Skocz do zawartości

'58 Chevy Impala Drag, AMT/ERTL 1:25


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 74
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powstaje Kubańczyk już się cieszę. Tylko co do kół, nakrętki też mają być pomalowane na niebiesko? Nie wiem czy da się tak porysować plastik żeby wyglądał na wgnieciony. Jeszcze tego nie robiłem ale chodzi mi po głowie taki pomysł. Duże płaskie powierzchnie zastąp folią aluminiową taką od kwiaciarek, a pod mniejsze wgniecenia wytnij dziury i zrób łaty z tej samej foli. Brzegi łat trzeba zaszpachlować. Taka folia ładnie się wgniecie i będzie wyglądała jak pogięta blacha, a nie porysowany plastik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

copycat, dzięki za radę, w folię się już zaopatrzyłem, za "co łaska" pan z kwiaciarni dał mi dwa łokcie. Myślę, że wystarczy wyciąć - wyżłobić żądane połacie karoserii na odpowiednią głębokość , załatać folią i giąć. czy CA typu Kropelka złapie folię z plastikiem? czy lepiej użyć cyjanopanu, bo podobno jest jakaś różnica?

Przy okazji, VW Polo '94, którego używam w pracy; przez niektórych zwany "księżniczką oszczędności", ja go nazywam "Twardy" , bo parę strzałów odstał, min. od ładowarki i betonowozu. Jego blizny mnie zainspirowały do tego projektu:

P8020567_zpsfaeafd35.jpg

P8020568_zps5e64360e.jpg

P8020569_zpsddd115e8.jpg

P8020570_zps18896d70.jpg

P8020571_zps176df541.jpg

 

Tylko co do kół, nakrętki też mają być pomalowane na niebiesko?

Dzięki za zwrócenie uwagi, zawsze szczegóły próbują mi umknąć.

 

Mark666, opony będę jeszcze dopieszczał, ale dzięki za uwagi, na pewno skorzystam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, tak to wyszło, z góry uprzedzam, na zdjęciach gorzej to wygląda niż w rzeczywistości. Kleiłem Patexem - na razie trzyma.

P8030573_zps56803d32.jpg

P8030576_zpsbce8a835.jpg

P8030575_zps67d5bca6.jpg

P8030574_zpsfa0629c7.jpg

P8030578_zps4d709547.jpg

P8030579_zpse7ceecf2.jpg

 

Myślę, że po poszpachlowaniu i wyszlifowaniu, nie powinno być najgorzej. Proszę o Wasze opinie i sugestie.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak:

obszar sfrezowałem, gdzieniegdzie sie za bardzo przyłożyłem:

P8040518_zps739d6157.jpg

 

blaszkę przyciąłem w miarę możliwości na zero, żeby uniknąć za dużego szpachlowania:

P8040520_zps323c6915.jpg

 

Już raczej tego nie zmienię:

P8040523_zps4c37d6b6.jpg

P8040524_zps5b80181e.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wrzucać łatę z blachy to najpierw zrób schodek, żeby utopić ją. Tak jak zrobiłeś wyjdzie Ci górka w miejscach gdzie dałeś blachę i nie dasz rady tego wyprowadzić na równo.

 

Pozdro

Mors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem o tym i właśnie po to tak głęboko wyfrezowałem i przyciąłem dokładnie, schodka nie będzie, spoko.

 

Edit:

P8040525_zps8e83e541.jpg

P8040528_zpsc252898d.jpg

P8040529_zps61b2721e.jpg

 

To zostawię jak jest, myślę, że nie będzie to najgorzej wyglądać po pomalowaniu i nadaniu wieku:

P8040530_zps9212d9f3.jpg

P8040531_zpsf55a27e0.jpg

 

Na dziś dosyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Postanowiłem jeszcze zrobić wżery z rdzy, niedużo wszak, bo przyjdą jeszce pigmenty, chodziło mi o fakturę gdzieniegdzie.

 

Upatrzone miejsce posmarowałem kropelką i posypałem dość obficie pieprzem:

P8170552_zpsa581b388.jpg

 

Klej schnie bardzo szybko, nadmiar pieprzu obsypałem i dodatkowo przeszlifowałem papierem 800:

P8170556_zps8956ede4.jpg

P8170557_zps0732f39c.jpg

 

Wygląda grubo, przynajmniej na zdjęciu, ale przyjdą jeszcze ze dwie warstwy farby, więc myślę, że się wyrówna.

