Skocz do zawartości

Mi-24V Zvezda 1:72


Czesio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zacząłem budować model Mi-24 zvezdy, do konkursu na forum PWM. (oryginalny temat )

Malowanie przewiduję to :

800px-Mi24CP_edit.jpg

Kaleczki te : http://www.jadarhobby.pl/montexdecals-md72002-mi24dw-in-polish-air-force-172-p-25805.html

Dużo nie zrobiłem, na razie wyszpachlowane wypychacze w kabinie, wycięta podłoga i zrobiony panel pilota, 3 godziny mi to zajęło, wygląda na krzywe ale w rzeczywistości tego nie widać

pict0618.jpg

Niestety makro jest bezlitosne.. Z merytoryką cienko starałem wzorować się na kalce ale wyszło jak wyszło.

Pozdrawiam

 

Ps. Zanim dostanę opiernicz, pozostałe projekty mam zamiar skończyć do końca wakacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oczywiście że tak, silniki, przekładnia, kokpit, drzwi kabiny transportowej (czy desantowej nie wiem jak się dokładnie nazywa) z jednej strony, oraz jeśli starczy mi czasu (do 30 września musi być gotowy) jakieś dodatkowe pokrywy, pojemniki itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krokodyli nigdy za dużo

 

drzwi kabiny transportowej (czy desantowej nie wiem jak się dokładnie nazywa)

Myślę, że przedział desantowy to odpowiednia nazwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Czwarty Mi24. To jakaś moda nastała czy taki sezon. Wcale nie narzekam, nawet się bardzo cieszę, bo będzie na co popatrzeć. Bardzo duży PLUS za obrączki na tablicy, ale mogłyby być z cieńszego drucika. Chociaż przy tej skali to nawet 0,09 mógłby być za gruby, a taki mam najcieńszy.

 

Powodzenia i będę zaglądać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, w rzeczywistości, te obrączki wyglądałyby jak końcówki rur kanalizacyjnych. Ich układ też odbiega o lata świetlne od rzeczywistego położenia poszczególnych przyrządów.

Na kalce nie ma co się wzorować, to wizja producenta, któremu nie chciało się nawet porównać z czymkolwiek, ale na prawdziwej tablicy. Ot choćby z tego ś-ca:

 

http://www.airplane-pictures.net/photo/70581/211-poland-army-mil-mi-24d/

 

Proponuję również poczytać wątek:

 

http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=88&t=48490&p=401865#p401865

 

Jest w nim wiele przydatnych informacji odnośnie przerobienia przodu śmigłowca z wersji W na D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę Czwarty Mi24. To jakaś moda nastała czy taki sezon. Wcale nie narzekam, nawet się bardzo cieszę, bo będzie na co popatrzeć. Bardzo duży PLUS za obrączki na tablicy, ale mogłyby być z cieńszego drucika. Chociaż przy tej skali to nawet 0,09 mógłby być za gruby, a taki mam najcieńszy.

Sorry, w rzeczywistości, te obrączki wyglądałyby jak końcówki rur kanalizacyjnych. Ich układ też odbiega o lata świetlne od rzeczywistego położenia poszczególnych przyrządów.

Na kalce nie ma co się wzorować, to wizja producenta, któremu nie chciało się nawet porównać z czymkolwiek, ale na prawdziwej tablicy.

Dzięki. Zegary są z drutu 0,15 8) W realu ledwo je widać Realizm nie jest dla mnie najważniejszy, dla mnie ma przede wszystkim fajnie wyglądać. Podłubałem trochę nad kabiną, pomalowałem wszystko, oraz dorobiłem przełączniki. Przełączniki to drucik maczany w farbie, mają po 1mm (dopiero teraz zobaczyłem jakie krzywe, ale to jest tak małe że ledwo to widać Wyryłem też wskazówki zegarów ale nie wiem czy będzie je widać spróbuję zmotać lepsze zdjęcie :

pict0657001.jpg

pict0659001.jpg

Myślę, że przedział desantowy to odpowiednia nazwa

A co do przeróbki na D to nie wiem czy jest konieczna, w instrukcji kalek jest MI-24W, ale ja się nie znam

To be contiuned..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Malowanie przewiduję to :

 

800px-Mi24CP_edit.jpg

 

A co do przeróbki na D to nie wiem czy jest konieczna, w instrukcji kalek jest MI-24W, ale ja się nie znam

 

Zdjęcie pokazuje Mi-24D. Kolor kamuflażu również typowy tylko dla wersji D. Tak więc się określ już na tym etapie, gdyż później będzie za późno. Na zewnątrz już tak nie poszalejesz jak w środku. Ponadto w instrukcji tych kalkomanii, po wczytaniu się znajdziesz, że obejmują one dwie wersje i kilka okresów użytkowania. Niemniej, skoro nic nie chcesz przerabiać, to za chińskiego boga, 457 nie zlepisz.

