Skocz do zawartości

IJN Mogami 1:350


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ze szyny którymi transportowano wodnosamoloty były zagłębione w pokładzie
Jak to? Rezał linie w pokładzie by zagłębić szyny!? To się chłopina naj..ee..pracował Macie jakieś zdjęcia? Chętnie bym to zobaczył jak i sam model, bo może jakiś pomysł podbiorę.

 

nie były zagłębione
To samo zdjęcie mi przyszło do głowy Swoją drogą, zdjęć Mogami w tej wersji jak na lekarstwo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
  • 4 weeks later...

piękność się szykuje, mój ulubiony japoński okręt Czekam z wytęsknieniem na drugi tydzień stycznia, gdy wreszcie będę miał czas zabrać się za Repulse i też coś podziałać w okrętowym światku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończyły mnie relingi. Odcinam dolną linię zostawiając same słupki, bo według mnie lepiej to wygląda. Ale jest też drugi koniec tego kija. LionRoar zrobił je z bardzo cieniutkiej blaszki. Już samo powyginanie ich w esyfloresy by dopasować do kształtów platform nie było łatwe, a właśnie te wystające, bez dolnej linii słupki, mają tendencję do zahaczania się o cokolwiek, rozsypując momentalnie ułożony kształt i zrywając to o co się zahaczyły. Dodatkowo próbując przytrzymać reling czy to podczas przymierzania, czy klejenia, moje palce jeździły po kominie, uszkadzając większość położonych tam blaszek...

Sprawy nie ułatwia ta ilość dodatkowych oczu na głowie, bo może i lepiej widzę co robię, ale gorzej oceniam odległość i pakuję te relingi w jakieś schody, czy inne poręcze, a chcąc je stamtąd wyplątać, zrywam i krzywię wszystko...

Jestem zmęczony

 

Mogami_037a.jpg

Mogami_038a.jpg

Mogami_039a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Rozumiem Twój ból. Relingi to przekleństwo.. ja tego nie cierpię

 

Może ktoś zna magiczny sposób na łatwy ich montaż?

Nie ma łatwego sposobu na to - przynajmniej ja go nie znam

 

Mogę jednak doradzić coś takiego (sytuacja dla relingów montowanych do pokładu na słupkach):

- odcinając reling od blaszki, zostaw jeden ze środkowych słupków dłuższy tzn z tym dzyndzlem łączącym go z blaszką

- dla tego właśnie słupka wywierć otworek w pokładzie i go tam wklej za pomocą CA - w ten sposób otrzymuje się sztywne połączenie oraz już nie cały długi reling chętny do wykrzywień ale dwie jego połówki, z którymi łatwiej współpracować

- potem to już słupek po słupku za pomocą CA

- następnie debonder - usuwamy nadmiar kleju pamiętając, by nie robić zbyt wielu słupków na raz, bo nam reling w pierony się oderwie od pokładu - i znowu będzie płacz

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykończyły mnie relingi. Odcinam dolną linię zostawiając same słupki, bo według mnie lepiej to wygląda. Ale jest też drugi koniec tego kija.

 

Nie odcinaj...to jedna z metod.jeśli chcesz mimo wszystko odcinać to męcz się w za mian za coś czego nikt nie zauważy na gotowym modelu.Podejrzewam,że gdybym oglądał ten model na żywo nie zwrócił bym uwagi na takie niuanse.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Główna nadbudówka skończona.

 

Mogami_041.jpg

Mogami_042.jpg

Mogami_043.jpg

Mogami_044.jpg

 

Pootwierałem większość drzwi, a ich wewnętrzną stronę pomalowałem na jasno; a teraz już nie wiem...Założyłem, że przy małej ilości okien, często zasłoniętych i sztucznym oświetleniu, sensowniej by było mieć wnętrze pomalowane na jasno, ale może mieli na kolor zewnętrzny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.