Skocz do zawartości

IJN Kirishima Hasegawa+scratch 1:700


pureman

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów!

Przeglądając i przyglądając się pracom Szanownych Forumowiczów postanowiłem pokazać

owoc mojej prawie rocznej pracy nad w/w modelem. Modelarstwem zajmuję się już trochę czasu,

jednakże nigdy dośc tego czasu nie było na prezentację swoich prac- być może się to zmieni

Ale do rzeczy - model Kirishimy z Hasegawy z przed jakichś 20 lat, z oryginału został właściwie kadłub

(z małymi zmianami) reszta wykonana w zasadzie od podstaw z użyciem blaszek oczywiście różnych producentów, głownie Flyhawka. Jednakże specjalnie nie polecam tego modelu, dość leciwy to produkt i mocno uproszczony. Generalnie osobiście jestem zadowolony i tyle.

Pozdrawiam serdecznie!

 

k2.jpg

 

k3.jpg

 

k4.jpg

 

k5.jpg

 

k6.jpg

 

k7.jpg

 

k8.jpg

 

k9.jpg

 

k10.jpg

 

k11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ŚWIETNY!

Widać, że napracowałeś się przy tym modelu. Podoba mi się kontrast koloru nadbudówek z pokładem, ruch na dioramie... Woda trochę odbiega od reszty. Te małe łódki to z jakiegoś zestawu?

Te małe ustrojstwa z zestawu Tugger Set Tamiya trochę pocięte i poprzerabiane

piękny model, uczta dla oka!
Piękny model, bardzo mi się podoba , trochę tylko słabo coś z ostrością fotek

Chętnie bym zobaczył inne Twoje modele...

 

Pozdrawiam

Dzięki. Fotki takie sobie bo miałem tylko standardowy obiektyw pod ręką

Mam jeszcze z tych nadających się do pokazania Kronsztadt proj 69 - niezrealizowane ruskie

plany, model od podstaw ale wymaga jeszcze klku i pewnie ze 2-3 inne, jak zrobie troche zdjec

wstawie

 

 

No to kolega dowalił do pieca ;-) Chyba muszę wprosić się na kawę.....;-) Pozdrawiam Witek .

Oczywiście jak najbardziej zapraszam! W końcu też zabieram się powoli bardzo za Takao

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
W końcu też zabieram się powoli bardzo za Takao
O kurcze.... Poważnie.... ? To koniecznie musisz tutaj wystartować z warsztatem, bo ja również mam gdzieś w planach start z tym okrętem, również w skali 1/700 - byłoby raźniej, i coś podpatrzeć również
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzucam kilka poprawionych fotek, mam nadzieje ze lepsze, cięzko sie fotografuje te drobiazgi

Większych zbliżen już bym nie robił, za dużo baboli widać

 

k12.jpg

 

k13.jpg

 

k14.jpg

 

k15.jpg

 

W końcu też zabieram się powoli bardzo za Takao
O kurcze.... Poważnie.... ? To koniecznie musisz tutaj wystartować z warsztatem, bo ja również mam gdzieś w planach start z tym okrętem, również w skali 1/700 - byłoby raźniej, i coś podpatrzeć również

 

mam nadzieję ruszyc jeszcze w tym roku. Postaram się jakiś warsztacik zamieścić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu też zabieram się powoli bardzo za Takao
O kurcze.... Poważnie.... ? To koniecznie musisz tutaj wystartować z warsztatem, bo ja również mam gdzieś w planach start z tym okrętem, również w skali 1/700 - byłoby raźniej, i coś podpatrzeć również

 

To ja wtedy dołączę z Chokai na 38 rok także w jedynej słusznej skali ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kolega dowalił do pieca ;-) Chyba muszę wprosić się na kawę.....;-) Pozdrawiam Witek .

Oczywiście jak najbardziej zapraszam! W końcu też zabieram się powoli bardzo za Takao

 

To przypomnij mi na pw swój nr . tel...w zasadzie zawodowo prawie co dzień bywam w Gnieźnie i okolicach Trzemeszna ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
W końcu też zabieram się powoli bardzo za Takao
O kurcze.... Poważnie.... ? To koniecznie musisz tutaj wystartować z warsztatem, bo ja również mam gdzieś w planach start z tym okrętem, również w skali 1/700 - byłoby raźniej, i coś podpatrzeć również

 

To ja wtedy dołączę z Chokai na 38 rok także w jedynej słusznej skali ;-)

