Skocz do zawartości

Grille II 17cm Cannon / Trumpeter 00378 / 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam jeszcze pytanko Trumpek zaproponował tylko dwa krzyże z oznaczeń... zastanawiam się czy by czegoś jeszcze nie dołożyć... jakieś numery, herby dywizji ??

No i zostało mi kilka opcji z ilością trafionych np. czołgów/bunkrów/dział ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu artyleria należała do Obwodu Naczelnego Dowództwa Wojsk Lądowych - OKH, z uwagi, iż jest to już artyleria ciężka i grupowane one były w dywizjonach. Przydzielano je do poszczególnych korpusów i armii działających na froncie. Jedyną dywizją artylerii, która była na etacie armii niemieckiej było 18 Dywizja Artylerii sformowana z resztek rozbitej 18 Dywizji Pancernej. Jeśli chodzi o oznakowanie występują na pojeździe to już pozostaje dumanie co mogło by być. Jednkżę oznakowania dywizyjne 18Dpanc na sprzęcie zmotoryzowanym było nie zmienione.

Źródło: Artyleria Niemiecka 1933-1845; M. Bryja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako ze od dłuzszego czasu śledzę i podziwiam budowę tego kolosa postanowiłem też coś dodać odnośnie oznaczeń:

że ten pojazd nie brał udziału w walkach albowiem do końca wojny zbudowano tylko 1 prototyp, więc oznaczenia to w każdym wypadku będzie fantazja. Co do zdjęć to przedlągając je ten pojazd ( chyba owy prototyp ) nie miał wogóle oznaczeń ( nawet to zjdęcie z opakowania friuli ).

Tutaj taka stronka chyba ze wszystkimi dostępnymi zdjęciami GwTigera, zapewne już ją widziałeś ale może zdjęcia (stronka po rosyjsku)

 

A co do modelu to zmiana kamuflażu była bardzo dobrą decyzją, a wykonanie przedziału jest po prostu piękne

.. chociaz trochę tam pusto...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako ze od dłuzszego czasu śledzę i podziwiam budowę tego kolosa postanowiłem też coś dodać odnośnie oznaczeń:

że ten pojazd nie brał udziału w walkach albowiem do końca wojny zbudowano tylko 1 prototyp, więc oznaczenia to w każdym wypadku będzie fantazja. Co do zdjęć to przedlągając je ten pojazd ( chyba owy prototyp ) nie miał wogóle oznaczeń ( nawet to zjdęcie z opakowania friuli ).

Tutaj taka stronka chyba ze wszystkimi dostępnymi zdjęciami GwTigera, zapewne już ją widziałeś ale może zdjęcia (stronka po rosyjsku)

 

A co do modelu to zmiana kamuflażu była bardzo dobrą decyzją, a wykonanie przedziału jest po prostu piękne

.. chociaz trochę tam pusto...

 

Pozdrawiam

 

Zgadza się że nie brał udziału w wojnie i to że był tylko jeden prototyp... ale też nie do końca złożony można by powiedzieć że w całości to on był tylko na planach.

Mój model już na chwilę obecną to s-f ponieważ ma kamuflaż i jest złożony w całość dlatego oznaczenia mają jak najbardziej prawo bytu a powiem więcej dodadzą mu uroku

Co do strony którą podałeś to nie widziałem jej ale z wszystkich jakie oglądałem ma malutko zdjęć...

Polecam monografię Armor At War Series - Panzer in the Gunsights 2

 

A posiada ktoś może oznaczenia taktyczne dział samobieżnych ??

kwtactsymbol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nadszedł czas na etap którego najbardziej się obawiałem... ściągnięcie maskowania chroniącego środek przed malowaniem. Na szczęście farba nigdzie nie przebiła a kilka drobiazgów które odpadły dało się szybko poprawić.

 

Grille%2089.jpg

Grille%2090.jpg

 

Następny etap to brudzenie... trochę washa, parę zacieków i pigmenty które jeszcze gdzieniegdzie pościeram

 

Grille%2091.jpg

Grille%2092.jpg

Grille%2093.jpg

Grille%2094.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popracowałem jeszcze troszkę nad tym syfkiem... tylko nie wiem czy coś jeszcze robić czy już sobie odpuścić.

Grille%2095.jpg

Grille%2096.jpg

Grille%2097.jpg

Grille%2098.jpg

A lufa zostaje taka jaka jest... mi się ten kontrast podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety kółeczka po ośmiornicy widać.

 

Wiem i dla tego poniekąd jestem nie zadowolony z siebie...

Grille miał jechać na konkurs do Jaworzna ale raczej to już nieaktualne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba. Niestety ale wygląda to tak jakby ktoś rozmazał na nim zacieki za pomocą szczotki. Zacieki robiłeś na matowej czy błyszczącej powierzchni? Namocz wacik w whitespirit czy co tam używałeś do rozcieńczania zacieków i zmazuj. Mniej znaczy więcej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się nie podoba. Niestety ale wygląda to tak jakby ktoś rozmazał na nim zacieki za pomocą szczotki. Zacieki robiłeś na matowej czy błyszczącej powierzchni? Namocz wacik w whitespirit czy co tam używałeś do rozcieńczania zacieków i zmazuj. Mniej znaczy więcej ;)

Tyle że same zacieki tak jak piszesz da się zniwelować...

Ale to co już Seb napisał to jest coś co przeskoczyć mogę tylko myjąc model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się bał na miejscu Janusza machać papierem ściernym.Mnie zawsze wychodzi później taki schodek między warstwami.

Janusz - zostaw jak jest - jest super .Czemu do Jaworzna z nim nie jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pisze z telefonu wiec nie bedzie znakow ortograficznych.

Model wyglada bardzo ladnie. Raza tylko te pozostalosci po kolkach, ale zostaw jak jest bo malowac od nowa nie ma sensu. Mozesz tez troche jeszcze daj obic na wlazach i bedzie git. Musisz pozwczyc z fotkami, bo tylko na 3 zdjeciu kolory wygladaja normalnie, a na raszcie juz nie. Dawaj dalej i trzymaj poziom, bo moze byc fota admina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Będąc troszkę z siebie nie zadowolony a raczej z dalszych prac postanowiłem się przeprosić z moim kolosem.

Dorobiłem mu koła i kilka pierdółek na burtach...

Grille%2099.jpg

Grille%20100.jpg

Grille%20101.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.