to nie jest źle. Zauważyłem trzy niedocziągnięcia:

- lewa gąsienica (patrząc od tyłu jes krzywa na kole napinającym,

- lufa KM na wieży nie jest w lini z karabinem (jest krzywo na lewo patrząc od przodu)

- na zdjęciu nr 6 koła nie mogły by się tak ubrudzić. Powierzchnia po której się toczą powinna być czysta - szczególnie zę czołg stoi na kostce brukowej a nie w błocie.

Działaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dość ładny sherman, ale na kolana nie powala szczególnie brudzenie trochę moim zdaniem jest zbyt "grube".

Scenka ładna choć trochę nie przemyślana;

1 a 1 piętrze ściana została zniszczona, cegły popękały, a na tym leży parę nienaruszonych cegieł.

2 z tyłu podłoga na 1 piętrze się urywa nie wiadomo z jakich przyczyn a na niej leżą przerośnięte wykałaczki.

3 oprócz cegieł widać jakieś kawałki (beton?). Skąd on? Przecież dom ceglany.

4 no i te najdziwniejsze stopiona dziura w ścianie?

 

Żeby nie było. Gdyby poprawić te błędy była by to naprawdę ładna dioramka bo ma ładne ustawienie tylko trzeba trochę wiarygodności dodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.Co do dioramy sie nie wypowiem bo noga ze mnie.

Ale czolgus,poza dziwnym brudem z przodu i nie za bardzo spasowana oslona transmisji podoba mi sie wieza,brudzenie i slady eksploatacji.Rozne odcienie bazy,przebarwienia i brudzenie sa .

Jak na pierwsze podejscie do pojazdow jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest najgorzej, ale jak dla mnie przesadziłeś z tym brudzeniem wozu, zwłaszcza gąsienic. Brud imitujący ziemię jest nienaturalnie duży w stosunku do modelu.

Po prawdzie, z tak uwalonymi gąsienicami wóz by nie pojechał, bo albo by te gąski same spadły, albo by się zerwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystki za opinie następny model z próbuje mniej ubrudzić

Kub co do dioramki to cegiełki już potłuczone i te wykałaczki teżzdjąłem

Z tym betonem masz racje jakoś nie zwróciłem na to uwagi

A dziura.....mogła powstać od jakiegoś wybuchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czołgu już zostało powiedziane, teraz ja sobie ponarzekam na dioramę . Pierwsze primo, co mają imitować te wyrwy w papierze od środka ? Jak mniemam użyłeś płyty karton gips, następnym razem namocz konkretnie płytę(uważaj bo mokra robi się bardzo krucha) zerwij cały papier , daj płycie wyschnąć i pomaluj ją solidną warstwą sidoluxu, zrobi się twardsza, nie będzie pylić bo lakier utworzy coś na kształt skorupy i będzie zapobiegać też ew. pęknięciom. Gruz mi gdzieś nie leży, wygląda jak podarta na kawałki gąbka, tutaj również kłania się karton gips, zawijasz kawałek w szmatkę, kilka razy uderzasz młotkiem, potem wikol na dioramę, sypiemy i potem do malowania. Inna sprawa że budynek ceglany a gruz cegieł nie przypomina. Ogólna kompozycja budynku wydaje się mi się dziwna. Strop powinien być położony na grubszych krokwiach kup sobie balsowe listewki np. 3x3 mm (koszt ok. 50gr), a drewno lepiej by wyglądało gdybyś pomalował je jakąś ciemną brązową olejną, dość rzadką, kilka warstw. Dodatkowo efekt psują nierówne krawędzie przy oknach i gładkie odpryski tynku. Nie mówiąc o murze przestrzelonym na wylot, przy takim czymś wyrwało by konkretną dziurę i na pewno nie okrągłą. To chyba na tyle Powodzenia przy kolejnym modelu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow nie wiedziałem że aż tyle błedów narobiłem prz tej dioramie Ale wielkie dzięki za opinie. Oczywiście następnym razem zrobię tak jak ty piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziura.....mogła powstać od jakiegoś wybuchu

Chyba mnie źle zrozumiałeś. Dziura w ścianie co prawda może być okrągła jeśli trafił w nią pocisk przeciwpancerny albo pocisk burzący nie eksplodował. Ja czepiam tego iż wygląda to tak jakby część muru się stopiła i wypłynęła na zewnątrz (chyba że to tylko złudzenie optyczne spowodowane przez aparat). Jeśli chcesz to poprawić to zeszlifuj to na równi ze ścianą a następnie znów pomaluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Kopcok pomyśl, kto ma w domu sufit na wysokości 5m ? na pierwszy rzut oka cos tu nie pasi, i jeśli możesz wywal ten gruz, w sklepie mojehobby jest 100 cegieł z gipsu w cenie 6zł, a wyglądało by to wiele lepiej

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mimo że dorama nie jest najwyższych lotów i koledzy po fachu wymienili sporo błędów które popełniłem to jakoś udało mi się zdobyć 1 miejsce w XV Ogólnopolskim Konkursie Modeli Kartonowych i Plastikowych w Radomiu, czym bardziej się cieszę bo jest to mój pierwszy raz

 

S1051240.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Super, Moje gratulacje. Dioramka fajna, ale mam uwagi jak koledzy wyżej. Co do gąsienic to cię rozumiem, mnie nie starczyło cierpliwości by je składać, i też kupiłem od AFV. No to czekamy na kolejny fajny model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.