Skocz do zawartości

Scharnhorst 1/700 Tamiya + dodatki


witek@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 169
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A ten 20 DEN to jaka to jest grubość w mm ?

 

Nie mierzyłem,wystarczyły mi wrażenia organoleptyczne ;-) Bardziej mnie niepokoi,że tej nici z racji cienkości na prawdę prawie nie widać.Tak się właśnie zastanawiam po co mi olinowanie którego prawie nie będzie widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziwiam was za to dlubanie, model pieknie wykonany, jestem ciekaw czy w realu bym cos na nim widzial bez lupy. Nie moge wyjsc z podziwu. Modele w tej skali tak wykonane,to istne arcydziela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten 20 DEN to jaka to jest grubość w mm ?

 

Nie mierzyłem,wystarczyły mi wrażenia organoleptyczne ;-) Bardziej mnie niepokoi,że tej nici z racji cienkości na prawdę prawie nie widać.Tak się właśnie zastanawiam po co mi olinowanie którego prawie nie będzie widać.

 

Wg mnie to jakieś 0,05mm. Też planuje zastosować słynną nić.. ale pomieszam z drucikiem miedzianym 0,05mm.

 

Witek@ - Jesli zdecydujesz się pomalować - na pewno grubość wzrośnie o ok 15% a i poprawi się jej widoczność. Tak sądze...

 

powodzenia ! model super!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie to jakieś 0,05mm. Też planuje zastosować słynną nić..

O jej grubości już było...

Ta nić jest cienka jak ludzki włos

Cieńsza

włos ma ok. 0.05mm, a na nitce suwmiarka pokazuje 0.02

Sporo osób ją stosuje i poleca w 1:700, więc widzialność olinowania powinna być ok

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Będziesz ją jeszcze malował?

 

Jeśli już mowa o malowaniu co zaczynam rozważać to na jaki kolor ???

Proponuję jakiś szary, który w odbiorze będzie dawał wrażenie grafitu - w każdym razie nie maluj na czarno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz ją jeszcze malował?

 

Jeśli już mowa o malowaniu co zaczynam rozważać to na jaki kolor ???

Proponuję jakiś szary, który w odbiorze będzie dawał wrażenie grafitu - w każdym razie nie maluj na czarno

 

Nie,nie na czarno to słaby pomysł. Pomaluje na jakiś szaro grafitowy kolorek.Zobaczymy jak wyjdzie ten eksperyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie wyszedł! Powinieneś pstryknąć jeszcze zdjęcie z czymś dla uwidocznienia rozmiaru; jakiś długopis, zapalniczka czy cuś..

Nitka po pomalowaniu będzie lepiej widoczna nie tylko z racji większej grubości. Oryginalnie jest trochę błyszcząca i odbija światło, matowa będzie widoczniejsza. Jeśli chcesz grubszą, kup perukę, tam jest ok. 0.05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taka uwage i pytanie. Anteny byly w przeciwienstwie do linek naciagowych z miedzinej linki, wiec jej kolor powinien przypomina przypominac zasniedzialy drut. Ale jakbys nie pomalowal model jest BARDZO LADNY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie to wygląda. W jaki sposób będziesz malował nić? rozpiętą na jakimś stelażyku?

 

 

Tak na prowizorycznym co prawda ale stelażyku. Całość psiknę rzecz jasna psikawką choć wczorajsza próba nocna z pędzelkiem w roli głównej też dała zadowalające rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nić Caenis 20 D nie chce ze mną współpracować.Na razie zawisło kilka linek w czasie w którym kiedyś obwiesił bym cały model. Niestety aby naprężyć nić trzeba ją naciągać a to grozi zazwyczaj zerwaniem i zwichrowaniem np. elementu fototrawionego.Owszem nić jest cienka i wygląda genialnie ale już komfort jej wieszania na modelu jest zerowy.W dodatku gdybym jej nie pomalował to mój wzrok już by nie ogarnął. Tak czy owak zalet wyciąganej ramki nad świecą owa nić nie posiada.Posiada owszem inne zalety ale czy aż atak istotne przy tym co dziś doświadczyłem ?? :-) tego nie wiem.Może jeszcze się dotrzemy w pracy.Może któryś z kolegów podpowie jak się obchodzić z tą nicią.

Niżej to co udało mi się zrobić :

 

vatn.jpg

 

ezvb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może drucik 0,05mm ?... Ostatnio taki zanabyłem na serwisie aukcyjnym i pewnie użyję w projekcie IJN Chitose.

Nić ma w sumie podobną średnicę, a drut pozwala ( wg mnie ) na bardziej komfortową pracę. Całego Takao olinowałem drucikiem 0,1mm... i zajęło mi to ok 5 godzin zabawy.

 

PS nić wygląda super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może drucik 0,05mm ?...

PS nić wygląda super.

 

Sam nie wiem.Z drucikiem kiedyś eksperymentowałem ale ostatecznie zwyciężyła rozciągana ramka. Prześpię się z tym tematem może się dotrzemy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, ja do budowy masztów stosuje struny gitarowe. Silne jak diabli. Można naciągać takielunek bez ograniczeń.

 

Tu nie chodzi o maszty.One są solidne-toczone.Pozostałe elementy są bardzo delikatne,uniemożliwiając naciąg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że drucik jest najgorszą opcją z możliwych - jest b. plastyczny. Naciągniesz go na modelu, lekko dotkniesz i trwale się odkształci, praktycznie bez możliwości wyprostowania. Nie bardzo rozumiem też, dlaczego aż tak popularne są wszelkiego rodzaju żyłki - właśnie z tego powodu, na który się natknąłeś, czyli konieczności naprężania. Można wprawdzie bawić się w dym z kadzidełek itp. (delikatne przyrosty temp. naprężającej żyłkę uzyskiwane manipulacją dymiącym kadzidełkiem dookoła naciągów żyłkowych) ale trochę może być to niebezpieczne - za długo podasz temp. i żyłka skurczy się zanadto wyginając np. rejki.

 

Dla mnie najwygodniejszą opcją są nici z pończoch (można pogrubić farbą/lakierem) plus rozciągnięte ramki PS.

 

Pozdrawiam,

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wprawdzie bawić się w dym z kadzidełek itp. (delikatne przyrosty temp. naprężającej żyłkę uzyskiwane manipulacją dymiącym kadzidełkiem dookoła naciągów żyłkowych) ale trochę może być to niebezpieczne - za długo podasz temp. i żyłka skurczy się zanadto wyginając np. rejki.

 

Dla mnie najwygodniejszą opcją są nici z pończoch (można pogrubić farbą/lakierem) plus rozciągnięte ramki PS.

 

Pozdrawiam,

Marek

 

Otóż to zabawa z kadzidełkami plus wyciągana ramka nad świecą dawała pełną kontrolę nad olinowaniem.Tak myślę czy z tą nicią nie popróbować zabawy i naciągu metodą "na gorąco"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.