Skocz do zawartości

U-boot IXc Turm II - 1/400


_iceboy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Troszkę tak od tyłka strony ten temat zaczynam. Generalnie na początek chcę się pochwalić, że kupiłem sobie model U-Boot'a w skali 1/400 Mirage hobby z blaszkami i niestety brakuje w nim kalkomanii. Czy ma ktoś może na zbyciu proporczyki zatopień i banderę Kriegsmarine na odsprzedanie w skali 1/400?

 

Model to jest niby U-176 i po zapoznaniu się z jego historią, nawet chętnie bym go zrobił,lecz jeśli udało by mi się zdobyć kalkomanie do innej sztuki, to zawsze można zmienić plany.

 

Aktualnie studiuję "Vom Original Zum Modell, U-boot typ IXc".

 

Serdecznie pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tak niechybnie zacząłem... na razie jest klejony i obrabiany kadłub.

 

imgp5173m.jpg

 

imgp5174b.jpg

 

imgp5176.jpg

 

imgp5178t.jpg

 

imgp5180z.jpg

 

Model troszkę ubogi w detale, dlatego zaopatrzyłem się w blaszkę.

Zobaczymy co mi z tego wyjdzie....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyprowadziłem kadłub. Niestety więcej aniżeli zaznaczenie rysunku osłon luków torpedowych, nie ma sensu w tyj skali, warsztatem jaki posiadam. Blaszka zaskakująco dobrze jest dopasowana do modelu

 

imgp5194m.jpg

imgp5195n.jpg

imgp5197.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad tym. Nacięcie linii, jednak będzie odbiegało do tego czym te linie były - czyli spawy. A wiercenie otworów a i owszem jakby były okrągłe . Niestety za mało skilla mam w tej materii.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nacięcie linii, jednak będzie odbiegało do tego czym te linie były - czyli spawy.

 

Mnie wpadł do głowy taki pomysł, modyfikacja czegoś, co widziałem gdzieś w jakiejś zagranicznej galerii z budowy "Sokoła"; spróbuj zrobić spawy z najcieńszej żyłki, jaką możesz kupić. Najlepiej byłoby ją w jakiś sposób naciągnąć wokół kadłuba, bo inaczej musisz ją przykleić, no, ale może uda ci się nie pobrudzić modelu klejem.

 

Tak czy owak, powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w stoczni praca jako tako idzie... zostało kilka pierdółek i będę model psikał. Dylemat mam co do podstawki... czy zostawić to co jest i na kawał drewna, czy po prostu na kawał drewna?

 

Szału nie ma, to wszystko jest tak drobne, że mi się gnie w palcach... dlatego boję się robić cokolwiek. Ja po prostu chciałem mieć kawałek czegoś co przypomina U-boot'a typ IX . Rozważę jeszcze te propozycje.

 

imgp5198v.jpg

 

imgp5200.jpg

 

imgp5203s.jpg

 

imgp5204a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się ropa i glony powoli przydać mogą. U-1075 gotowy do malowania, jeśli w stoczni jakiś strajk nie wybuchnie, może kto przez płot będzie skakał albo coś.

Jedyne oddzielne elementy to działa p-lot i blaszkowe podkowy (taki zabobon w U-bootwaffe, że niby szczęście przyniesie ) na kiosk.

 

Złożenie tego dało mi wiele radości. Nie jest to duże, moje palce są o wiele za duże, a coś więcej postaram się przy Typie VIIc w 1/144 . W 400 będzie jeszcze niszczyciel, nasz polski, narodowy!

 

imgp5206a.jpg

 

imgp5208.jpg

 

imgp5209s.jpg

 

Zamówiłem sobie również rureczkę mosiężną, co by do drewienka było czym przymocować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blachy w pudle czy osobno nadal dają ?

w 400tce są to dwa oddzielne zestawy. 1 to plastik, 2 to blaszka. O dziwo pokład jest bardzo fajnie spasowany.

 

Jakoś tak, postanowiłem psiknąć U-boota, surfacerem1200 z puchy. Prawdę mówiąc to chciałem się jej pozbyć i ostatkiem go tak "przeleciałem". W sumie to bardziej podobał mi się w kolorze plastiku i blaszek

 

imgp5211.jpg

 

imgp5212t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie całkiem pomalowany kamuflaż i reszta bambetli. 3 kolory i lakier błyszczący. Teraz jakieś brudzenie i włożenie życia w miniaturę. Później kalkomanie, jeszcze podkowa na kiosk i olinowanie. Serdeczne dzięki dla Tomka Chacewicza za wsparcie i pomoc ;)

 

img79321.jpg

 

img79354.jpg

 

img79375.jpg

 

Zdjęcia z zapałką są inicjatywą Tomeczka

img79386.jpg

 

img79407.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się pojawi, ale nie będzie to standardowy schemat "rdzawy zaciek z każdego otworu przelewowego" bo to po prostu tak nie wyglądało... Nie jest to model wczesnego U-boota, z początku wojny, a raczej okolice jesieni-zimy 43 / wiosna 44 , jak sam numer (oczywiście fikcyjny) wskazuje, więc popływa/popływał krótko.

 

Taka moja filozofia po zagłębianiu się w temat wojny podwodnej, zdjęć itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie sam wash - mieszanką czarnej i brązowej olejnej na bazie white spiritu.

 

imgp5213.jpg

 

imgp5214f.jpg

 

imgp5215x.jpg

 

A teraz jakieś brudzenie, zacieki, przebarwienia hmmm, coś będzie trzeba wykombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak prawdę mówiąc to można by i stwierdzić że Utka jest skończona. Prawdziwa galeryja w porządnym oświetleniu, będzie jak jej jeszcze podstawkę wykombinuję. Póki co podstawka robocza, mix oświetlenia dziennego i lampeczki biurkowej. W rzeczywistości jest troszkę bardziej subtelny.

 

Generalnie nie ma tu jakichś przeogromnych poprawności historycznych, gdyż jak wcześniej napisałem, robiłem sobie kombinację fikcyjną, z literek wyszło, że to U 1075. Sam plastik miraża raczej ubogi. Z blaszką wygląda to nawet nieźle myślę. Bandera owinięta na flagsztoku.

 

imgp5217k.jpg

 

imgp5216y.jpg

 

imgp5218k.jpg

 

imgp5222.jpg

 

imgp5224k.jpg

 

 

Wygląda jak wygląda, na półce stojący mi się podoba, i sprawił mi wiele radości co ostatnio przy modelarstwie mi się nie bardzo zdarzało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.