Skocz do zawartości

Grille II 17cm Cannon / Trumpeter 00378 / 1:35


Twitch

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 204
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Wracając do friuli.

Nie trzeba wymieniać drutów, ani bawić się klejem, oczywiście pod warunkiem, że gotowy model nie ma służyć jako zabawka.

Dobra rada - po wepchnięciu drucika na odpowiednia długość, lekko go wyciągamy, na jakiś milimetr, następnie ucinamy i dopychamy do końca.

Dzięki tej operacji nic nie wystaje.

Aha, konieczne narzędzia to: małe kombinerki, cążki i wiertełko (czasami trzeba udrożnić dziurki).

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem iść w piaskowy... Koniec wojny, mnóstwo samolotów i taka wielka czerwona plama aż prosiłaby się by w nią przyłożyć ;-)

W minii zostawiłbym dno wanny kadłuba, ale to co powyżej i widać z góry - piaskowo.

 

Zostanie piaskowy... mam nadzieje że uda mi się niebawem kolejną aktualizacje zrobić.

 

Wracając do friuli.

Nie trzeba wymieniać drutów, ani bawić się klejem, oczywiście pod warunkiem, że gotowy model nie ma służyć jako zabawka.

Dobra rada - po wepchnięciu drucika na odpowiednia długość, lekko go wyciągamy, na jakiś milimetr, następnie ucinamy i dopychamy do końca.

Dzięki tej operacji nic nie wystaje.

Aha, konieczne narzędzia to: małe kombinerki, cążki i wiertełko (czasami trzeba udrożnić dziurki).

Pzdr

 

Najlepsze objaśnienie jakie uzyskałem do tej pory... dzięki wielkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na całość, to nie wygląda to jak pojazd, tylko jak jakaś bateria pozycyjna Ja też jestem za piaskowym, będzie lepszy kontrast

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam już od kilku dni zbierałem się na aktualizacje... ale codziennie stwierdzałem to jeszcze to i tamto zrobię no i jeszcze składanie friuli.

 

No ale do rzeczy, spawy na przedniej płycie odtworzone... jak GS zaschnie to jeszcze ewentualnie troszkę poprawie.

Środek wymalowany całość Vallejo 71.075 Arena Sand na to poszła we wszystkie szczeliny/załamania/wypukłości Tamiya XF-60... potem nie chcąc ryzykować różnych jakichś niespodzianek poszła mgiełka Sidoluxu i na to wszystko oleje Brunat Van Dyck rozcieńczony Tepentyną...

Wczoraj rano praktycznie cały środek zalałem brunat van dyck a późnym wieczorem ścierałem już samą terpentyną... efekt wydaje mi się fajny aczkolwiek mogę się mylić i wypadałoby jeszcze troszkę pościerać.

 

Czas na zdjęcia.

Grille%2062.jpg

Grille%2063.jpg

Grille%2064.jpg

Grille%2065.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, środek wygląda wspaniale, bardzo mi się wash podoba Jak pójdzie tak dalej, to o efekt końcowy można być spokojnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejna aktualizacja.

Jedna strona friuli złożona... trzeba będzie wyciągnąć najprawdopodobniej jedno ogniwko.

No i przy okazji zdjęcie porównawcze z gumowymi gąsienicami.

Grille%2066.jpg

Grille%2067.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wielka różnica między zestawowymi a tymi. Ale to wielkie . Muszę kiedyś zainwestować w friule, bo wyglądają fantastycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie CI wyszło o cieniowanie w przedziale bojowym przyznam ze z gąskami wygląda na kawał kloca ciekawe gdzie go potem trzymać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę że się podoba moja praca... mobilizuje mnie to do dalszych działań no i strach rośnie żeby nie obniżyć poziomu kolosa

 

Zdjęcia najprawdopodobniej ostatecznego wyglądu działa oraz wnętrza

Grille%2068.jpg

Grille%2069.jpg

Grille%2070.jpg

Grille%2071.jpg

Grille%2072.jpg

Grille%2073.jpg

Grille%2074.jpg

Grille%2075.jpg

Grille%2076.jpg

Grille%2077.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo ten czerwony mi nie podchodził. Teraz się ładnie stonował i naprawdę wygląda to świetnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

,,Przedział artyleryjski" wygląda świetnie. Działo w bardzo ładnym, miniowym odcieniu. Będziesz jeszcze malował te siedzenia ? ? ? Dawaj dalej, bo już się nie mogę doczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny, bardzo mi się podoba jak pobrudziłeś działo. Świetny pomysł z tym łańcuchem

 

Znam ten strach przed kolejnym krokiem, szczególnie jak jest fajnie. Tak więc trzymaj poziom. Zgadzam się z Konradem - fajnie przykurzone to działo.

 

Ha ha Ktoś w końcu musiał się zmylić, mamy podobne avatary z Konradem-słuchamy tego samego zespołu. To ja napisałem o tym kurzu, a nie Konrad. Sory, że zaśmiecam wątek takimi pierdołami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie bym pojechał jeszcze całe działo z podstawą na Dunkelgelb. Wiesz, skoro Niemcy malowali nawet wewnętrzne strony włazów w kolorze kamuflażu, to co dopiero taki kawał gnata.

 

To działo samobieżne było prototypem o ile dobrze wyczytałem to tylko wyszła jedna sztuka i to nawet nie złożona w całość o czym świadczą zdjęcia wykonane przez aliantów.

Moja kruszynka z założenia ma być kompletna... biorąc pod uwagę końcówkę wojny szkopy wykonywały ten projekt w pośpiechu z lekką nutką nadziei iż to coś pomoże. Dlatego w moim modelu wybrałem własnie opcję pośpiechu czyli cała maszyna została złożona i pomalowane ale na działo zabrakło już czasu...

Można by stwierdzić że to kolejne dopisywanie scenariusza do modelu ale też nie zapominajmy że to jest tak jakby SF

 

Mi osobiście podoba się ten kontrast miedzy działem a całością

 

Super kurzenie.

 

Dzięki

 

Witam.

,,Przedział artyleryjski" wygląda świetnie. Działo w bardzo ładnym, miniowym odcieniu. Będziesz jeszcze malował te siedzenia ? ? ? Dawaj dalej, bo już się nie mogę doczekać.

 

A co byś zaproponował co do tych siedzeń... aczkolwiek nie wydaje mi się że nastąpią jeszcze jakieś zmiany przy nich.

 

Piękny, bardzo mi się podoba jak pobrudziłeś działo. Świetny pomysł z tym łańcuchem

 

Znam ten strach przed kolejnym krokiem, szczególnie jak jest fajnie. Tak więc trzymaj poziom. Zgadzam się z Konradem - fajnie przykurzone to działo.

 

Ha ha Ktoś w końcu musiał się zmylić, mamy podobne avatary z Konradem-słuchamy tego samego zespołu. To ja napisałem o tym kurzu, a nie Konrad. Sory, że zaśmiecam wątek takimi pierdołami

 

To samo miałem pisać zaraz po przyjściu z pracy tylko o ile dobrze kojarzę to Krzyśku już dwa razy się pomyliłeś przez te avatary

 

No i wracając do tematu co sądzicie o tym typie kamuflażu... ze tak powiem podchodzi mi

kamo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha ha, czyli jednak 2 razy . Wracając do tematu, świetny wzór kamuflażu, no i to jest dobry pomysł, żeby nie malować zewnątrz grill'a tymi samymi kolorami co wewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.