Czyżby miały się pojawić trzy warsztaty typu TAKAO 1/700 w najbliższym czasie...? Choć ja cały czas się zastanawiam, czy jestem wystarczająco przygotowany do niego hehehehehehe Tylko jeszcze muszę skończyć w tzw. międzyczasie swojego Shinano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby miały się pojawić trzy warsztaty typu TAKAO 1/700 w najbliższym czasie...? Choć ja cały czas się zastanawiam, czy jestem wystarczająco przygotowany do niego hehehehehehe Tylko jeszcze muszę skończyć w tzw. międzyczasie swojego Shinano

 

No tak z tym przygotowaniem mam podobne dylematy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
ja cały czas się zastanawiam, czy jestem wystarczająco przygotowany do niego hehehehehehe

 

No tak z tym przygotowaniem mam podobne dylematy ;-)

No nic - zawsze jest możliwość uzupełniania swojego przygotowania w trakcie prac

 

OK, koniec OT.... bo nas pogonią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie się podoba. Szczególnie środkowa część okrętu robi piorunujące wrażenie. Wielkie gratulacje. Jak miałbym wskazać element nieco odstający poziomem to wskazałbym na wodę, choć trudno się bardzo tego czepiać.

 

BTW czy udało Ci się ustalić kolorystykę jednostek pomocniczych gdzieś? Masz może jakieś foty tych portowych holowników, barek, etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mnie się podoba. Szczególnie środkowa część okrętu robi piorunujące wrażenie. Wielkie gratulacje. Jak miałbym wskazać element nieco odstający poziomem to wskazałbym na wodę, choć trudno się bardzo tego czepiać.

 

BTW czy udało Ci się ustalić kolorystykę jednostek pomocniczych gdzieś? Masz może jakieś foty tych portowych holowników, barek, etc.?

 

No właśnie kolorystyka jednostek pomocniczych to raczej takie domysły, raczej konkretnych kwitów nie mam, podglądałem prace japońskich malarzy-marynistów głównie, wybrałem opcję najbezpieczniejszą czyli odcienie szarości. Brakuje niestety zarówno planów jak i malowań jednostek

"cywilnych" typu holowniki etc. I to są podstawowe problemy przy budowie dioram - wiemy jak wyglądały główne okręty, ale reszta to ciągle w dużym stopniu domysły.Być może miały inne kolory również - czerwone, zielone (?) Rainbow wypuścił modelik japońskiego holownika, ale

nie mogę znaleźć w necie instrukcji - może trochę wyjaśniłaby schemat malowania?

a tak w ogóle widzę teraz komplet drewnianych pokładów woodhuntera do zestawu TuggerSet -

czyli powinny być niby drewniane, niby, a co jeśli niektóre pokłady były ryflowane lub kryte linoleum - domysłów masa.

W każdym bądź razie uznałem, że najbezpieczniej będzie zastosować szarości, nawet niekoniecznie typu "japońskiego", kolory dobierałem tak, żeby całość się nie zlewała. I na razie

dopóki nie mam innych danych, będę się tego trzymał

 

Niesamowity model! Pierwszy raz widzę tak ładnie zrobiony japoński pancernik w wykonaniu Polaka!

 

Gratuluję i proszę o więcej!

 

Dzięki, to bardzo motywuje do pracy

 

Czyżby miały się pojawić trzy warsztaty typu TAKAO 1/700 w najbliższym czasie...? Choć ja cały czas się zastanawiam, czy jestem wystarczająco przygotowany do niego hehehehehehe Tylko jeszcze muszę skończyć w tzw. międzyczasie swojego Shinano

 

No tak z tym przygotowaniem mam podobne dylematy ;-)

 

Dylematy mamy wszyscy, przeraża mnie głównie detalizacja którą chciałbym osiągnąć - może starczy cierpliwości. Tak wogóle chciałbym go tak machnąć:

 

_18_24_11_1mTAKAO_kamu_1945.jpg

 

tylko nie wiem ile w tym faktycznie prawdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dylematy mamy wszyscy, przeraża mnie głównie detalizacja którą chciałbym osiągnąć - może starczy cierpliwości. Tak wogóle chciałbym go tak machnąć:

 

_18_24_11_1mTAKAO_kamu_1945.jpg

 

tylko nie wiem ile w tym faktycznie prawdy?

 

Zawsze myślałem,że ten kamo dla Takao na 45 rok to był szary-ciemno szary.Nawet gdzieś mam skany z jakiegoś japońskiego magazynu gdzie Taka jest pokazany w takim kamo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.