Chciałbym poznać Waszą opinię , brnąć tym tropem dalej, czy czyścić i "rdzawić" pigmentami?

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem! Póki co zniszczenia prezentują się miodnie. Moim zdaniem "zwyrodnienia" metalu wyglądają świetnie. Może warto było by po podkładzie nałożyć na nie odcienie rdzy, potem zabezpieczyć np. maskolem i po kolorze bazowym odsłonić. Jeszcze niedawno zastanawiałem się, czy sama kropelka nie wystarczyłaby do imitacji purchli. Widzę jednak, że z pieprzem sprawdza się świetnie.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Może warto było by po podkładzie nałożyć na nie odcienie rdzy, potem zabezpieczyć np. maskolem i po kolorze bazowym odsłonić.

Dzięki za opinię i podpowiedź, co do sposobu malowania, na pewno sie przyda.

 

Taki problem: w wersji drag mam zamontować na masce wlot powietrza.

P8180558_zps63424bd4.jpg

 

Jaki kształt ma to pod spodem? Element jest dosyć ładnie odlany, usunąłem ślady po wypychaczach, tylko nie wiem jak ciąć, czy dziura jest czymkolwiek zabezpieczona? Tu widać, że jest jakaś osłona zaznaczona od spodu:

P8180561_zps54851850.jpg

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jak się macie?

 

Nie znam się na tym, bo nigdy nie robiłem takich modeli amerykańskich aut... rób jak uważasz.

Aha, cenna pomoc

 

A co do rdzy... Pieprz jeszcze malujesz jakoś czy jak? Proszę o kolory, firmę itp. na PW.

Będzie malowane i pigmentowane.

 

Kastę pomalowałem podkładem motipa (jak do tej pory radziłem sobie bez niego? ) i psiknąłem plamy humbrolem 125 - obić planuję sporo:

P9060518_zps290e44b4.jpg

P9060519_zps79a5a0f1.jpg

P9060520_zps71c09910.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw, jak mi to wyjdzie.

 

Polakierowałem tanim lakierem do włosów (za 4 zeta z Rossmana) i posoliłem, może za mało, bo nie chciałem przedobrzyć...:

P9090525_zpsc2f16392.jpg

 

Psiknąłem bazą, pactra A5:

P9090526_zpsa5584978.jpg

 

Rozumiem, że te piękne plamy to od lakieru? Najwyżej będzie więcej rdzy :

P9090527_zps995d4ee6.jpg

 

Dach planuję na biało pomalować.

 

Pozdrawiam, Marcin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te plamy - ja obstawiam że w kontakcie z lakierem popłynęła sól. A czy będziesz coś dalej robił z tą solą, w sensie przyszlifowania jej? Na razie to moim skromnym zdaniem wygląda nierealnie. Strasznie wielka ta sól w tej skali. Tam gdzie jest pieprz prezentuję się super.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więcej, więcej ja chce więcej.

 

Spokojnie, doczekasz się, wszystko w swoim czasie. Jednakże zrezygnowałem z zabaw z lakierem do włosów, poprzestanę na tradycyjnych obiciach - gąbką i rdzewieniu - pigmentami na pieprzu.

Kasta jest juz po kąpieli w krecie. Czy to możliwe, żeby kret nie ruszył podkładu motipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemacie.

 

On nawet potrafi zejść po dotknięciu papierem 2000, nie mówiąc już o krecie

 

Więc może to kwestia proporcji? Na 2,5 litra dobrze ciepłej wody dałem dwie nakrętki granulek.

 

W moim przypadku podkład i baza motip zeszły bez protestów po kąpieli w dot-3.

 

Z cleanluxem też następuje bardzo mocna reakcja.

 

Ale nie ma tego złego. Całość wymyłem w detergencie, przeschło i dodałem pieprzu bo w niektórych miejscach chudo się zrobiło. Jednak trzeba dać grubiej bo farba wyrównuje.

Z lakierem się na razie wstrzymałem, placki zrobiłem z blutaka. Ewentualnie dorobię obicia pędzlem maczanym w "zalewie kretowej", skoro mam to już przećwiczone.

P9170529_zpsab0c868c.jpg

P9170528_zpse09fbfed.jpg

 

Bywajcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.