Skocz do zawartości

Scharnhorst 1/700 Tamiya + dodatki


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

No i olinowanie powstało metodą tradycyjną.owszem wygląda gorzej niż wykonane sławną nicią ale ta nie zechciała współpracować.model gotowy.W tygodniu machniemy kawał morza ;-)

 

pgyp.jpg

 

ofl.JPG

 

8qfx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Cudeńko Ja się zapatruję na swój pierwszy model w 1:350 i wątpię by mi w tamtej skali wyszedł tak zdetalowany jak Twój w 1:700

 

Ciesze się,że model wywołuje pozytywne odczucie.Mnie zmęczył na tyle,że najchętniej bym o nim zapomniał.mam nadzieję,że kolejny model mi to wynagrodzi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ! Niemniej w takielunku daje się wyczuć brak serca. I jest to ewidentnie słaby punkt modelu. Ja bym przerobił. Bo resztę modelu włożyłeś ogromną ilość pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny ! Niemniej w takielunku daje się wyczuć brak serca. I jest to ewidentnie słaby punkt modelu. Ja bym przerobił. Bo resztę modelu włożyłeś ogromną ilość pracy.

 

 

Żadnych poprawek,zbyt delikatne te maszty i już wielokrotnie naginane .Nie odważę się na kolejne zabiegi.Na szczęście dodam,że na żywo "sznurki" wyglądają lepiej.Z resztą na żywo cały model prezentuje się lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model mi sie BARDZO podoba. Jest swietny. Gratuluje sledzilem pilnie relacje. Stara Tamiya naprawde ożyła....

 

Moze jednak pod "naporem" Forumowiczow olinowanie ulegnie zmianie...

Ja napieram...

 

Uwierz mi,że ta stara Tamiya zmęczyła mnie a z pudła uśmiecha się do mnie Yamashiro z fujimi....więc wybacz przenosimy stocznię do kraju kwitnącej wiśni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie gotowy, warto było czekać, bardzo mi się podoba Lubię Twoje modele i teraz czekam z niecierpliwością na Yamashiro

 

Pozdrawiam

 

Wiesz,że projekt "Y" będzie projektem wymagającym od widza anielskiej cierpliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz,że projekt "Y" będzie projektem wymagającym od widza anielskiej cierpliwości

Dam radę, z projektem Scharnhorst ruszyłeś rok temu, więc też trochę cierpliwości wymagał

Czekam więc na kawał morza i na rozpoczęcie projektu "Y"

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A ta woda nie wyglądałaby lepiej bez tych odskosów po drodze wzdłuż kadłuba? Wiem, że one są naturalne ale jakoś tak dziwnie się prezentują... W każdym razie nic się nie przejmuj, ja jestem zupełnym laikiem w tej kwestii i podglądam z zaciekawieniem wszystkie wasze próby z wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta woda nie wyglądałaby lepiej bez tych odskosów po drodze wzdłuż kadłuba? Wiem, że one są naturalne ale jakoś tak dziwnie się prezentują... W każdym razie nic się nie przejmuj, ja jestem zupełnym laikiem w tej kwestii i podglądam z zaciekawieniem wszystkie wasze próby z wodą

 

Akurat krytyka w tematach "wody" niewiele wniesie bo ni diabła u mnie do tego umiejętności

Jakieś tam postępy robię ale to bardziej nazwał bym raczkowaniem niemowlaka.Droga w tym temacie dla mnie jest daleka.

Co odkosów...hmm nie wiem w 100% czy te są naturalne bo widziałem tyle różnych odkosów na fotografiach,że sam nie wiem jakie powinienem tu zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ta woda nie wyglądałaby lepiej bez tych odskosów po drodze wzdłuż kadłuba? Wiem, że one są naturalne ale jakoś tak dziwnie się prezentują... W każdym razie nic się nie przejmuj, ja jestem zupełnym laikiem w tej kwestii i podglądam z zaciekawieniem wszystkie wasze próby z wodą

 

Akurat krytyka w tematach "wody" niewiele wniesie bo ni diabła u mnie do tego umiejętności

Jakieś tam postępy robię ale to bardziej nazwał bym raczkowaniem niemowlaka.Droga w tym temacie dla mnie jest daleka.

Co odkosów...hmm nie wiem w 100% czy te są naturalne bo widziałem tyle różnych odkosów na fotografiach,że sam nie wiem jakie powinienem tu zrobić.

 

wprawdzie nigdy jeszcze nie robiłem wody ale trochę lat spędziłem na morzu i mogę stwierdzić że odkosy jednak nie wyglądają naturalnie. Pierwszego od dziobu nie powinno być a drugi bliżej burt. Ale nie zmienia to faktu że jestem pod wrażeniem twojego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek. Woda to trudny temat. Ale to nie znaczy,żeby go robić byle jak. Tu masz inspiracje w postaci prac boskiego Kostasa. Geniusza wody ! http://www.modelshipgallery.com/gallery/users/Kostas-Katseas/user-index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek. Woda to trudny temat. Ale to nie znaczy,żeby go robić byle jak. Tu masz inspiracje w postaci prac boskiego Kostasa. Geniusza wody ! http://www.modelshipgallery.com/gallery/users/Kostas-Katseas/user-index.html

 

Prace Kostasa znam. tyle,że nie przekłada się to na moje umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek, Twoje modelarskie umiejętności są ogromne. A fajne morze wymaga przejrzenia kilku zdjęć. Mam wrażenie że pominąłeś ten ważny etap ,-)). Ale ciągle przecież możesz to swoje morze urealnić. Tylko, że ci się już pewnie nie chce.

Niemniej jak oglądałem prace nad tym okrętem to mi co trochę szczena opadała i sobie myślałem, że ja takiego poziomu czystości detalowania w 700 nie osiągnę.

Ale teraz widzę, że na finiszu jestem lepszy ,-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.