Skocz do zawartości

7 TP pokonywanie betonowych ,,jeży,,


tadeusz6514

Rekomendowane odpowiedzi

rt17hd.jpg

2q3dbuo.jpg

Do wyboru mam dwie wersje tego samego czołgu , jeden przed przeszkodą drugi w trakcie pokonywania jej . Wszystko jest zależne od jednej sprawy czy nauczę się wykonywać figurki żołnierzy czy nie , ale wszystko jest na najlepszej drodze że będzie to zdjęcie z grupą oficerów .Model będzie wykonywany w skali 1:72 , zdjęcia są dostępne w książce (Pojazdy mechaniczne Wojska Polskiego 1939) strona 268 - 269

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Właśnie szukam wymiarów tych właśnie jeży i powinienem je samodzielnie wykonać , większy problem mam z figórkami żołnierzy w mojej skali . Mam zamiar wykonać je samodzielnie , ale z modeliną nie poszło najlepiej i muszę poszukać innego materiału .Model czołgu jest już prawie zrobiony brak tylko około setki nitów na wieżach i na kadłubie a reszta to pestka . Wiem że wiele osób życzy mi abym się wyłożył jak nie na modelu to na dioramie ,figórkach a zwłaszcza na malowaniu -postaram się ich nie zawieść .Jestem popularny wśród niektórych kręgów tutejszego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurki to ręczna robota?

Te wyglądają lepiej niż poprzednie ale twarz...

Może zastosuj główki firmowe i dorób im odpowiednie nakrycia głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figsy - no jest poprawa.Ale tak jak wyżej - główki z jakiś normalnych wtrysków - ino nakrycia bym sam zrobił...

7 TP - cos nie teges z przednią płytą - zrobił się uskok. nie powinno go być.

Mam nadzieję że,śladów po klejeniu na pomalowanym modelu nie będzie widać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy wykonany na próbę JEŻ skala 1: 72 wymiary wysokość 1.8 mm

[...]

orginalnie wysokość 130 cm szerokość 150 cm

To chyba literówka? Powinien mieć wg mnie około 1,8 cm ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie wygląda tylko obawiam się czy nie bedzie wyglądał na za wielki. Popracuj jeszcze nad 7tp i figurkami,bo marnie wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek, jak pisałem w podesłanym Ci wątku: weź listewkę 2x3x120cm, na jej końcach wywierć po jednym otworze o fi równym średnicy patyczka okrągłego po lodach (buk - twardy, nie pęknie przy naprężeniach, patyczek powinien mieć z 15cm długości, by można było łatwo operować dłońmi przy "bazie"). powstanie Ci ramka, na której rozepnij dwa druciki najlepiej z uzwojenia silnika, im cieńsze, tym lepiej i CIASNO splecione ze sobą. jak na tym dystansie 120 cm co 20cm wywiercisz otworki, to ten drugi patyczek będziesz mógł przestawiać i lepiej będzie Ci się z czasem pracowało, bo drut "baza" nie będzie drgał i się ogólnie niepotrzebnie nie ruszał. na tym podwójnie splecionym druciku owijasz "trzeci drut", o średnicy takiej jak drut "bazowy" - bierzesz w rękę igłę do szycia ręcznego 1mm - na igle przyłożonej do bazy pod katem prostym OWIJASZ JEDEN RAZ ten trzeci drut, który później owijasz SUPER CIASNO na "bazie" dwu, trzykrotnie - wyciągasz z tak powstałej pętelki igłę i przykładasz ją z drugiej strony "bazy", na niej owijasz jeden raz trzeci drut, potem dwu, trzykrotnie owijasz "bazę", wyciągasz z tak powstałej pętelki igłę i przykładasz ją z drugiej strony "bazy" i tak kilkaset razy, aż zrobisz żądany odcinek. potem powstałe petelki delikatnie obcinasz nożyczkami i już.

Ja 1 metr robię w godzinę, ale mam dość szczupłe dłonie

Jeśli "bazę" będziesz owijał podwójnym (ale nie splecionymi ze sobą drucikami) "trzecim drutem", to osiągniesz jeszcze lepszy efekt - każdy kolec po odpowiednim uformowaniu będzie niejako podwójny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem miałem problem z tym drutem kolczastym . Na pewno wykonam ramkę i spróbuję wykonać jak mi poradziłeś .Jedynie nie wiem jaka jest odległość między zwojami kolcy , myślę że samo wyjdzie jeszcze raz Dziękuję za pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odległością między zwojami kolców będzie średnica igły, której użyjesz oraz szerokość dwu-trzykrotnego oplotu na "bazie". jasne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.