Skocz do zawartości

Alpinista Delta Force, 70mm


stroju

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna większe figurki mi chodziły po głowie, choć musiałem się podszkolić na tych w 35 żeby spróbować sił w większych, temat sobie wybrałem współczesny, i pozę niezwykle atrakcyjną, tak to ma wyglądać według producenta:

http://www.knightmodels.com/product.php?id_product=114&id_lang=1

Choć trochę szkoda to pokazywać bo moje nie będzie aż tak dobre

Spodnie i kamizelkę ma w kamuflażu UCP z którym się mierzyłem już w 35, i wyszło dość dobrze:

th_100_2416-1.jpg

W większej figurce powinno być łatwiej.

A teraz już do rzeczy, najpierw z grubsza poskładałem figurkę i skałę, figuras był dobrze spasowany i nie musiałem wiele szpachlować ale już skała miała duże dziury, więc sporo szpachli poszło, później zagruntowałem wszystko i dałem czarny podkład, i idąc za ciosem pomalowałem skałę bo byłem bardzo ciekawy jak mi wyjdzie, w domyśle ma to być mocno oblodzona skała, więc na skalne kolory użyłem też niebieskości i bieli, a na koniec trochę dałem trochę sody jako świeży śnieg, później chyba dodam więcej:

100_2772-001.jpg

100_2775-001.jpg100_2774-001.jpg

Wszystkie kolory to vallejo.

Chyba mi się podoba to co wyszło, nie wiem czy robi się zimno na jej widok ale myślałem że będzie gorzej, większe czapy śnieżne dodadzą uroku.

W między czasie pomalowałem twarz olejami, choć jeszcze nie gotowa, jak podeschnie to jeszcze raz przejadę bielą tytanową bo teraz to już się rozmazuje, a twarz potrzebuje mocniejszych rozjaśnień, a broda będzie fajnie wyglądać na zaszronioną, daje fotkę ale niewiele oddaje ze stanu rzeczywistego, zbyt świecące żeby fotografować, i kontrasty się gubią.

th_100_2781-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może grałeś i wiesz, a jak nie to podpowiem - w Call of Duty Modern Warfare 2 jest misja "Alpinista" i zdaję się, że była to inspiracja dla twórców tego zestawu. Podaję link do gameplay'u, może i ciebie zainspiruje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No też od razu pomyślałem o MW 2 jak to zobaczyłem przed zakupem, MacTavish nawet z gęby podobny, choć ten tu ma amerykańskie umundurowanie.

 

Przymiarka już gotowej główki i pierwszy kolor pikselków, jasny, mniej więcej taki sam jak w mojej figurce w 35, po washu powinien być ok, na razie to tak sobie wygląda ale mam nadzieję że uda mi się to jakoś wycieniować, kamuflaże są z reguły kłopotliwe, lepiej będzie wyglądać jak podmaluję paski i obszycia, wtedy krawędzie i brzegi nabiorą ostrości:

 

100_2784-001.jpg

100_2786-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acTavish nawet z gęby podobny, choć ten tu ma amerykańskie umundurowanie.

 

Nie uogólniajmy tak. SAS, jak wiele SyFów, nie ma ścisłego regulaminu mundurowego. Widziałem sporo zdjęć z Iraku gdzie mieli na sobie ACU, Tigerstripe'y i wszystko inne, prócz brytolskiego DPMa. Spokojnie można więc stwierdzić że nie jest to Delta (ona przecież nie istnieje ;) ), tylko Mc Tavish z SASu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niechaj i tak będzie, nawet lepiej bo to pierwotnie i moją inspiracją było, a tak jak mówisz narodowość to będzie tylko kwestia flagi na ramieniu.

