Skocz do zawartości

Grille II 17cm Cannon / Trumpeter 00378 / 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz kamo świetne. Sam będziesz maskował, czy będziesz kupował jakieś maski ( tylko nie wiem czy na takiego bydlaka będą jakieś ) ? ? ?

Co do siedzeń to myślałem, że one są obite skórą, przewidziało mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 199
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Janusz kamo świetne. Sam będziesz maskował, czy będziesz kupował jakieś maski ( tylko nie wiem czy na takiego bydlaka będą jakieś ) ? ? ?

Co do siedzeń to myślałem, że one są obite skórą, przewidziało mi się.

 

No wiesz Wojtek nie wydaje mi się żeby było obite skórą... zostanie jak jest.

Zaś co do kamo to są różne takie maski ale strasznie drogie... jak już się zdecyduję to będę sam robił to maskowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kamuflaż to tak zwana ośmiorniczka zapożyczona z tygrysów królewskich. Sposób malowania... najpierw całość zmalowana na zielony, potem maskowanie i malowanie na piaskowy. W niektórych miejscach wyszło fajnie bo uzyskałem miękkie przejścia między kolorami a zaś w innych poszło już nie tak... że tak powiem pozalewałem te linie dzielące poszczególne kolory. Zastanawiam się czy by tych przejść nie poprawić pędzelkiem żeby wszędzie były twarde... albo mieć nadzieje że polepszy się ten efekt po dalszych zabiegach. Ale raczej ta pierwsza opcja będzie brana pod uwagę.

No i czas na pierwsze spojrzenia z malunku...

Grille%2078.jpg

Grille%2079.jpg

Grille%2080.jpg

Góra z wanną nie sklejona umyślnie... przy zdjęciach mi się zrobiła większa przestrzeń niż jest w rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Po krytyce/reprymendzie i namowach kilku kolegów z forum postanowiłem jeszcze raz zrobić tą ośmiorniczkę...

 

Na początku poszło maskowanie tym razem postanowiłem troszkę bardziej pofalować tą zieleń.

 

Grille%2081.jpg

 

Efekt wyszedł bardzo fajny przynajmniej jak dla mnie... no i kolor nie taki ciemny jak wcześniej.

 

Grille%2082.jpg

Grille%2083.jpg

 

No i nieszczęsne kółeczka... wiem że zrobiłem je troszkę za małe i krzywe ale i tak patrząc się na ten malunek stwierdziłem że nie leży mi to wszystko.

 

Grille%2084.jpg

 

Postanowiłem sobie odpuścić ośmiorniczkę i zrobić coś innego (może kiedyś jeszcze podejmę się tego kamuflażu)

 

Grille%2085.jpg

Grille%2086.jpg

Grille%2087.jpg

Grille%2088.jpg

 

Wzorowałem się tym maskowaniem... a przynajmniej starałem się nim wzorować

 

Waldemar%20Trojca%20-%20Konigstiger.jpg

 

Rysunek zapożyczony z monografii Waldemara Trojcy - Sd.Kfz. 182 Pz. Kpfw. VI Tiger Ausf. B "Konigstiger"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tamto kamo mi się nie podobało i bardzo się cieszę,że je przemalowałeś. Super robota .

Maskowanie na blu tack?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że wam się podoba... przyznam szczerze że ja jestem mega zadowolony

Ale co za tym idzie... presja żeby nie obniżyć poprzeczki... dam z siebie wszystko

 

Tamto kamo mi się nie podobało i bardzo się cieszę,że je przemalowałeś. Super robota .

Maskowanie na blu tack?

 

No własnie nie... zakupiłem tak na spróbowanie inną masę Kores Gumfix

Jak na mój gust pracuje się z nią o wiele lepiej niż z Blu Tack

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, to nie ty robisz te modele. Miałem ciebie ochrzanić ale znowu nie wyszło ,bo żeś zmienił.

 

Hehe staram się unikać reprymend i szybko poprawiać swoje błędy

 

Ciekawie to wygląda . Super kolorki , jakich farb użyłeś ?

 

Piaskowy to Tamiya XF-60 delikatnie rozjaśniona białą Tamiya X-2

Brązowy to Tamiya XF-64 też delikatnie rozjaśniona Tamiya X-2

Zielony z racji iż skończyła mi się z Tamiya to użyłem mieszankę od Vallejo 71011 Tank Green i 71006 Cam. Light Green... tylko nie pamiętam już proporcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanko Trumpek zaproponował tylko dwa krzyże z oznaczeń... zastanawiam się czy by czegoś jeszcze nie dołożyć... jakieś numery, herby dywizji ??

No i zostało mi kilka opcji z ilością trafionych np. czołgów/bunkrów/dział ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.