Skocz do zawartości

Sherman M4 Direct Vision Dragon 1:35


Tenggeri

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 62
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Model po washu. Ja jestem zadowolony z osiągniętego efektu. Cieszę się, że rozjaśnienia stały się w miarę widoczne. Czekam co powiedzą inni bardziej doświadczeni, jeśli jest ok to biorę się za biedronkę. Figurant zagości już na stałe.

img3277zg.jpg

img3269xe.jpg

img3268p.jpg

img3266z.jpg

img3265t.jpg

img3260y.jpg

img3270bx.jpg

img3271k.jpg

PS. Zamówiłem tobołki, koło środy- czwartku powinny być, wtedy zacznie się obładowywanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawierć dziurki w osłonach (kryzach) wlewów paliwa i wokół osłony wlotu powietrza, tej za wieżą. Wszyscy zwracają na to uwagę, kwity i zdjęcia na to sa i wiele razy było to powtarzane. moim zdaniem powinieneś trochę mocniej nasadzić dowódcy hełm na głowę, bo teraz wygląda tak, jakby miał jakąś podhełmówkę albo wełnianą czapkę-Radarówkę pod spodem - dziwnie trochę. popraw wascha na szprychach kół jezdnych - nie ma go tam na wszystkich kołach...

 

poza tym bardzo ładne malowanie i cieniowanie większych powierzchni

 

EDIT: tu masz watek ze zdjęciami po nawierceniu: viewtopic.php?f=87&t=35659

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wolne to i robota idzie Nawierciłem te kołnierze przy wlewach paliwa i pobawiłem się trochę olejami. Starałem się rozświetlić niektóre powierzchnie. Na tą chwilę, tj po dawce farb olejnych i lakierze satynowym Sherman tak się prezentuje:

img3297l.jpg

img3298lr.jpg

img3300t.jpg

img3303mf.jpg

img3308o.jpg

PS. Miałem niezłą akcję z lakierem satynowym vallejo, mianowicie zawsze rozcieńczam go wodą. Tak rozcieńczony lakier nakłada się znakomicie pędzlem, natomiast kiedy wlałem mieszankę do aero i naprysnąłem na model na jego powierzchni zaczęła się robić taka jakby rosa, jakby psikał samą wodą. Wie ktoś może czym to jest spowodowane? Wina tego, że lakier rozcieńczany wodą czy nie nadaje się pod aero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wolne to i robota idzie Nawierciłem te kołnierze przy wlewach paliwa i pobawiłem się trochę olejami. Starałem się rozświetlić niektóre powierzchnie. Na tą chwilę, tj po dawce farb olejnych i lakierze satynowym Sherman tak się prezentuje:

 

PS. Miałem niezłą akcję z lakierem satynowym vallejo, mianowicie zawsze rozcieńczam go wodą. Tak rozcieńczony lakier nakłada się znakomicie pędzlem, natomiast kiedy wlałem mieszankę do aero i naprysnąłem na model na jego powierzchni zaczęła się robić taka jakby rosa, jakby psikał samą wodą. Wie ktoś może czym to jest spowodowane? Wina tego, że lakier rozcieńczany wodą czy nie nadaje się pod aero?

Ja maluje satyną z tej firmy z areo i nie ma problemu tylko rozięczam wódką może miałeś za małe ciśnienie albo za słabo roscięczyłeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostawa gratów na kadłub

blackeg.jpg

Nie wiedziałem który zestaw wybrać więc wziąłem dwa

Black dog duuuuużo lepszej jakości.

Czym obrabiacie żywicę, bo strasznie to twarde, skalpel nie chce iść??

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pomoczyć w ciepłej wodzie.

 

pewnie, zeby zdeformować..

 

Kwestia doprowadzonego ciepła, efekt deformacji da się naprawić ponowną deformacja...

Najlepiej popróbować na pojedynczych elementach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te na burtach to właściwie jak są zamocowane? przyśrubowane do pancerza?

dokładnie - dorób na płytach bocznych jakieś druty, przelotki, oczka, paski - cokolwiek, co mieści się w realiach historycznych i możliwości warsztatów Amerykanów na polu walki w 1944, a co pozwoli realnie przymocować bambetle na bokach.

 

Poza tym cały czas ładnie.

 

Zostanie Ci coś z tego Black Doga? Może jakiś mały deal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te na burtach to właściwie jak są zamocowane? przyśrubowane do pancerza?

dokładnie - dorób na płytach bocznych jakieś druty, przelotki, oczka, paski - cokolwiek, co mieści się w realiach historycznych i możliwości warsztatów Amerykanów na polu walki w 1944, a co pozwoli realnie przymocować bambetle na bokach.

 

Poza tym cały czas ładnie.

 

Zostanie Ci coś z tego Black Doga? Może jakiś mały deal?

Dokładnie te tobołki nie były na magnesy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie panowie, pakunki będę mocowane, na pewno ich tak nie zostawię, przymocowałem je tylko tak poglądowo żeby zobaczyć jak to będzie wyglądać. Dzięki, że trzymacie rękę na pulsie

Planuję wykonać mocowania mniej więcej w tym stylu.

aaazga.jpg

Zdjęcie pochodzi z książki "US Tank Battles in Germany 1944-45"

Lipstein, mam jeszcze do zrobienia 5 shermanów czekających w pudłach, więc pewnie nic mi nie zostanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łopata ok, poprzeczka była strugana z twardego drewna, jak i trzonek. Kurcze, mam tylu figurantów US Army z dawnych czasów, że ostatnie z wstawionych zdjęć dałbym radę odtworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam tylu figurantów US Army z dawnych czasów, że ostatnie z wstawionych zdjęć dałbym radę odtworzyć

No to ładną kolekcję uzbierałeś W takim razie podpowiesz może jaki kolor nada się do pomalowania kurtki dowódcy, chodzi mi o ten kolor.

GIRearView2250px.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomalowałem część pakunków:

img3392vn.jpg

img3411zc.jpg

img3398f.jpg

Trochę się świecą, ale warstwa lakieru załatwi sprawę. Na wieży nie ma jeszcze pakunków, bo robią się mocowania, na burtach też jeszcze będą mocowane zaczepy, także uprzedzam opr za brak mocować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do mundurów, to weź w łapkę: pędzel nr 4, takie coś co zostaje po wyciśnięciu wszystkich pastylek np. Strepsils, Humbrol 155 i 94 lub 93 i mieszaj, do zielonego dodając stopniowo ten drugi brąz. właściwy kolor musi wyjść, a poza tym z mundurami US Army było tak, jak z każdymi innymi armiami - w jednej drużynie mogły być różne wzory butów, bo np. koleś spadochroniarz się wymienił z piechociarzem, różne spodnie - jedne zimowe wełniane, inne letnie z bawełny z nylonem, kurtek (coat) cała masa, podobnie cieńszych bluz kilka wzorów, kolorów i splotów materiału (np. tzw. HBT). Pokaż figurki, to pewnie coś podpowiemy wspólnymi siłami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.