Jump to content

TU-134A Azmodel 1/144


tees
 Share

Recommended Posts

Witam.

Kolejny model w stoczterdziestce czwórce popełniony. Tak jak w temacie jest to Tu-134A zrobiony z zestawu firmy AZmodel plus kalkomanie firmy FDecal.

Przed sklejeniem model niestety nie wywoływał u mnie pozytywnych wrażeń. Podstawowe elementy wyglądały dość pozytywnie ale drobnica której w zestawie i tak nie za wiele wyglądała tragicznie. Golenie podwozi pozalewane ,bardzo grube i toporne. Pokrywy podwozia w oryginale po przeliczeniu skali musiały by być jak płyty pancerne o grubości co najmniej 10 cm. Dobrze że koła a w zasadzie ich felgi były nie ruszone i po obrobieniu nawet prezentują się nie zle. Sam model składało się dość przyjemnie. Pasowność głównych detali nawet nie zła i szpachla była potrzebna symbolicznie. Najwięcej pracy pochłonęło dopracowanie elementów, korekty kształtu a w przypadku przedniej goleni ,zrobienie jej od podstaw oraz dopracowanie szczegółów. Noi oczywiście przerysowanie linii podziałowych.

Samo malowanie i oklejanie kalką to już raczej należało do przyjemniejszych czynności. Kalka układała się nawet dobrze na modelu ale musiałem uważać gdyż była nie co krucha. W kilku miejscach niestety uległa rozerwaniu ale odpowiednio domieszałem kolorek i w ostateczności nawet nie widać gdzie były podmalówki. Niebieskie pole pod kabina pilotów malowane w całości i tu widać jak kolorek farby zgrywa się z resztą ozdobników z kalkomanii.

Efekt pracy widać na fotkach. Jedynie dla mnie przykrą sprawą jest to że model ten niestety nie będzie zdobił mojej kolekcji . Ale cóż. Może kiedyś zrobię jeszcze raz tą tutke. Zapraszam do galeryjki i komentowania.

44a850cdcdbaca16.jpg

9763d972db20b458.jpg

20d43b57395423b5.jpg

10531121568e17e2.jpg

2f6d705c124b791f.jpg

d82016d069ba5c59.jpg

a4a2b205eead60cf.jpg

1147a38acee61604.jpg

45eaa4ed2e39b08f.jpg

6f8b1d0e9ffe3573.jpg

46a4a3821ffc31da.jpg

c9df9ecd9c674ce1.jpg

e3c4f0d1fd0eb377.jpg

 

Dla ciekawskich - niestety zapowiadany przeze mnie An-2 SP-FAP musi odejść na dalszy plan a na warsztat idzie Lockheed Constelation z Revela a następnie TU-144 z ICM. Taka potrzeba rynku . A na ukończeniu i niebawem w galerii Ił-18.

Pozdrawiam

Darek

Link to comment
Share on other sites

No i pięknie! Gratulacje - model wygląda świetnie. Ten delikatny wash mu pasuje. Cieszy wiadomość, że ten akurat model składa się dobrze i bezproblemowo.

Mam tylko jedną prośbę - czy 'da radę' nieco większe fotki wrzucić? Bo jest na co patrzeć, ale nie za bardzo 'jak' ;). A model jest tego wart zdjęć w większym formacie. Zdecydowanie wart.

Mam jednego AZ niesklejonego (edycja TwoSix), oraz jednego EE (również nienapoczęty). Czekam na Zvezdę (pewnie 'na dniach'). Jak patrzę na Twoje dzieło, to zaczyna mnie kusić, żeby samemu zacząć Tu-134 ;)

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Tak .Zgadza sie .Jest to typowy short run ale da się z niego zrobić fajny modelik. Jedyne co mnie drażni w nim i to bardzo to brak typowego oszklenia. kalki niestety nie dają takiego efektu. Ale wiele firm właśnie tak robi w 144czwórce i niewiedzieć czemu. Pasażery w tej skali nie są przecież aż takimi maleństwami i na pewno nie jest tym czymś bariera technologiczna. Widząc poprzednie produkty gwiazdki to ich Tu-134 będzie na pewno o niebo lepszy od dotychczasowych wypustów różnych firm. Czekam na niego również z niecierpliwością.

Link to comment
Share on other sites

Robert - mam problemy ze spaniem to czas ten wykorzystuje na coś przyjemno-pozytecznego.

A dziś cie znowu pewno zaskocze ale jeszcze chwila.........

 

A tak wogóle to bardzo dziękuje za opinie koledzy. Miło mi że moje modeliki sie podobają wam co jest zachętą dla mnie do budowy kolejnych ,mam nadzieje ciekawszych miniaturek

Pozdrawiam

Darek

Link to comment
Share on other sites

Przyłączam się do pochwał. Piękny egzemplarz. Mam do Ciebie pytanko, a mianowicie jakiego zielonego używasz do malowania goleni?.

A czy golonka w tej Tutce nie powinny być takie jak w Tu-154? Czyli w kolorze raczej kremowo-piaskowym, a nie zielono-szarym? Bo widziałem takie na kolorowych fotkach (zaznaczam, że nie upieram się przy swoim, tylko pytam ;) )

Link to comment
Share on other sites

Witajcie koledzy?

Michał - zapewne chodzi tobie o felgi nie o golenie podwozia. No cóż na fotkach widac że jest to zielony. Ciemniejszy z palety zieleni. Ja użyłem Pactry 30 lub 31, już nie pamietam.

 

Lima - golonka na fotkach którymi dysponuje są albo jakieś ciemno metaliczne lub poprostu srebrne. Nie spodkałem się z kolorkiem goleni takim jak w TU-154 czyli takim bezowym czy coś koło tego. Robiłem model w oparciu o te foty którymi dysponowałem a jak było w innych egzemplarzach to nie wiem.

Pozdrowionka

Darek

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.