Skocz do zawartości

Grille II 17cm Cannon / Trumpeter 00378 / 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Długo nie wytrzymałem z zamkniętym pudełkiem w szczególności że wczoraj odebrałem lufę do niego z RB Models.

Jak na razie skleja się go bardzo przyjemnie... pomijając fakt że tak jak słyszałem opinie trzeba troszkę po szpachlować tu i ówdzie.

 

Na początek zdjęcie z porównaniem wielkości tego kolosa.

Grille%2003.jpg

Nawet KingTiger jest od niego mniejszy...

Grille%2001.jpg

Grille%2002.jpg

A na tych zdjęciach można zauważyć miejsca gdzie trzeba będzie po szpachlować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to teraz pojechałeś: kubel, to i jeszcze miałeś Churchilla dłubać. Ale że kolos to fakt.

Spokojnie Krzyśku... kubel wrócił na razie do pudełka a Churchilla musi mi brat przywieźć ponieważ zamieniłem go na krokodylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja a zarazem mała ironia... przekładnia zamieszona na 8 stronie i kawałku 9... masa części ale efekt wydaje się być przyzwoity. Jest ona wsadzona na sucho i da się ją podzielić na dwie części... jeżeli są jakieś ale to proszę pisać.

Grille%2004.jpg

Grille%2005.jpg

Grille%2006.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dwóch dniach i prawie dwóch stronach instrukcji silnik prezentuje całkiem ładnie... wiem że jest w nim sporo niedoskonałości ale była to moja pierwsza walka z silnikami i przekładniami.

Te mechanizmy bardziej traktuje jako pole doświadczalne... dlatego podchodzę też do nich z niewielkim dystansem... nie jest to też tak że a nich sobie będzie tak sklejony i tak sobie go pomaluje.

Oczywiście wszelakie rady mile widziane.

No a teraz czas na zdjęcia...

Grille%2007.jpg

Grille%2008.jpg

Grille%2009.jpg

Grille%2010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie to wielkie, a detal też całkiem niezły. NIe wiem jednak na ile będzie wyeksponowany, bo wtedy pewno trzeba by gdzie niegdzie poszpachlować.

Spokojnie Krzyśku... jak złoże do kupy komorę silnikową to wtedy będę widział ile trzeba będzie po szpachlować miejsc żeby nie raziły w oczy...

Silnik ładnie zdetalowany. Janusz to było w zestawie Trumpka czy coś dokupiłeś?

Silnik i przekładnia są zestawowe... jak na razie dokupiłem lufę z RB no i noszę się z zamiarem zakupu Friuli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No nie, znowu fajny projekt uciekł mi sprzed nosa. Janusz powiedz jak z jakością w tym cacku ? ? ?

 

Wiesz co ciężko mi się na chwilę obecną wypowiadać ponieważ zaledwie troszkę ruszyłem ten zestaw...

No ale na chwilę obecną...

+ Spasowanie bardzo dobre

+ Detal też ładny

 

Więcej plusów może wyjdzie później

 

- Gdzieniegdzie minimalne nadlewki do usunięcia

- Strasznie grube łączenie detali z ramką

- Niektóre elementy bezsensownie podzielone na mniejsze

- Sporo śladów po wypychaczach do załatania

- Gdzieniegdzie trzeba szpachlować

 

No ale te wszystkie minusy nie są jakieś straszne... przynajmniej nie powodują że człowiek chce wrzucić ten model głęboko do szafy... sama konstrukcja tego kolosa sprawia że aż chce się przy nim robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź.

Czyli standard u Trumpetera. Dużo detali, ładne spasowanie, ale śladów poprodukcyjnych jest dość dużo.

Nic dodać nic ująć

Tak na marginesie...

Mam prośbę o jakieś zdjęcia jak mógłbym zmalować silnik i przekładnie.

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź.

Czyli standard u Trumpetera. Dużo detali, ładne spasowanie, ale śladów poprodukcyjnych jest dość dużo.

Nic dodać nic ująć

Tak na marginesie...

Mam prośbę o jakieś zdjęcia jak mógłbym zmalować silnik i przekładnie.

Z góry dziękuje

 

Logicznie myślac jak to w Panzerwaffe przedział silnika na miniowo przekladnie można jasnoszarym pociagnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za odpowiedź.

Czyli standard u Trumpetera. Dużo detali, ładne spasowanie, ale śladów poprodukcyjnych jest dość dużo.

Nic dodać nic ująć

Tak na marginesie...

Mam prośbę o jakieś zdjęcia jak mógłbym zmalować silnik i przekładnie.

Z góry dziękuje

 

Logicznie myślac jak to w Panzerwaffe przedział silnika na miniowo przekladnie można jasnoszarym pociagnąć.

Dzięki... dysponuje już sporą ilością zdjęć w jakich kolorach co ma być

 

 

Z racji iż dopiero dzisiaj wyszła do mnie paczka z brakującymi farbami to postanowiłem sobie troszkę po szpachlować... jest tego troszkę

Grille%2011.jpg

No i siedziska dla załogi gotowe

Grille%2012.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było że przynudzam fotkami typu... patrzcie jak ładnie po szpachlowałem liczne ślady po wypychaczach.

Zamieszczam ciekawsze zdjęcia czyli malowanie... pozostało do poprawy przekładnia i silnik.

Grille%2013.jpg

Grille%2014.jpg

No i napis jaki chciałbym wykonać na lufie "Ostateczne Rozwiązanie"

crew%20kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.