Skocz do zawartości

Grille II 17cm Cannon / Trumpeter 00378 / 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

Idzie mi przy grille troszkę leniwie ale prace nie stoją w miejscu...

Bawiłem się troszkę przy gąskach... ale postanowiłem najpierw popróbować na zapasowych.

Jak wam się widzi taki układ zapasowych ogniw (rzecz jasna będą przyspawane punktowo) no i ich eksploatacja??

Oczywiście te na kołach będą inaczej wyglądały ze względu na ich stałe użycie...

grille106.jpg

grille105.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj trochę zółtej pasteli na gąski, do czego są przymocowane te ogniwa na kadłubie ?

 

Na razie do blutaka a założenie jest takie że będą punktowo przyspawane do pancerza...

A nad gąskami jeszcze będę pracował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jedna strona gąsek prezentuje się w ten sposób... mam kilka pomysłów co dalej ale wolałbym usłyszeć jeszcze jakieś od was...

Swoją drogą robienie zdjęć gąsek sprawia mi straszny problem żeby uchwycić ich oryginalny kolor oraz żeby była dobra ostrość...

grille107.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to na pojazd tej masy poruszający się w terenie to rdzy stanowczo za dużo

 

Nie rozumiem tego stwierdzenia... mógłbyś troszkę jaśniej ??

A tak poza tym to wydaje mi się że takie pojazdy zbytnio się nie przemieszczały... no chyba że przenosiły się żeby uniknąć zniszczenia bo same to raczej nie potrafiły się obronić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inaczej: Pracujące elementy raczej nie mogą tak podejść rdzą, nacisk jednostkowy pojazdu raczej by ją wycierał podczas ruchu niż utrwalał. Jako przykład gąski koparek: ciężkie, mało się poruszają a rdzy tyle co na lekarstwo. Mimo wszystko efekt zacny.

PS. Rdzawy nalot jak najbardziej ale nie wżery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony malarskiej rzeczywiście wygląda to fajnie, jednak gąsienice praktycznie nie miały prawa tak pordzewieć. Był gdzieś fajny temat do poczytania w którym była dyskusja na temat ilości rdzy itp i ogólne wnioski były takie, że taka ilość rdzy nie może wystąpić na pojeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra inaczej: Pracujące elementy raczej nie mogą tak podejść rdzą, nacisk jednostkowy pojazdu raczej by ją wycierał podczas ruchu niż utrwalał. Jako przykład gąski koparek: ciężkie, mało się poruszają a rdzy tyle co na lekarstwo. Mimo wszystko efekt zacny.

Teraz to już rozumiem aczkolwiek napisałem że "puki co gąski wyglądają w ten sposób" i poprosiłem o dalsze rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie rdza pierwsza klasa, narazie nie ma co gdybać, bo jak myślę Janusz sięgniesz po pigmenty (ładnie prezentowałyby się jasne odcienie, jakiś kurz itp.), które ładnie zniwelują całość . O efekt więc jestem spokojny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się tak zastanawiam, skąd w ogóle wziął się pomysł "rdzewienia" gąsienic w modelach pojazdów "na chodzie" ?
A domestosowałeś je?

Zaniechałem tej techniki... są malowane

Powodzenia robieniu przecierek metalizerem.

Pzdr

 

Zdążyłem już je zrobić... może nie całościowo ale dokończę to

twitchkopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra jedna strona gąsek zrobiona... teraz pozostaje tylko dokończyć drugą i wszystko racjonalnie obłocić.

Wydaje mi się że efekt jest pozytywny... choć i tak nadal jest problem z robieniem zdjęć.

grille109.jpg

grille108.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam

 

Model leci na sprzedaż... nie będzie końca ponieważ nie mam sił go zrobić wiedząc że tak czy siak poleci do innego właściciela...

 

Jeśli ktoś byłby zainteresowany to proszę pisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.