Skocz do zawartości

T-70 743 (r) - MiniArt - 1:35


Kosynier

Rekomendowane odpowiedzi

Zwróć uwagę na to, że figurki są w umundurowaniu zimowym (nawet jeśli przyjmiesz inne wersje niż biały kolor umundurowania) co powinno współgrać z kamuflażem czołgu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz jakość figurek w zestawie?

 

Na razie nie przyglądałem się im zbyt dokładnie. NA pewno napiszę coś więcej w dziale z figurkami.

 

Zwróć uwagę na to, że figurki są w umundurowaniu zimowym (nawet jeśli przyjmiesz inne wersje niż biały kolor umundurowania) co powinno współgrać z kamuflażem czołgu.

 

Zimowego malowania raczej nie będę robił, ale nie wykluczam że wraz z postępem prac zmienię koncepcję na zimowe malowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowego malowania raczej nie będę robił, ale nie wykluczam że wraz z postępem prac zmienię koncepcję na zimowe malowanie.

Nie ma takiej konieczności, wszystko zależy od przyjętej konwencji, sposobu maskowania itp. Chodziło mi raczej o to, by grubo ubrani pancerniacy nie prażyli się w słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowego malowania raczej nie będę robił, ale nie wykluczam że wraz z postępem prac zmienię koncepcję na zimowe malowanie.

Nie ma takiej konieczności, wszystko zależy od przyjętej konwencji, sposobu maskowania itp. Chodziło mi raczej o to, by grubo ubrani pancerniacy nie prażyli się w słońcu.

 

Na pewno sauny im nie będę robił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem zestawik http://www.mojehobby.pl/products/SOVIET-T-70M-ZIS-3-w-CREW.html, który zamierzam przedstawić na dioramce podobnej do rysunku z opakowania, ale to przyszłość. Na razie będę kibicował Twojemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Na razie model jest złożony połowicznie, brakuje jeszcze kilku elementów, wieża jest złożona na sucho. Przy składaniu pojawiły się straty i musiałem dorobić oś do koła podtrzymującego gąsienice. Uchwyty na kadłubie i wieży zrobiłem z drutu, dorobiłem także lekkie imitacje spawów. Gąsienice miały być ruchome, i udało się to połowicznie. Przy pierwszej próbie składania jak odcinek był dłuższy zaczynał się rozpadać. Po dokładniejszym obejrzeniu jak to wygląda do części ruchomej zacząłem wybierać te ogniwa które miały mniejszą szansę na rozpad. Pozostałe skleiłem w prosty odcinek który będzie przylegał do ziemi. Jednej ze skrzynek brakuje jednej zapinki, ale w planuję ją trochę skatować tak jakby była po otwarciu przy pomocy łomu.

Do malowania co prawda jeszcze daleko ale mam pytanie co do wnętrza skrzynek. Jaki kolor powinien być w środku minia, czarny czy może kolor na jaki będzie pomalowany model?

Koniec smęcenia czas na zdjęcia:

T_70_743_004.JPG

T_70_743_005.JPG

T_70_743_006.JPG

T_70_743_007.JPG

T_70_743_008.JPG

T_70_743_009.JPG

T_70_743_010.JPG

T_70_743_011.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, do ideału jeszcze daleko.

 

Dodałem przewody do reflektora i klaksonu, z chusteczki zrobiłem imitacje okładziny na rurach odprowadzających spaliny do tłumika.

Całość złożona na sucho do zdjęć. Model gotowy do kąpieli i malowania.

Wszelkie wskazówki mile widziane.

T_70_743_012.JPG

T_70_743_013.JPG

T_70_743_014.JPG

T_70_743_015.JPG

T_70_743_016.JPG

T_70_743_017.JPG

T_70_743_018.JPG

T_70_743_019.JPG

T_70_743_020.JPG

T_70_743_021.JPG

 

Taka fotka poglądowa użytej chemii.

