Skocz do zawartości

ERJ 170 - Hasegawa 1/144


mydlo

Rekomendowane odpowiedzi

Za zdjęcie bardzo dziękuję, jednak kadłub już jest ubrudzony... Nie wiem czemu ale zdjęcie z jego efektem nie chce się pojawić na forum Co do galerii to chyba jeszcze trochę, na pewno bliżej niż dalej, ale kilka detali jeszcze mi zostalo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 102
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dzisiaj pociągnąłem matowym lakierem wewnętrzne strony wingletów i pas przeciwodblaskowy. Ukończyłem też APU, w całości oklejone folią, imitacja nitów zrobiona ząbkowaniem z czeskiej żyletki, na koniec emaliowy wash.

bqwi.jpg

hce5.jpg

qejg.jpg

jwqm.jpg

hy0h.jpg

ngxw.jpg

fyvl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnosnie nitów , na wingletach w realu dobrze widac ich linie i odpryski farby ,ciekawe jak by to wygładało w tej skali ,

doklej do anten UKF cieniutkie wałeczki

 

l4sh.jpg

g4y1.jpg

 

Spójrz na sloty , tylko około 1/3 jest niepomalowana

 

oxde.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do slotów, to właśnie jestem na etapie maskowania. Nie wiem tylko jakim kolorem powinienem pomalować, bo nie wygląda mi to na czysty metal, nie jest to też kolor taki jak na obręczach wlotów silnika... Myślałem o metalizerze alu, z kroplą szarości, żeby złamać ten metaliczny połysk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi się, że jest alu. Tylko światło tak pada, że inaczej oddaje kolor. Z metalicznymi kolorami tak właśnie jest. Pod innym kątem jest element i wygląd koloru jest inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sloty na LDB , dałbym farbe humbrola 56 jest matowa , wloty jest to ten sam materiał polerowany stąd troche sie błyszczy. Może spróbuj pomalować kawałek ramki a pozniej delikatnie wypolerować lub złamac kolor dodajac np 11 humbrola lub odpowiednika .Jeszcze chyba 90 revella podchodzi

 

yxkj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że tyle ile zdjęć, tyle różnych kolorów, ale mój test wyszedł mniej więcej tak:

Zgodnie ze wskazówkami zegara

1 - H 27002 (polerowane alu)

2 - H 27001 (nie polerowane alu)

3 - revell 99 (aluminium)

4 - mój autorki mix (H27002 + X301)

ygk5.jpg

wdjt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację Ja postanowiłem zaryzykować i od razu pomalowałem tym mixem. Na krawędzi natarcia inaczej załamuje się światło i wtedy był wieczór teraz jest dzień, dlatego widać metaliczny połysk bardziej. Postaram się na końcu złamać go jeszcze trochę suchą pastelą. Zastanawiam się tylko czy nie pociągnąć skrzydeł jeszcze jedną warstwą połysku...

Tym czasem trwają prace nad dyszami i pomalowałem koła. Początkowo chciałem sobie dać spokój z rowkami w oponach, jednak jak spróbowałem żeby sprawdzić jak to wygląda, tak już wyskrobałem na wszystkich kołach.

lpa3.jpg

dkm3.jpg

fo18.jpg

wzet.jpg

eegv.jpg

vcfe.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model prezentuje się zacnie. Jedyną rzeczą jaka mi się nie podoba, jest brak zarysować okien dla pasażerów, no ale trzeba pamiętać, że jest to skala 144.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

xt8c.jpg

 

Udało mi się ukończyć jeden z silników, rzeźbię jeszcze stożki. Wykorzystane materiały:

-część wewnętrzna dyszy (ta z ząbkami) to mosiądz wysokoniklowy (daje się lutować stąd wybór padł na niego -dzięki temu rdzeń jest mocny ) oczywiście kolor był tuningowany nad palnikiem

-część srebrna to wypiaskowane aluminium z puszeczki, po napoju

-najbardziej zewnętrza część dyszy to brązowe opakowanie po czekoladzie gorzkiej Goplana

-dolna część gondoli to delikatnie wypiaskowana i delikatnie opalona stal

-część między gondolą a dyszą (najbardziej połyskująca) zrobiłem z cieniutkiej stali bodaj 0,01 mm

