Skocz do zawartości

7 TP pokonywanie betonowych ,,jeży,,


tadeusz6514

Rekomendowane odpowiedzi

Wreszcie znalazłem drut kolczasty i mam wymiary średnisa drutu 2.5mm razy dwa druty , długość zwoju kolców 14.5 mm odległość między początkami kolców 122mm , jest to dokładnie pięć zwojów drutu . Czyli na każdęm piątym zwoju są kolce . To co znalazłem to nie jest nowy drut może mieć z 60 lub więcej lat .Był znaleziony przed Uniejowem koło rzeki Warty .Może być z czasów wojny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

przy tej skali to sobie za bardzo tym głowy nie zaprzątaj, ile było zwojów, bo łatwo nie dorwiesz idealnego drutu "bazowego" w skali - 0,04mm mi wychodzi z przeliczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nawet cieńszy ,ale problem jest ze zrobieniem zwojów z kolcami jest za mało sztywny i ciężko jet go wiązać .W sklepie widziałem taki drut jaki mi jest potrzebny właśnie do mojej skali , jak nie wykonam samemu to po prostu kupię i będę miał problem z głowy.Choć to nie będzie już to samo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem -już doszedłem jak wykonać drut kolczasty .Mam drucik o średnicy 0.035 to właśnie taki jaki jest potrzebny 40 cm zrobiłem w ciągu 10 min. Przy ostatnim druciku którego robiłem 4 h to spory wyczyn ,podziękować Ci muszę za pomysł z tą ramką DZIĘKUJĘ a reszte to już moja praca i chyba dość prosty sposób na robienie kolcy w odpowiedniej odległości i z odpowiednią szybkością , i jeszcze drut jest podwójny tak jak w prawdziwym drucie , chętnie podzielę się z Tobą moim wynalazkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie muszę odpocząć od wykonywania drutu kolczastego gdyż się pokułem i nie mogę patrzeć na to co zrobiłem , jeszcze raz muszę przemyśleć jak to zrobić , po prostu ten drucik który mam jest zbyt cięki może trzeba pomyśleć na temat żyłki jest owiele mocniejsza . I jeszczę muszę odpocząć od tego modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiar drutu który powinienem zastosować to 0,o38 i jak wykożystałem taki drut to był zbyt giętki i za słaby , przy większym wygląda to zbyt wyzywająco (uwag na temat drutu były by nie do zniesienia ) - muszę szukać coś innego albo muszę go kupić choć dość drogo kosztuje .A ja nie lubię się poddawać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mam mieszane odczucia- na pewno na plus sam wkład pracy w onitowanie 7TP.

Za szczeliny obserwacyjne i podział blach wież.

Ale wielkość tych nitów...za duże,stanowczo za duże.

Mam nadzieję że chociaż zamarkujesz mocowania na siekierce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde sam temat zacny ale te nity z proporcji z 6 cm średnicy mają o malowaniu ech zrób coś z ta kaszką strasznie psuję to efekt ,nawierć otwory w żółwiach, dotnij do końca zęby na kole napędowym pod gąskami tyle na szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Została tylko ramka , jestem świadomy że żołnierzyki zepsuły całą moją pracę , ale nie mam czasu się bawić i na tym skończę .2ut48jk.jpg

ih5i12.jpg

zes4.jpg

o53kwi.jpg

Ocena mojej pracy będzie druzgocząca , choć model i dioram wyszły dobrze , a nad tym nad czym pracowałem najdłużej spaprałem śpiewająco - może kiedyś poprawię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa diorama, tym bardziej 1:72 to duży stopień trudności... Wszystko fajnie, ale nie podoba mi się (może to tylko zdjęcie) mechanik - kierowca. Wybacz, ale wygląda jak kosmita. Poza tym widoczne wnętrze "siódemki" jakieś wydmuszkowate...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.