T_70_743_022.JPG

 

Wieża w kawałkach:

T_70_743_023.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie tylko mi się średnio podoba zdeformowana skrzynia nad błotnikiem.Dziwnie to wygląda,że samo wieko się uszkodziło a reszta skrzyni jak i błotnik nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie tylko mi się średnio podoba zdeformowana skrzynia nad błotnikiem.Dziwnie to wygląda,że samo wieko się uszkodziło a reszta skrzyni jak i błotnik nie .

Klapa będzie prostowana, pozostanie delikatna deformacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napsiać jak jest ze składalnością t70 jak i tych gąsek ? Ponoć gąski miniartu to porażka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam model nie był jakiś mocno kłopotliwy, wanna była lekko zdeformowana. Koła wymagały trochę pracy aby dało się je założyć. Na pewno konieczna jest wymiana siatek.

Co do gąsek, tych zestawowych nie wycinałem z ramek i nie sprawdzałem ich spasowania. Natomiast te dodatkowe "ruchome", to trzeba bardzo uważać przy obróbce i składaniu. To pierwsze gąsienice ruchome jakie składałem. Moja ocena to zakup ruchomych wydaje się zbędnym wydatkiem. Jak znajdę chwilę to postaram się wrzucić zdjęcia porównawcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za namową Mariusza, zrobiłem kilka poprawek:

- śruby przy długim grillu z przodu i tyłu

- spawy przy długim grillu

- spawy przy włazie kierowcy

- owinięcie drutem imitacji maty azbestowej

- wyprostowanie wygiętej klapy

 

T_70_743_026.JPG

T_70_743_027.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, następny model który mam w planach będzie w polskim malowaniu.

Na razie model dostał podkład (Chaos Black), gdzie nie obyło się bez małej wpadki. Za blisko miałem puszkę i trochę zalałem długiego grilla, ale przeczyściłem niezbyt dokładnie co widać na zdjęciach.

Kolejny etap to kolor bazowy (Pactra A112 - Rus. Armor Green) rozcieńczany Leveling Thinner'em. Pierwszy raz rozcieńczałem Pactrę tym specyfikiem i muszę przyznać że taka kombinacja miło mnie zaskoczyła. Prawie nic nie zasychało na dyszy. Oczywiście siatka na długim grillu nadal nie przeczyszczona :P .

Przy następnej sesji w lakierni postaram się pobawić rozjaśnieniami.

Przepraszam za paskudną tekturę wykorzystaną jako podstawka pod wykałaczki, ale musiałem coś na szybko wykombinować.

T_70_743_028.JPG

T_70_743_029.JPG

T_70_743_030.JPG

T_70_743_031.JPG

T_70_743_032.JPG

T_70_743_033.JPG

T_70_743_034.JPG

T_70_743_035.JPG

T_70_743_036.JPG

T_70_743_037.JPG

T_70_743_038.JPG

T_70_743_039.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakaś modulacja zrobiona plus wyciąganie detali. Pierwszy etap rozjaśniania po całym modelu bez domalowywania w zakamarkach, to kolor bazowy (Pactra A112 Russian Armor Green) z dodatkiem (Pactra A35 Interior Green FS34151). Modulacja kolorów (tak przynajmniej mnie się wydaje) to mieszanka która pozostała z rozjaśniania z dodatkiem (Pactra A124 Pale Green FS34227). Detal wyciągałem już samym (Pactra A124 Pale Green FS34227). Nie obyło się bez małej awarii, podczas czyszczenia pędzelków po detalowaniu dwie krople acetonu technicznego padły na wieżę. Jakoś się udało z tego wyjść.

Oczywiście znowu zapomniałem o wyczyszczeniu siatki na długim grilu

Czas na zdjęcia:

T_70_743_040.JPG

T_70_743_041.JPG

T_70_743_042.JPG

T_70_743_043.JPG

T_70_743_045.JPG

T_70_743_046.JPG

T_70_743_047.JPG

T_70_743_048.JPG

T_70_743_049.JPG

T_70_743_050.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.