Skocz do zawartości

IJN Mogami 1:350


Rhayader

Rekomendowane odpowiedzi

Woda to wyzwanie. Woda to zupełnie inny żywioł. Mam parę modeli w 700 i myślę, że kiedyś wszystkie wylądują w wodzie ,-))

 

W wodzie czy na wodzie? Tak trochę mało precyzyjnie określiłeś. Większości moich modeli brakuje głębokiej zatoki jaka była gdy mieszkałem w Gdyni. Teraz z racji miejsca mogą iść pod but.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 129
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Woda to wyzwanie. Woda to zupełnie inny żywioł. Mam parę modeli w 700 i myślę, że kiedyś wszystkie wylądują w wodzie ,-))

 

W wodzie czy na wodzie? Tak trochę mało precyzyjnie określiłeś. Większości moich modeli brakuje głębokiej zatoki jaka była gdy mieszkałem w Gdyni. Teraz z racji miejsca mogą iść pod but.

 

Chodzi o sztuczna wodę-podstawkę :

 

263df2a82c25c8e0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja miałem zawsze zimówki na stalowych felgach, a na alusach letnie, ale i tak jeździłem na wymianę żeby je wyważyli i połatali Korzystniejsze mi się wydaje mieć dwa komplety felg do dwóch kompletów opon - jeśli nic nie ulatuje powietrza alb wyważanie nie jest takie istotne dla Ciebie to zrób właśnie tak, samemu w garażu można wtedy ogarniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaszybiać czy zostawić tak jak jest - ażurowe?

 

Mogami_018.jpg

Miałem kiedyś podobna rozterkę budując wrak krążownika Tone (ciągle niedokończony) i zaszybiłem. Skala była inna, bo 700, niemniej wydaje mi się, ze zaszybienie wygląda dobrze . Ale trzeba to dobrze wykombinować, żeby nie było kolizjii przy malowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kratownice pod pokładem lotniczym, to taki trochę bajer. trzeba się położyć pod modelem, żeby coś zobaczyć.

 

Ale właśnie takie elementy dają ostateczny smaczek modelowi. Zazdroszczę modelu, sam się czaiłem ale w końcu nie udało mi się zakupić sensownej waloryzacji do wersji lotniczej. Jak "zaszybiasz"? Folia wklejana czy jakiś clearfix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sotter nic straconego. Aktualnie dostępne są dwa rodzaje zestawów. Lionroar w cenie 88 funtów i flyhawk 58 funtów. Akurat oczekuje przesyłki z PRC z zestawem flyhawka. I miałem takiego plana żeby podesłać zdjęcia zawartości do kolegi Janusza celem porównania obu zestawów. Oczywiście jeżeli kolega się zgodzi. Myślę że w tym może przyszłym tygodniu przesyłka dotrze do mnie. A co modeli drogiego Rhayadera to co on pokaże to mi się podoba i chcę to mieć. Ostatnio długo walczyłem ze sobą żeby nie kupować Warspita a palec na przycisku myszy już drgał. Ale Mogami to inna bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sotter nic straconego. Aktualnie dostępne są dwa rodzaje zestawów. Lionroar w cenie 88 funtów i flyhawk 58 funtów. Akurat oczekuje przesyłki z PRC z zestawem flyhawka.

 

eee.... ale to chyba do wczesnej wersji, tego nowszego wypustu Tamiy'i. Z tym pokładem lotniczym to lion robił i był jakiś jeszcze żywiczny pokład zdaje się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia wklejana czy jakiś clearfix?
Mam clearfix microscale, ale wykonane nim elementy nie są idealnie przezroczyste. Może dlatego, że ma już z 10 lat, ale kojarzę, że i na początku też tak było. Używam TEGO. Kupiłem w jakiejś castoramie, chyba za połowę tego co chcą na tej stronie Jestem bardzo zadowolony. Jak to żywica, trzeba się sprężać, ale dzięki temu, że jest gęsty łatwo go opanować. Gęstość pomaga do wykonania np. reflektorów z wypukłym meniskiem. Do szyb wystarczy nałożyć go na jedną ściankę, a potem wykałaczką 'naciągać' go do drugiej.

 

 

podesłać zdjęcia zawartości do kolegi
To może inaczej. Blach nie ma co porównywać, bo u mnie już połowy nie ma, a nawet gdyby, to z samych blaszek nie da się za bardzo wywnioskować do czego mają być. Zrobię zdjęcia instrukcji i wyślę Ci na pw.

Nie wiem jaki sens ma polityka firmy Flyhawk, ale zarówno na ich stronie, jak i w sieci nie ma skanów instrukcji do ich zestawów. Często chciałem właśnie porównać instrukcje ich zestawów i np. lionroara, by wybrać najlepszy i cóż, nie da się. Odnoszę wrażenie, że robią to specjalnie, bo przecież firmie powinno raczej zależeć by jak najlepiej zaprezentować swój produkt.

 

 

to co on pokaże to mi się podoba i chcę to mieć.
Będę miał na sumieniu Twój portfel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sotter nic straconego. Aktualnie dostępne są dwa rodzaje zestawów. Lionroar w cenie 88 funtów i flyhawk 58 funtów. Akurat oczekuje przesyłki z PRC z zestawem flyhawka.

 

eee.... ale to chyba do wczesnej wersji, tego nowszego wypustu Tamiy'i. Z tym pokładem lotniczym to lion robił i był jakiś jeszcze żywiczny pokład zdaje się.

 

Chodziło mi o ten zestaw http://www.luckymodel.com/scale.aspx?item_no=LR%20LS350010

Akurat z ebaya znikł a jeszcze trzy tygodnie temu był dostępny bo miałem dylemat co wybrać.

Wybrałem to http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=171025033531&clk_rvr_id=537673151836&item=171025033531&lgeo=1&vectorid=229508

 

 

Rhayader jak tylko odbiorę przesyłkę to zrobię to samo a odnośnie mojego portfela to mogę stwierdzić że w przeciwieństwie do ciebie moja żona nie ma sumienia.

 

pozdrawiam Stefan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

nie chciałbym się wymądrzać bo dopiero terminuje w modelarstwie okrętowym ale po przestudiowaniu relacji z budowy "Mogami"przez świetnego czeskiego modelarza p.Zdenka Krćmara w SM 5/2011 wydaje mi sie ze szyny którymi transportowano wodnosamoloty były zagłębione w pokładzie.Tak że detali Lion Roara raczej nie można wykorzystać.Więc nie wiem czy kol.Rhayader nie popełnia tu błędu.

Pozdrawiam,

Vilge

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

nie chciałbym się wymądrzać bo dopiero terminuje w modelarstwie okrętowym ale po przestudiowaniu relacji z budowy "Mogami"przez świetnego czeskiego modelarza p.Zdenka Krćmara w SM 5/2011 wydaje mi sie ze szyny którymi transportowano wodnosamoloty były zagłębione w pokładzie.Tak że detali Lion Roara raczej nie można wykorzystać.Więc nie wiem czy kol.Rhayader nie popełnia tu błędu.

Pozdrawiam,

Vilge

 

Nie sądziłem ,że model Zdenka jest tylko dlatego,że jest pokazany SM jest już wyrocznią w temacie

krążownika Mogami. Widziałem już wiele modeli które oglądających przyprawiały o przysłowiowy "opad szczeny" choć merytorycznych błędów miały co nie miara. Obawiam się,że tory na pokładzie lotniczym nie powinny być w niczym zagłębione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.