Skocz do zawartości

[MJZ] Tankman


Mare_K

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym otwieram kolejny warsztat w projekcie.

 

Nie będzie spektakularnych modelarskich wodotrysków, niczego nowego i ciekawego nie zobaczycie. W dodatku część malowań będę musiał wymyślić.

 

Wybrany przeze mnie kadr jest dobrze udokumentowany, ale niestety tylko z jednego punktu widzenia.

 

tank-man-tiananmen-square-19891.jpg

 

W-pudełek przedstawię w przyszłym tygodniu, kiedy ruszę w warsztatem.

Całość powstanie w wersji kieszonkowej, w dość nietypowej skali 1:285.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobusu nie planuję. Zawężę się do centrum akcji. Trochę za bardzo rozszerzyłoby to powierzchnie dioramy, nie wspominając o tak banalnej sprawie jak to, że ten autobus należałoby jeszcze wykonać własnoręcznie

 

Czołgi będą z zestawu f-my GHQ. Maluchy, ale naprawdę fajnie zrobione. Będą wymagały jedynie niewielkich przeróbek.

http://www.wargamer.pl/index.php?id=254

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Autobusu nie planuję. Zawężę się do centrum akcji. Trochę za bardzo rozszerzyłoby to powierzchnie dioramy, nie wspominając o tak banalnej sprawie jak to, że ten autobus należałoby jeszcze wykonać własnoręcznie

 

Rozszerzenie to by było zrobienie całego kadru autorstwa Stuarta Franklina

Tank_Man_Long_Shot_by_Stuart_Franklin.jpg

Trzymam kciuki za powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najciekawszy warsztat - trzymam kciuki z ulicą i drzewami zmieścisz sie w budżecie 1000 zł? tak z ciekawości pytam bo jetem z lotniczej branży nie wiem ile kosztują dodatki do tego interesu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nie ukrywam, że gigantami to one nie są

 

DSC_0022.jpg

 

DSC_0020.jpg

 

in-boxa niestety nie będzie. Trochę się zagapiłem i zbyt późno o tym pomyślałem.

Na usprawiedliwienie powiem, że całość zapakowana jest w mały blister, w którym każdy czołg podróżuje osobno. Każdy składa się z kadłuba, wieży oraz drzewka z wkm-ami.

Całość wykonana jest z białego metalu i jest dość krucha. Elementy odkształcają się już pod delikatnym dotknięciem palców i trzeba mocno uważać za co się chwyta

 

Aktualnie całość została już obrobiona, oszlifowana i oczekuje na podkład. Oryginalne Type 59 posiadały na wieżach poręcze dla desantu, które na modelu odtworzone były jako wypukłe linie. Usunąłem je i zrezygnowałem z ich odtwarzania, ponieważ w tej skali i tak są niewidoczne.

Potem spróbuję dorobić plandeki na wieżach i km-ach, a potem już pędzlowanie i podstawka.

 

DSC_0024.JPG

 

Czy ktoś ma pomysł jak zrobić małego Chińczyka z reklamówkami?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że ten "mały Chińczyk" ma z metr sześćdziesiąt wzrostu, Twoja figurka musi mieć 5,6 milimetra ;) Sam jestem ciekawy, jak Ci to wyjdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viltianus na forum Okrętowym pokazała dziś nowość North Stara.

http://northstarmodels.com/product/kriegsmarine-summer-static-figures-set-1/.

W prawdzie skala 350, ale primo różnica znikoma, sekundo - ten konkretny mieszkaniec państwa środka może mieć 150 cm wzrostu. Jako baza do człowieka z torbami może się nadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup całej załogi dla jednego figuranta byłby trochę nieekonomiczny.

Myślałem nam blaszkowym załogantem Parta w skali 1:350, ale problem w tym, że rzeczony załogant jest... płaski. Ekonomia zakupu to inna sprawa.

 

Stanie chyba na próbie rzeźbienia od podstaw :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje podciąć trochę te wkm-y i dopiero zrobić pokrowce bo takie jak są teraz to chyba trochę nieproporcjonalne do czołgu, a po przykryciu jeszcze zwiększą się optycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Wątek nieco się zakurzył ale bynajmniej nie został zapomniany.

 

Ostatni nius jest taki, że malowanie pędzlem modeli w tej skali mija się z celem. Po prostu farba zalewa detale. Wszystko trafiło do zmywacza i zacząłem od początku.

Na wycieczki do malarni chwilowo nie mam czasu - mały ludzik który pojawił się w domu w początkach stycznia okazuje się bardziej zajmujący niż planowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.