Skocz do zawartości

Sherman M4 Direct Vision Dragon 1:35


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

Szkoda, że nie zrobiłeś tych siatek na wieży i kadłubie, ciekawie by to wyglądało. Prawdę mówiąc nigdy nie spotkałem się z mocowaniami i hakami na kadłubie tak jak ty to zrobiłeś, ale załogi Shermanów miały różne pomysły, więc nikt nie powiedział że takich nie mogło być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Szkoda, że nie zrobiłeś tych siatek na wieży i kadłubie, ciekawie by to wyglądało. Prawdę mówiąc nigdy nie spotkałem się z mocowaniami i hakami na kadłubie tak jak ty to zrobiłeś, ale załogi Shermanów miały różne pomysły, więc nikt nie powiedział że takich nie mogło być.

Te siatki z drutu fajne, tylko pomyślałem, że takie coś nie utrzymałoby 3 bel drewna na burcie, dlatego wymyśliłem solidniejsze mocowanie. Mam M4A3 w poczekalni, tam postaram się odwzorować tą siatkę.

Tak oglądam te fotki i mocowanie przy wieży coś mi nie pasuje, chyba pokombinuje i pozmieniam jeszcze coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się Shermi. Fajnie podziałałeś olejami. Góra wieży prezentuje się super. Widać tam "życie". Jak dla mnie obicia, trochę za duże. Jeżeli robiłeś je Valejjo, to mokrą wykałaczką, da się je skorygować. Tak poprawiałem swojego Shermiego i zadziałało. Największe obawy rodzi u mnie błysk bambetli. Obawiam się, że matowy lakier nie poradzi sobie z połyskiem. Może "suchy pędzel" i pigmenty pomogą Ci zmatowić klamoty. Jedna gorąca prośba odnośnie podstawki. Proszę, zrób podłoże na równo z krawędzią ramki, nie zostawiaj jej. Taką radę kiedyś dostałem i uważam, że jest jedną z cenniejszych uwag jaką otrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pozytywny odbiór

Klamoty jeszcze za bardzo się świecą ale tak tego nie zostawię.

Zastanawiam się jeszcze czy pigmentować strop wieży czy zostawić tak jak jest. Sherman już wygląda na dosyć mocno wyeksploatowanego, nie chcę przesadzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robotę przy podstawce dopiero zacząłem, więc spokojnie jeszcze sporo się zmieni.

W ramach chęci potrenowania malowania figurek planuję użyć tego zestawu:

images?q=tbn:ANd9GcTuPZNKjTkHZ0G-1MhrgevlY9qSMWpL3pb0Idicc46Qy_nYzD1u

Zestaw tani i figurki w fajnych pozach, dobry wybór?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś jest nie tak z łopatą, a właściwie z jej (nie wiem czy dobrze mówię) "rączką". Przy uchwycie boki powinny być metalowe, tak mi się przynajmniej wydaje. W moim też tobołki nie dały się ostatecznie zmatowić, ale spróbowałbym jeszcze trochę matu. Poza tym, jak dla mnie bardzo fajnie.

PS. Zapomniałem o figurkach. Zestaw może i tani, ale ja radziłbym jakąś żywicę. Wiem, że może droższe, ale naprawdę lepiej trenuje się na czymś lepszym jakościowo, niż na starszych zestawach MB. Detal jest słabszy przez co trudniej go pomalować. Tak naprawdę, żeby dobrze to wyglądało trzeba naprawdę dobrze malować. Lepiej dać dwie figurki żywiczne niż męczyć się z plastkiem. Jeżeli nie zdecydujesz się na taką opcję, to przynajmniej wymień główki na żywicę. Wielu figurek to ja nie mam na koncie, ale takie rady dostałem od bardziej doświadczonych i uważam, że są w 100% sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.