Skocz do zawartości

P-38 California Cutie szukam dokumentacji


Artur D.

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuje wszelakich informacji, zdjęć dotyczących tej maszyny

P-38J-10-LO, n/s 42-67916, 'California Cutie', kod boczny (KI)-'S', pilot: Lt. Richard O. Loehnert z 55th FS / 20th FG, RAF Kings Cliffe, Anglia, czerwiec 1944 roku

kolorowa wizja według Kagero

a4leftcopy800x600.jpg

zdjęcia drugowojenne

9672-fsd-p38calif-cutiezip-3-loehnert-cc-tsgt-dickerson.jpg

9672-fsd-p38calif-cutiezip-4-org-calif-cutie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysunki rysunkami, a zdjęcie zdjęciem. Owszem mam trzy fotki, ale tylko przodu.

Nie mam pewności czy pasy też były malowane od góry tak jak jest to w Kagero.

Książki z kalkomaniami jeszcze nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzadko bywa taki luksus, aby mieć samolot obfotografowany ze wszystkich stron, zresztą to też nie rozwiązuje wątpliwości bo wygląd maszyny zmieniał sie w czasie. Przerabiałem to robiąc P-47 Gabreskiego, który w okresie miesiąca-dwóch zmieniał się bardzo istotnie...

 

Pasami bym się przejmował. Zapewne były w formie regulaminowej w okresie inwazji (czyli góra i dół), bo takie były rozkazy. Później z reguły je zamalowywano na górnych powierzchniach.

 

Ustaliłeś datę z kiedy pochodzą zdjęcia? Jeśli są z czerwca 1944, to pasy bym przyjął także na górze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Witam

Podłączam się do tematu z pytaniem. Czy któryś z was szanowni koledzy posiada plany P-38 w skali 1/48, zwłaszcza chodzi mi o wygląd nitowania na poszyciu skrzydeł oraz kadłuba?

Jedyne blueprinty jakie znalazłem na sieci to plany modelarskie dla modeli w dużych skalach z napędem silnikowym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Jestem autorem owej ilustracji dla Kagero. Faktycznie brakuje zdjęć, aby ze stuprocentową pewnością odtworzyć malowanie na daną chwilę, ale przy sporządzaniu kolorówek przyjmuje się zasadę, że o ile nie wiadomo na pewno, że regulaminowe reguły malowania zostały złamane (czyli nie ma na to niezbitego dowodu), to należy założyć, że zostały zachowane. Tak więc, widząc na zdjęciu nosa "California Cutie" ogon innego P-38 z pełnymi pasami inwazyjnymi na belkach ogonowych można domniemać, iż zdjęcie pochodzi z okresu obowiązywania pełnego malowania inwazyjnego. Drugą wskazówką są oznaczenia misji, i o ile jest wykonalne ustalenie kiedy która się odbyła, to jest jakaś pewność, że zdjęcie zostało wykonane po jakimś konkretnym dniu. Tutaj zasadniczym problemem było przyjęcie założenia, że na statecznikach pionowych w obrębie znaku trójkąta został zachowany fabrycznie nanoszony numer seryjny maszyny. Ponieważ nie ma zdjęcia, które by pokazywało, że ten numer był zamalowany, to przyjąłem, że faktycznie był widoczny. Nie było to powszechnie przestrzeganą regułą, ale było formalnym zaleceniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.