Skocz do zawartości

ERJ 170 - Hasegawa 1/144


mydlo

Rekomendowane odpowiedzi

No więc skrzydła przemalowałem X301 i wygląda bardzo ładnie. Natomiast teraz zastanawiam się nad wingletami. Są one ewidentnie ciemniejsze, od wewnątrz, tylko nie wiem co z drugiej strony... Czy ktoś ma jakąś wiedzę na ten temat?

q73j.jpg

1xpn.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem kolegi mechanika i stwierdził kolor jest ten sam. Racje masz z matem.

 

Dokładnie ,to jest ten sam kolor z tym ze matowy .Winglety nie na wszystkich są ciemniejsze , udało się ustalić ze ciemniejszy kolorek jest od producenta a u nas dobieraja na ,,oko,,.IK ,DC i DK maja po obu stronach wingleta ten sam jasno szary kolor.

 

Kolory użyte do starego malowania , to;

 

- BAC 7067 biały

- BAC 50081 granatowy

- BAC 50081 granatowy matt /pas p-odblaskowy/

- BAC 701 czarny

- BAC 1011 czerwony

- BAC 707 szary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzam zawsze po regu, jednak miałem wątpliwości co do tego czy od zewnętrznej strony wingleta widzę ciemny czy jasny kolor... Tym czasem, pomalowane winglety, wyszło trochę za ciemne, spróbóję to rozjaśnić bez malowania, a jeśli się nie uda to je przemaluję. Stateczniki też pomalowałem kolorem X301

uwby.jpg

s3g9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węc:

osłona stabilizatora - składa się z dwóch kolorów, większa część pomalowana kolorem skrzydeł będzie już na lakierze, mniejsza będzie kalką.

 

krawedz natarcia statecznika pionowego - wg mnie jest w kolorze białym więc zostaje jak jest, natomiast krawędzie natarcia skrzedeł będą pomalowane już zupełnie na końcu żeby ich nie lakierować.

 

APU - też na samym końcu, oklejony będzie folią aluminiową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też mi się właśnie wydawało.

Tymczasem, położyłem kalki po jednej stronie kadłuba, siadły ładnie, żeby kalka statecznika powchodziła we wszystkie zagłębienia musiałem podlać ją sporą ilością softera. No i jakaś kropla zebrała mi się po drugiej stronie kadłuba, nieświadomie przyklepałem ją palcem i kiedy chciałem położyć model, farba została mi na palcu... Wczoraj to oszlifowałem położyłem podkład ale kolor się trochę odróżniał, dzisiaj chciałem większą powierzchnię psiknąć i lekko mi się biały pożarł z niewyschniętym lakierem... Jak zwykle wina pośpiechu i teraz 3 razy więcej roboty, tak żeby wszystko nie szło za lekko...

h1tu.jpg

znui.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Węc:

osłona stabilizatora - składa się z dwóch kolorów, większa część pomalowana kolorem skrzydeł będzie już na lakierze, mniejsza będzie kalką.

 

Czesci rozumiem , bo ta osłona jest jednokolorowa-szara

 

lc5k.jpg

 

Podoba mi się ten ,,Buran,, w Twoim wykonaniu . Liczby na zdjeciu powyzej to odległosci w calach ,oprócz 1/2 w diamencie ktorego środek jest dokładnie w połowie odległości pomiedzy framugą drzwi a oknem bocznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wymiary, na pewno się przyda

 

Co do osłony to masz na myśli to co na zdjęciu jest w czerwonej ramce? jeśli tak to LDB ma dwa odcienie, przejrzałem wszystkie zdjęcia, chyba że ta mniejsza część jest jaśniejsza na zdjęciu ze względu na wypukłość i lepsze oświetlenie...

q62s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komplikacji ciąg dalszy... udało mi się naprawić wyżej opisaną zmianę na lakierze, chciałem przemalować całą połówkę kadłuba, ale dziobu nie pokryłem podkładem i znowu zrobiło mi się to samo... Czyli konkluzja jest taka, Tamiya w sprayu seria TS żre się z lakierem Gunze Topcoat.

Tym czasem ukończyłem stateczniki poziome i wziąłem się za podwozie, przy tej okazji pojawiła się u mnie kolejna wątpliwość jakiego użyć koloru. Na kliku fotkach mam wrażenie że całość jest biała, łącznie z felgami, a odcień szarości wynika z ubrudzenia. Na innych zdjęciach wydaje mi się że podwozie jest szare...

kpbd.jpg

2t77.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko wywnioskować jaki to kolor. Na jednych zdjęciach jest czarny, na innych jak stwierdziłeś szary, a na innych aluminium. Ja bym machnął na alu i je pobrudził. Przednie są białe.

 

http://www.airliners.net/photo/LOT---Polish/Embraer-ERJ-170-100ST-170ST/1124582/L/&sid=8ad794e0825d2a7a46fea3013a4da2ce

 

http://www.airliners.net/photo/LOT---Polish/Embraer-ERJ-170-100ST-170ST/0545233/L/&sid=8ad794e0825d2a7a46fea3013a4da2ce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi owszem, a co z resztą? przód też wydaje mi się biały, natomiast główne nie mam pojęcia...

 

Zasadniczo golenie NLG i MLG są białe lub szare i jak wspomniał Smialus musisz wybrac konkretnie egzemplarz.

Natomiast felgi nawet na jednym samolocie mogą być-białe, szare lub kremowe,nawet kazda inna. Czarny na felgach MLG to włokno weglowe z zespołów hamulcowych ,czarny na osi Nlg to wszelaki brud .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wskazuje instrukcja?? W malowaniu goleni raczej chyba jakiś wielkich różnic nie ma jeśli chodzi o danego użytkownika. Fabryka daje kolor jeden dla wszystkich użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcja nakazuje użyć białego i na felgi i na golenie. Oglądałem walkaround na airlinercafe i tam golenie podwozia głównego jest na pewno szare, natomiast przednie powiedziałbym że raczej białe. Taka konfiguracja wydaje mi się też wysoce prawdopodobna w moim modelu o regu SP-LDB, ale nie mam na tyle dokładych fotek żeby być tego pewnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.