Skocz do zawartości

<<<<Western Star Australian Truck>>>&gt


kubamich1

Rekomendowane odpowiedzi

W oczekiwaniu na części do Volva FL 10 zająłem się modelem australijskiej wersji Western Stara. Jak to u mnie bywa muszę coś zmienić w modelu. W tym wypadku będzie to przedłużona rama i dodatkowa oś napędowa. Model będzie 8x6. Na razie ramy jeszcze nie dotknąłem bo czekam na drugą z Allegro. Podziałałem tylko przy kabinie.

 

4cc9cabc98520dee.jpg

 

nowee008kq2.jpg

 

nowee009xp1.jpg

 

nowee010di5.jpg

 

nowee011mn2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na Truckach . Ale od razu rzucają się oczy prześwity białego koloru na desce , fotelach i drzwiach . Pomaluj jeszcze raz tym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te elementy nie będą widoczne przez szyby kabiny ,więc nie ma potrzeby maloać ich dwa razy. Natomiast przednią część deski rozdzielczej i foteli pomalowałem trzema warstwami tej farby tylko nie widać na fotce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Kuba próbuje sobie przypomnieć i jakoś nie mogę - kiedy ostatnio sklejałeś amerykański ciągnik? Model jest bardzo ciekawy, zwłaszcza z dodatkową osią będzie robił niezłe wrażenie... Powodzonka w przeróbkach i w ogóle w pracach nad modelem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne felgi, fajny model proszę o więcej Kubuś pozdrowionka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Podoba mi się dobrana kolorystyka (dosyć kontrastowa, ale "australijczyki" tak mają ;-) ). Małe pytanko, szerokie opony na przodzie to standard zestawu czy "dłubałeś" we własnym zakresie? ;-)

 

Powodzenia i czekam na ciąg dalszy

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Zrobiłem ramę i zawieszenie .Jest to rama którą kupiłem na Allegro i dlatego jest trochę niewyględna . Zostanie oczywiście pomalowana. No i na koniec mała przymiarka.

 

 

nowee096ew5.jpg

 

nowee097za5.jpg

 

nowee098ck7.jpg

 

nowee099kl6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jeszcze nie wiem jaka będzie ,mam ochotę na zieloną . Powiedzcie lepiej jaki w Western Starze jest silnik i jakiego koloru. Nie znam się na amerykańskich silnikach , wiem że są silniki firmy Detroit , Cummins i Caterpillar i że któreś są żółte. I tyle -więc poproszę jakiegoś speca od US trucków o podpowiedź jaki w tym modelu jest silnik i jakiego powinien być koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ja robiłem w Western Starze (Australian) niebieski, a ramę na czerwony kolor ,mój model możesz znaleść w linku Galeria-Pojazdy Cywilne Ciężarowe, Australian Truck i Car Transporter.

Natomiast do Peterbilda 377A/E oraz do 359 z Revella robiłem kolorek żółty, rama do Petka 377 srebna a do 359 czerwona, wszystkie modele znajdziesz w Galeri Cywilnych Pojazdów. Ja bym na twoim miejscu, zrobił ciemno zielony silnik od spreja, motip kolorek szmaragdowy natomiast ,ramę bym zrobił srebną lub czerwoną, oczywiście spryskając sprejem z motipa. Decyzję pozostawiam tobie , życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

jeżeli się nie mylę, to pierwsza fota prezentuje WS'a z serii 6900. Wg. katalogu w australijskich WS'ch 6900 montowane są do wyboru:

Caterpillar C-15 & C-16 (do 600km).

Cummins Signature Series (do 600km).

 

Cat - kolor żółty.

Cummins - czerwony.

 

polecam google do sprawdzenia kolorów ;-)

 

Z reguły kolor ramy jak i całego zespołu napędowego jest taki sam.

 

Na marginesie amerykańskie ciężarówki sprzedawane w Australii czasem mocno się różnią od swoich "braci" z US, dlatego warto się upewnić.

 

pozdrawiam,

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.