Silniki z założenia miały być piękne, ale rzeczywistość swoje, dużo operowania w paluchach poskutkowało że farba na gondolach zaczęła się łuszczyć, do tego kilka razy mi upadły, więc pojawiły się odpryski na tych "skrzydełkach" btw czy ktoś wie jak ten element się nazywa?

oto efekty:

yxj9.jpg

1iv5.jpg

0o3i.jpg

 

na deser obrzydliwa makro fotka ukazująca wszelakie niedoskonałości

j5f5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model się zapowiada. I wybrałeś bardzo fajne malowanko. Chyba najładniejsza wersja lotowskich malowań. Taka najbardziej spójna graficznie. W każdym razie moja ulubiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten element to fan cowl strake . Z tego co pamietam , to z Goplany brązowe czyli kompozyt ulegał erozji i po wczorajszych ogledzinach lewego motoru LDB stwierdziłem że jest on czarny . Nic to, podpowiedziano mi ze lewy silnik był wymieniany i ma w sobie wiekszość modyfikacji producenta, cokolwiek to znaczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Trochę to trwało ale udało się w końcu wejść na ostatnią prostą Problem stanowiły stożki wylotowe. W pierwszej wersji myślałem że te plastikowe pudełkowe okleję bardzo cienką folią/blaszką stalową, nie udało się. Następnie chciałem utworzyć stożki zwijając stalową blachę, nie udało się. Stwierdziłem że musi to być z jednego kawałka metalu. O toczeniu nie myślałem, nawet nie wiem czy jej wielkości przedmioty da się wytoczyć, a największe wątpliwości miałem co do wywiercenia otworu, tym bardziej że nie mogłoby to być zrobione z aluminium, ponieważ nawet po obfitym opalaniu nie zmienia ono swojego koloru do takiego jaki potrzebowałem. Więc wpadłem na pomysł odlania stożków. Po kilku próbach się udało. Oczywiście problem był z otworem o średnicy 0,7mm, ponieważ albo nie zapłynęła tam masa ogniotrwała, albo został uwięziony pęcherzyk powietrza i powstawała perełka, ale koniec końcu mam oba stożki po odlaniu zostały poddane obróbce i następnie opalane. Po rozgrzaniu do czerwoności zmieniały kolor na niebieskawy, następnie okopcone nad świecą przybierały kolor czarno-niebiesko-szaro-pomarańczowy, czyli mniej więcej taki jak w oryginale. Teraz tylko biały montaż pozostałych elementów i koniec

Z racji że to ostatni up w tym roku, z tej okazji chciałbym wszystkim serdecznie życzyć, aby ten Nowy Rok był lepszy od tego kończącego się, aby było więcej czasu i zapału do modelowania, a jego efekty stawały się coraz bardziej satysfakcjonujące. No i oczywiście szampańskiej zabawy

 

stożki po odlaniu i wypiaskowaniu

oha0.jpg

zeo8.jpg

po oszlifowaniu i opalaniu

75bs.jpg

i wszystko w kupie

qkym.jpg

6kuo.jpg

uijc.jpg

7gln.jpg

7279.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia porcja detali

r5yh.jpg

Zabrałem się też za budowę planu zdjęciowego, na początku miała być szybka wersja budżetowa, ale że efekt betonu i asfaltu satysfakcjonuje mnie bardziej niż się spodziewałem, zainwestuję chyba w jakaś porządną imitację trawy

Kupiłem płytę pcv w sklepie z wykładziną, przy okazji kupna wykładziny na trawę. Następnie musiałem zaplanować jakąś kompozycję i wyciąłem układ betonów z tektury 1,5 mm. Następnie ponacinałem rowki na łączeniu płyt i zalałem czarną plakatówką. Całość natarłem suchymi pastelami ale okazało się strasznie brudzące i płaskie. Postanowiłem więc całość bez konkretnego planu opylić szarym sprayem, następnie okazało się za szare, więc wcierałem czarną plakatówkę, później pastele, plakatówki, pastele, aż efekt mi się spodobał. Na całość lakier do włosów i maskowanie pod pasy. Na chwilę obecną prezentuje się następująco:

w7c4.jpg

najważniejsze to czytelny plan

sy14.jpg

qs4b.jpg

cmej.jpg

5yde.jpg

l15s.jpg

vp95.jpg

wwry.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.