Skocz do zawartości

Scharnhorst 1/700 Tamiya + dodatki


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

Super, powoli ale do przodu Bałem się, że szykuje się długa przerwa...

 

Nie ukrywam,że zmęczyła mnie ta stara tamiya....kupa dodatkowej nie fajnej roboty

Do tego działka p.lot 20 mm z Flyhawk-a tez nie powodowały nadmiernej chęci do roboty ale właśnie przebrnąłem przez ten etap.Ja uda się szybko z pracy wrócić to jutro malowanie.Elementy schną po odtłuszczaniu.Trzeba się spieszyć anim osiądzie kurz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dziś pobawiłem się psikawką.Oto efekt w zasadzie już z górki robota poleci.

p1150823l.jpg

 

p1150824.jpg

 

p1150826.jpg

 

Mam jedynie dylemat jak pomalować wieże art głównej

najczęściej podaje się ,że są w kolorze ciemno szarym jak burt na śródokręciu

tak też to przedstawia monografia Scharnhorsta 3D z kagero

 

Nie którzy modelarze przedstawiają Scharnhorsta w takim kamuflażu gdzie wieże mają dachy i skosy pomalowane na kolor jasno szary. Wczoraj to konsultowałem z Grzegorzem Nowakiem i Grzesiu zastrzelił mnie

stwierdzeniem że wieże a dokładniej dachy i skosy powinny mieć kolor ciemno zielony , odpowiednik Humbrol 30 !!!! No i tu pytanie do Was czy macie jakieś jednoznacze źródła które rozwieją wątpliwości dotyczące malowania ?? Ja osobiście skłaniał bym się do kolorystyki ciemnoszarej bez jasnych skosów czy fanaberii z ciemnozielonym kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ładnie ale cały czas razi grubość pokładu To mnie skutecznie póki co zniechęca do stosowania ich pomimo świetnego wyglądu...

 

No wygląda tu grubo bo pokład odłazi ;-( trzeba będzie podklejać....Mimo to jestem zwolennikiem takich pokładów.na żywo wygląda to lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lecimy dalej.Dziś zakończyłem kładzenie parkietu na wyższych piętrach. Łatwo nie było bo pokład kształtem dopasowany do wyrobu Tamiya a nie do zestawu blaszek modyfikujących Tamiye. Żeby było śmieszniej pokład i zestaw blach tego samego producenta.

 

p1150827.jpg

 

Na śródokręciu spoczywały przeciwlotnicze 105 mm gdzie ich podstawy były częściowo deskowane.Niestety w zestawie z pokładem drewnianym do zestawu zapomniano o tym elemencie.W takim układzie nie pozostało nic innego jak pomalować owe podstawy i maksymalnie upodobnić je do drewnianego pokładu.Czy się udało ocencie sami ;-)

 

p1150828m.jpg

 

I na koniec widok ogólny stan na dziś wieczór.Powolutku finiszujemy ;-)

 

p1150829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Kolego Witku żyjesz tam jeszcze, będzie dalszy ciąg relacji

 

Pozdrawiam

 

Żyję,prace utkwiły na insygniach.Różne źródła różnie podają a ilość przemalowań całego Scharnhorsta wraz z insygniami na pokładzie tylko potęguje chaos informacyjny. W końcu po przejrzeniu setek zdjęć zdecydowałem się na taki wariant popularnych "hakenkrojców"

 

p1160598y.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Żyję,prace utkwiły na insygniach.Różne źródła różnie podają a ilość przemalowań całego Scharnhorsta wraz z insygniami na pokładzie tylko potęguje chaos informacyjny. W końcu po przejrzeniu setek zdjęć zdecydowałem się na taki wariant popularnych "hakenkrojców"

 

Nareszcie troszkę coś się ruszyło, mam nadzieję, że teraz będzie z górki

Myślę, że "hakenkrojce" są spoko

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.