Skocz do zawartości

Strzelec MG 42, 1/16 Tamiya


templess

Rekomendowane odpowiedzi

Od strony modelarskiej wypowiedzą sie osby bardziej doświadczone, jednak muszę się przyczepić umieszczenia bagnetu z żabką, powinien on się znajdować na saperce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muszę się przyczepić umieszczenia bagnetu z żabką, powinien on się znajdować na saperce.

Ciekawa teoria ale całkowicie nieprawdziwa . Od 1942 roku zaczęto nosić bagnet osobno. Pod koniec wojny było to już standartem. Wymogła to konieczność oszczędności materiałów. Skoro więc żabka była przystosowana do noszenia na pasie stosowanie dodatkowych troków było bezsensem. Dodatkowo utrudniały one wyjęcie saperki. Poniżej zamieszczam skany z książki- Niemiecki ekwipunek bojowy 1939-45. Gordon Rottman, Ron Volstad. Bardzo polecam.

IMG.jpg

IMG_0001.jpg

Niemniej Zbyszek dzięki za zabranie głosu w temacie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na nieusunięte szwy po łączeniu form tesz masz kwity?

Witam mojego nadwornego hydraulika Jeśli pamięć krótka to przypomnienie- Wpis do sd.kfz 10/5.

Widzę że z poprawną pisownią nadal problemy Tak na przyszłość- zdanie zaczynamy od dużej litery, a "tesz" piszemy w języku polskim-"też'.Co do kwitów to są-w postaci instrukcji modelu.

Pewnie wymogła to oszczędność czasu ... pod koniec wojny.

Z calym szacunkiem dla pani twórczości- to miało być śmieszne czy ironiczne?

Ciekawie się prezentuje.

Krzysiek wiem że jestem cienki i to bardzo w figurkach, dlatego trenuję- innej drogi nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

templess napisał(a):

Widzę że z poprawną pisownią nadal problemy

 

 

a u was to murzynów biją.

 

butą i głupawymi komentażami nie przykryjesz partactwa. mozesz teraz wyliczyć gdzie medale dostałes. to jednak niestety nie sprawi, ze nieoczyszczonych szwów po łączeniu form na modelu nie bedzie już więcej widać.

Murzyni są ok. Miałem okazję z nimi pracować 3 lata. Nacja pozytywnie nastawiona do życia. Buta? Jak się szanujesz to tak masz. Głupawe komentarze? Chyba tylko dla idiotów . Jak juz pisałem- w figurkach jestem bardzo cienki i dlatego trenuję. Szwy oczywiście można spiłować. Takich właśnie uwag oczekiwałem. Co do pisowni to powtórzę-zdanie zaczynamy od dużej litery. 'komentażami " piszemy niestety tak- "komentarzami'. Miło będzie poznać w Toruniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapraszam ponieważ nie ja organizuje. Ale skoro się dopytywałeś o regulamin oceny modeli to logiczne ze masz zamiar sie pojawić. Ewentualnie pytasz bez sensu żeby cokolwiek napisać. Co do cukierków to może ktoś z rodziny Ci kupi jak poprawisz ortografię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

logiki w to nie mieszaj, to nie jest twoja mocna strona..

Akurat to jest moja bardzo mocna strona .Rękawki mają się dobrze. Na tyle iż udźwignęły medal na l Bałtyckim... A jak z ortografią? Podesłać słownik? To tak dla dobra ogółu, żeby wzrokowo nie przyswajali niepoprawnych form pisowni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

templess>> chyba Cię trochę poniosło ;) To nie jest forum poprawnej polszczyzny pod dyrekcją Miodka. Nikt tu nie kamienuje za zaczynanie zdania od małej litery. To forum modelarskie gdzie liczą się dobrze wykonane modele a nie gibkość posługiwania się pisownią i logiką.

Równie dobrze mógłbyś wyruszyć na wyprawę krzyżową przeciw wszystkim rodakom piszącym na komputerze bez polskich znaków ;) Wrzuć na luz, bo Cię na taczkach wywiozą zamiast dawać konstruktywne uwagi bo nikomu nie będzie się chciało zadawać z tak wysoko zadartym nosem ;)

 

A swoją drogą tekst SAGITARIUSa bardzo mnie rozbawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą tekst SAGITARIUSa bardzo mnie rozbawił

Mnie w sumie też. Każdy ma złe dni A panią Kasię osobiście bardzo szanuję. Co do posługiwania sie logiką to już nie bardzo się zgodzę. Sam zebrałem niezłe baty za gąsienice leżącą po drugiej stronie pojazdu . Oczywiście masz rację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.