Skocz do zawartości

SdKfz223 - Mars 1/72


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

W ramach kończenia rozgrzebanych warsztatów

Autko mam już prawie poskładane w jedną całość, muszę tylko dorobić antenę ramową i można malować...

Wózek będzie w panzergrau - Francja 1940.

 

Zestaw wygląda tak:

00_01_zps07f8acc0.jpg

 

Wnętrze przed zamknięciem (praktycznie niewidoczne będzie)

01_01_zps051d5622.jpg

 

Mam pytanie co do kolorków.

Wewnętrzne strony drzwi - panzergrau?

Wewnętrze burty wieży - "biały" czy panzergrau?

Bebechy wieży (stelaż pod MG) - "biały" czy panzergrau?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że robisz następny model. Co do kolorów to nie wiem, ale u siebie jak malowałem to wewnętrzne strony dałem białe. Wyszedłem z założenia że w tym okresie Niemcy jeszcze nie musieli się tak maskować przed lotnictwem i innymi zagrożeniami. Jednak to tylko moje domysły i nie traktuj ich jako pewnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzej, miałem nieco zwichrowane połówki kadłuba, musiałem je trochę na "siłę" kleić. Poza tym luzik.

Zmasakrowały mnie natomiast detale, są tak delikatne, że niektórych wręcz nie dało się odciąć od kostek wlewowych bez uszkodzenia. Dlatego muszę dorobić antenę, heh

 

Całkiem przyjemny model. Lepiej zdetalowany od Dragona (sądząc po in-box'ie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W SdKfz 222 drzwi są od wewnątrz białe.

 

Czyżby?

 

SdKfz-222.jpg

 

Rafał, szukaj zdjęć, bo jak będziesz o takie rzeczy pytał na forum, to będziesz dostawał takie kretyńskie porady jak ta powyżej.

 

Wyszedłem z założenia że w tym okresie Niemcy jeszcze nie musieli się tak maskować przed lotnictwem i innymi zagrożeniami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszedłem z założenia że w tym okresie Niemcy jeszcze nie musieli się tak maskować przed lotnictwem i innymi zagrożeniami

Zdjęcie zdaje się z klimatów afrykańskich

Wózek będzie w panzergrau - Francja 1940.
Czytać, nie tylko obrazki oglądać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponowałbym na rozluźnienie atmosfery

 

Wrzucę jutro fotkę egzemplarza na którym mam zamiar się wzorować. Rzeczywiście wewnętrzna strona drzwi jest chyba w kolorze bazowym.

 

Radek swego czasu (na wiosnę hehe) trochę googlowałem za wnętrzem wieży ale raczej nic pewnego na 100% nie znalazłem.

A druga strona medalu, okres lenistwa w pracy (dzięki czemu słonina już prawie gotowa rozleniwił mnie ewidentnie na maksa, po co szukać jak można spytać.

Oj nie ładnie, Rafcio nie ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zacząłem. A zresztą napisałem że tak sobie tylko kombinuje. Natomiast nie podoba mi się nazywanie kogoś kretynem. Jak ktoś ma problem z poziomem agresji to niech się na boks zapisze.

 

P.S. U mnie w wątku Pz.kpfw. IV też ten temat był poruszany bo zrobiłem białe włazy i KFS napisał że są ok. Model też był z okresu kampanii we Francji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie zdaje się z klimatów afrykańskich

R_Mazzi napisał(a):

Wózek będzie w panzergrau - Francja 1940.

Czytać, nie tylko obrazki oglądać.

 

A co tutaj ma do koloru wnętrza pojazdu z jakiego frontu on jest? Wyobraź sobie, że ja czytam, co jest napisane w poście i nie tylko w poście. Dlatego zamiast powoływać się na KFS pokaż mi zdjęcie SdKfz 222 lub 223 z białymi drzwiami i białym wnętrzem odkrytej wieżyczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer4, nie chcę Rafalowi zaśmiecać wątku. Zdjęcia nie mam, bo jak bym miał to już dawno bym wkleił. Na zdjęciu Rafała widać że na pewno nie są białe. Ja nigdy nie pisałem że na 100 procent były. Tylko po co od razu pisać o "kretyńskich podpowiedziach"? Można było napisać że koledzy wyżej się mylą.

Kończe to bo mi to zaczyna komentarze na Onet przypominać.

 

Będziesz dawał jakieś figurki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale narobiłem zamieszania...

Tomek, jak zadawałem pytanie model miałem pod ręką, a materiały na wyzłomowanym lapciaku.

Wózek skleiłem wiosną zeszłego roku i od tego czasu leżakował czekając na lepsze dni.

Fakt, z pytaniem o drzwi pojechałem po bandzie bo jak widać te wklejone na stałe są pomalowane na "panzer szary".

Otwarta zostaje kwestia wieży, wstępnie burty mam ciemne a szpej (stelaż) "biały". Poszukam kwitów, jak coś znajdę nie omieszkam się pochwalić

 

Co do figurek, wstępny zamysł jest taki: jeden załogant i jeden piechociarz gawędzą sobie leniwie obok autka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele, ale wy macie problemy. Ważniejsze jest to jak będzie się prezentował model ,a nie to czy drzwi będą pomalowane na odpowiedni kolor. "kłócicie się o kolor lakieru ,a nie o to co jest pod maską"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretyk się znalazł. Niech robi tak ,żeby wyglądało, bo kolory w rzeczywistości inaczej się komponowały niż na modelu wielkości pudełka od zapałek.

 

 

P.S.Mam prawo wygłosić każdą opinie ,a tobie nic do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale opinie także podlegają opiniowaniu. jesli masz coś merytorycznego to zamieść w wątku a jak nie... to nie. kolory to rzecz ważna i niektórzy przywiązują do nich wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia gdzie mam zdjęcia oryginalnych z afryki ale w jednym sdkfz były białe jak wnętrze ,a w innym czarne. Na jego podstawie robiłem swojego,to wiem co widziałem. To kwestia tego który zakład jak malował , to nie jest toyota yaris ,żeby wszystkie wersje wyglądały tak samo. W bułgarskiej wersji też są niezłe cuda.

Niech pomaluje na czarno i spokój, przynajmniej będzie w teorii dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.