Ponadto, skoro pomalowałeś w środku wszystko na czarno, to na zewnątrz można pomalować śmigłowiec tylko jednolicie na oliwkę. Z tego zestawu kalkomanii jedynie Mi-24D nb 956 miał pomalowane wnętrze kabin pilota i operatora całkowicie na czarno.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc się określ już na tym etapie, gdyż później będzie za późno. Z tego zestawu kalkomanii jedynie Mi-24D nb 956 miał pomalowane wnętrze kabin pilota i operatora całkowicie na czarno.

Tak więc będzie 956, kabiny teraz już nie przemaluję a ten niebieski mi się nie podoba. Jeśli chodzi o przeróbki zewnętrzne to z tego co wyczytałem z wątku ze starego pwm, to jedynie trzeba wyrzeźbić nową gruszkę na dziobie i dorobić wyrzutniki flar na belce ogonowej tak ? Czy do zrobienia tej gruszki nada się poxilina ? Nie chcę bulić 10zł za przesyłkę green stufa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie jutro w moje łapska wpadną kalki wszystko sobie przejrzę i zdecyduję. Co do kokpitu jutro leci do cleanluxa i wszystko robię od nowa tak jak ma być, mam tylko pytanie odnośnie tego niebieskiego czy robi go pactra ? Innych u nas w modelarskim nie ma a zamawiać farbkę mi nie bardzo pasuje, przelicznik został na modelarni a szkoda mi paliwa na 10km w tą i z powrotem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kalkomanie i model mastera 2135, za kokpit zabieram się w piątek. Malowanie wybrałem : Mi-24D - 1 eskadra 49 Pułk Śmigłowców Bojowych, Pruszcz Gdański, 2004 numer boczny 176, godło ze skorpionem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model mastera 2135,

Nie czytasz tego co piszemy a tego model mastera możesz do kosza wyrzucić

? Dlaczego mam go wyrzucać ? Porównywałem go ze zdjęciami i wypada nie najgorzej, mam też humbrola dość podobnego do tego własnie koloru, zobaczę jak się prezentują po psiknięciu z aerografu.

Nie czytasz tego co piszemy

A tu o co chodzi ? Wiem że wybrałem wersję D i czekają mnie przeróbki wyrzutnika flar, osłony AI-9, stacji naprowadzania i pewnie jeszcze kilku rzeczy które wyjdą podczas klejenia, a kabinę robię od nowa, zmywam cały kolor, i zmieniam układ zegarów itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary ten model master nie nadaje się na ruski kokpit to zupełnie inny kolor /wielokrotnie przerabiane na tym forum/ musisz sam umieszac jeśli masz pactre to spróbuj taki zestaw:A05 Sea Blue (G) z A11 Green (G)

a najlepiej z tych farb:http://studiogekko.blogspot.com/2011/04/eduard-mig-21-cockpit-colour.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to podwójne działo ? Podaj adres na Pw A co do koloru to użyłem model mastera, nie mam czasu żeby znowu jechać do sklepu (17km) po dwie farbki. Przełączniki namaluję tak chyba będzie najlepiej, zdjęcia dam dopiero jak zrobię całą kabinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta książeczka jest w domu jak i wiele innych do tej maszyny . Mój ulubiony czajnik , czaję się na popełnienie go w 48 .

Tata Daniela . Tylko trza poszukać w moich przepastnych zbiorach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko luz już wrzucam. Kabina pawie gotowa (sufit nie wklejony) dodam jeszcze jakieś pudełka, butelkę z napojem itp. Zdecydowałem się na dorobienie ai-9, kadłub już rozcięty. Dodam też otwarty luk z akumulatorem z lewej strony i przedział klimatyzacji.

Focie :

pict0666.jpg

pict0669z.jpg

pict0683.jpg

pict0673l.jpg

Czy wersja D zawsze miała "pociętą" osłonę apu ? Nie za bardzo pasi mi wycinanie tych szpar w tej części

Mam też pytanie odnośnie kleju, czy ktoś używa tamki limonene cement ? kupiłem go bo akurat innego w sklepie nie było i nie chce kleić jakbym wodą smarował....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.