No i może inną kurtkę pomaluję, bo pierwowzór wystąpił w ciemno granatowej, chyba lepiej by się to komponowało w zimową scenerię, ale to jeszcze pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokończyłem pikselki, i podmalowałem obszycia i paski kamizelki, później to rozjaśnię jak dobiorę kolor, jeszcze zrobiłem ciemnoszarym wstępne cieniowanie zakamarków fałd i szwów:

 

100_2792-001.jpg

100_2795-001.jpg

 

Kolory to cały czas vallejo, mieszane na oko, tylko w piaskowatym był dodatek pactry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chiny ludowe nie wiem. Może być wymysł twórcy gry oparty na nieśmiertelnej kurtce N2B Alpha Inc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, podążając za tropem N2B wynalazłem N3B, która jest dłuższa ciut, bo po oględzinach figurki stwierdziłem że u dołu kurtki nie ma żadnego ściągacza tylko trochę odstaje i powiewa z pod kamizelki, myślę że jest najbardziej podobna, przynajmniej można się o jej wygląd oprzeć. Teraz tylko kolor wybrać, może jednak ten ciemnoniebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie N2B, bo ona nie ma właściwości "oddychających". chyba raczej wariacja na temat parki z goretexu, jakaś środkowa wersja, do której kaptura można dopiąć starodawne futerko syntetyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpięcie futra miał ECWCS generacji pierwszej (czyli lata 80/90), poza tym, z całym szacunkiem, ale jesteś kolejną osobą która myli przeznaczenie parki goretexowej. Gore ma za zadanie nie ocieplać, a chronić przed wilgocią. Jedną z gorszych rzeczy jest założenie gore na taką wyprawę. Po wytężonym wysiłku, spoconemu człowiekowi robi się cholernie zimno i łatwo doprowadzić się do odwodnienia oraz hipotermii. Sam kilka razy popełniłem ten błąd, teraz gore używam tylko jesienią, wiosną. Obecnie stosowana, oraz lansowana jest mestoda ubierania się warstwami, zaczerpnięta od turystów. W stanach, w wojsku nazywa się PCU.

http://soldiersystems.net/blog1/wp-content/uploads/2012/06/PCU-Guide-Full.jpg

 

Jednakże pamiętajmy o tym że figurka jest wzorowana na grze, która ma dawać radochę, także wizualną, a nie realizm, dlatego mamy pana z kurtką z futrem, w spodniach w kamuflażu którego żaden żołnierz o zdrowych zmysłach na zimę by nie założył, a nie w PCU oraz białym maskalacie ;)

 

P.S. Zresztą popatrz sobie na alpinistów, nie używają oni "oddychających" gore, tylko izolujących kurtek puchowych. Wilgoć od ciała odprowadzają kolejne warstwy bielizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moses, OK., ale pod parkę wyprodukowano np. tedybear suit, czyli polar chyba 600, jako przedostatnia warstwa. chyba nie po to, żeby się gość ugotował, ale dla odprowadzania wilgoci właśnie. jeśli się mylę - popraw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W założeniu owszem, była nawet bielizna polipropylenowa pod to. W praktyce jednak założenie tego wszystkiego doprowadzało do przegrzewania organizmu, przy wytężonym wysiłku. System ECWCS był dobry przy małym lub średnim wysiłku fizycznym.

 

Poza tym Delta, SAS, NSW, JW itd zawsze dostają najnowsze i najlepsze rzeczy, wątpię więc aby używali ciuchów sprzed 20 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z brakiem jednoznacznej identyfikacji kurtałki oparłem się o wygląd MacTavisha z MW, w końcu to pewnie on we własnej osobie i zrobiłem granatową:

100_2802-001.jpg

100_2803-001.jpg

 

A później zająłem się malowaniem detali, na razie tyle wymalowałem:

100_2805-001.jpg

100_2807-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze prace,od kolan w górę popracowałem olejami trochę, czyli wash a potem rozjaśnienia bielą tytanową, a później wstępne malunki od kolan w dół, zostawiłem to na koniec żeby mieć za co trzymać bez ryzyka ścierania farby.

 

100_2817-001.jpg

100_2814-001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to futro przy kołnierzu nie pasuję mi. Pamiętam że przy mojej 65tce miałem śnieżnobiałe (naturalne z wilka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.