Skocz do zawartości

[projekt grupowy] F-16


Apache

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 123
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Heh, nie napisałem że nie można... Wątek ciekawy, ale koszty (użycie detali z kilku zestawów, żywice itp) i pracochłonność przeróbek spora. Także robota na pewno nie jest "łatwa" i trzeba mieć spore "ciśnienie" na YF-16, żeby tego się podjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze . RAV w APKR były plany i szczegolowe rysunki rowniez prototypów ,korzystales z tego?

 

...oj to Monogram i Revell to nie to samo ,w modelu M oslona kabiny jest odlana z przyciemnianego plastiku ,brak mozliwosci ustawienia otwarta-zamknieta,rowniez hamulce aero sa stale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaglądam do wątku i z ciekawością obserwuję Twoje prace RAV. Aczkolwiek temat protoypów jest dość specyficzny i niszowy, więc raczej trudno się udzielać.

 

Co do kwestii zasobnika, to łatwo znaleźć info że wersji AN/ALQ-119 było sporo, ale długościowo używano go w 2 wersjach: medium (115-inches) i long (143-inches). Określenie jaki konkretny typ jest na zdjęciu raczej nie jest możliwe przy tej jakości zdjęcia. Chyba, że ktoś lubi bawić się we wróżkę.

 

Możesz zerknąć jak np wyglądało to w jednym z kolejnych prototypów (F-16B #75-0751):

http://www.f-16.net/gallery_item293889.html

 

Przy okazji zwraca uwagę zarąbisty pojemnik ze spadochronem hamującym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś z Was model hasegawy F-16 CCV? Potrzebuję skanu kalkomanii do tego ustroństwa. Model ciężko dostępny, ale academy robi to samo więc wystarczy dorobić kalki.

 

Za pomoc z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dja spokój RAV. Gościu napisał w aukcji że może sprzedać modele osobno po wcześniejszych uzgodnieniach. Wybrałem trzy sztuki w tym CCVkę. Szceśliwy przelałem mu kase a ten frajer zapomniał zakończyć aukcji. Dalej można się domyśleć. Ktoś kupił poprzez KUP TERAZ na drugi dzień. Teraz czekam na zwrot wpłaconej kasy. Tyle w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada może ktoś z Was model hasegawy F-16 CCV?

 

Witaj,

 

mam ten model, ale skan mogę wykonać tylko w pracy - czyli podesłałbym Ci go jutro. Jeżeli do tego czasu temat będzie aktualny, prześlę Ci skany (kalkomanie + instrukcja) w dniu jutrzejszym.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Paweł Stępiński

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie się prezentuje ten falcon, też mie naszła ochota na serię prototypową. Materiał do kalek CCVki zdobyłem od Pawła (wielkie dzięki). RAV robisz je na bazie academy?

 

a to dla Marka

 

beztytuuajr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RAV fajną kolekcję montujesz, podobają mi się bardzo te prototypy. Taką zajawkę na nie złapałem, że postanowiłem zrobić do nich kalki. Jeszcze kilka elementów muszę dorobić do wersji FSD 75-0745 (flagi państw nabywców)i kilka napisów eksploatacyjnych. Dobrze, że modele są ogólnie dostępne i to za przystępną cenę.

 

yf16.png

 

Pozdrawam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem chodzi ci o to malowanie

 

aahd.jpg

 

nie miałem wcześniej o tym pojęcia, wszystkie ujęcia jakie posiadam drugiego prototypu są z prawej strony. Poszperałem i się znalazło. Dzięki za podpowiedź, uwzględnię to w arkuszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Mam pytanie dotyczące prototypowych malowań YF-16 i późniejszych F-16 FSD, mianowicie o kolor napisów USAF na skrzydłach oraz na kadłubie

US AIR FORCE. w PKL znalazłem coś takiego:

 

malowanieyf16.jpg

 

Na arkuszu Vingtora jest coś innego:

 

72111decal.png

Po czyjej stronie leży prawda??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki RAV za pomoc. Mam jedno zdjęcie które właśnie namieszało mi w głowie, sam zobacz

 

2010yf16306095712678282.jpg

 

Kolejne pytanie, czy dwuster F-16 xl to przebudowany uszkodzony w czasie lądowania F-16A FSD nr 75-0747?

 

i jeszcze taka ciekawostka, czy "101" rzeczywiście miała znaki przynależności państwowej w kolorze czarnym???

 

101ogon.png

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi mój MLU właściwie nie wyszedł.

Co prawda na półce odpowiednio ustawiony będzie się ładnie prezentował, ale po przyjżeniu wygląda tragicznie.

(nie jest jeszcze całkiem skończony)

 

EDIT.Postawi mnie ktoś na duchu do skończenia tego F.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Witajcie,postanowiłem się przyłączyć do projektu ze swoim F-16 A Block15(Italeri 1/48),jest to mój pierwszy lotniczy model mimo 15 lat w branży(takto pancerka nie licząc Capli sklejonej kiedyś na ZPT)więc wybaczcie mój nie fachowy język i bardzo prawdopodobne błędy merytoryczne.Pierwowzór:

80961278566259864719.jpg

i moje nie udolna próba upodobnienia modelu:

29499687995460190643.jpg

oczywiście połamane antenki na skrzydłach i statecznikach wymienię na nowe cieńsze,bardziej interesuje mnie wasze zdanie na temat kolorów FAV ktore chcę zastosowaćtj.spód biały(H34)+preshading,górne powierzchnie H91 jako czarno-zielony,MM 2099 jako piaskowo-różowy i MM1712E jako blado-zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.