Skocz do zawartości

Revell Republic Attack Shuttle


Elano

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

 

Pora na kolejny model Sci-Fi i po raz kolejny to będzie statek z uniwersum Gwiezdnych Wojen! Tym razem będzie to Republic Attack Shuttle. Ostatni model Revella był solidnie wykonany, a jedynym mankamentem była mała ilość szczegółów. Postaram się temu zaradzić dodając parę elementów (zakupiłem w tym celu płytki polistyrenowe różnej grubości i miedziane druciki) Modelu jeszcze nie mam fizycznie jako, że jestem zwolennikiem kupowania w internecie ale mam nadzieje, że szybko mi go przyślą.

 

I tutaj pojawia się pierwsza prośba do forumowiczów. Dysponuje ktoś jakimiś fajnymi zdjęciami tego oto pojazdu? W google image niestety nie ma zbyt wiele fotek:/

 

06672_RepublicAttackShuttle_new.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen podziwu dla Poczty Polskiej! Model wysłany w piątek dotarł do mnie już dzisiaj. Korzystając z chwili wolnego czasu postanowiłem rozpocząć budowę od kabiny. Wkleiłem parę dodatkowych elementów, okleiłem owiewkę i skleiłem ze sobą dwa działka (oczywiście łączenie elementów będzie zaszpachlowane).

 

Oto zawartość mojego zestawu:

dscn2582x.jpg

 

Kabina:

rscn2596.jpg

 

rscn2597.jpg

 

Owiewka:

rscn2595.jpg

 

Działka:

rscn2594v.jpg

 

Owiewka do dolnego elementu jest przypasowana na sucho. Zastanawiam się jak ją najlepiej przykleić żeby nie było widać widocznych na zdjęciu szczelin. Problem mam też z działkami. Te oryginalne mają kiepsko wyglądające lufy i chciałbym je wymienić. Jednak nigdy takiego czegoś nie robiłem i nie wiem co muszę zakupić i jak się za to zabrać:P

Ma ktoś jakiś pomysł?

 

Z góry dzięki za komenatrze i podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co muszę zakupić i jak się za to zabrać:P

Ma ktoś jakiś pomysł?

Myślę, że lufy robić najprościej z igieł lekarskich (w zależności od skali), ew. z pręcików polistyrenowych nawierconych na końcu. Od biedy mogą być też kawałki ramek. Pełna dowolność, jeśli chodzi o materiały.

Będziesz go malował, mimo że barwiony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, będę go malował bo malowanie revellowskie pozostawia wiele do życzenia. Poza tym i tak musiałbym go malować po zaszpachlowaniu ubytków w miejscu łączenia elementów więc nie mam wyjścia. Ale przynajmniej będę miał więcej frajdy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oto co udało mi się dokonać w ostatnim czasie:

1.) załatałem szpetną dziurę w owiewce, która powstała po tym jak usunąłem element odpowiadający za możliwość zamykania i otwierania kokpitu.

2.) skleiłem skrzydło i dodałem parę detali. Nie obyło się bez szpachli, jako że model w założeniu składa się bez kleju - tylko na wcisk.

W zasadzie nie za wiele, ale naprawdę sporo się napracowałem nad tymi detalami:)

 

rscn2647.jpg

 

rscn2656.jpg

 

rscn2657.jpg

 

rscn2658.jpg

 

rscn2659.jpg

 

PS. Macie dla mnie jakieś rady dotyczące robienia zdjęć? Moje wychodzą jakieś takie ciemne i wpadające w żółć. Prawdopodobnie jest to wina oświetlenia, ale w takim razie w jakim świetle najlepiej robić zdjęcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ci napisze w sprawie zdjęć, ale sam nie jestem ekspertem. Przede wsztstkim nie wiem jakich ustawień aparatu używasz. Ja mam aparat Fuji Finepix HS30EXR i robię zdjęcia w trybie ręcznym - litera "M" na pokrętle. Recznie nastawiam przysłonę na 8 a czas zależności od oświetlenia pomięczy 1/6 a 3 sekundami - trzeba samemu testować. Najczęsciej pstrykam kilka zdjęć na różnych ustawieniach i wybieram najlepsze. Mam też włączony tryb makro - symbol kwiatka. Najwazniejszy jest balans bieli. Można ustawić ręczny i wtedy wskazuje się wzornik, wybrac automatyczny lub jeden z zaprogramowanych. U mnie światło fluoroscencyjne pokrywa się z tym co widzą moje oczy. Do zdjęć używam takich żarówek:

 

http://www.ebay.co.uk/itm/2X-5500K-135W-Photo-Video-Photography-Daylight-Lighting-Lamp-Bulb-Studio-E27-CFL-/110882025530?pt=UK_Photography_StudioEquipment_RL&hash=item19d115703a

 

Mam też namiot bezcieniowy:

 

PICT0355.JPG

 

Dodatkowo nad namiotem dokładam trzecią lampę oświtlającą model z góry.

Może to ci pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Revell i wersja z W ciemność. Do sklejenia i pomalowania.

Jeśli nie chce malować to PolarLight wypuściło wznowienie Ertla. Posiadają one kalki - jest tego sporo na allegro

Ale nową wersję Enterprisa bym bardziej polecał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.