Skocz do zawartości

Ła-5 Zwezda 1/48


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Ła-5 lt. Patoka, sierpień 1942, front stalingradzki.

th_DSC04876.jpg th_DSC04875.jpg

th_DSC04878.jpg th_DSC04877.jpg

th_DSC04880.jpg th_DSC04879.jpg

th_DSC04882.jpg th_DSC04881.jpg

th_DSC04873.jpg

..rodzinka:

th_DSC04885.jpg

Model znany, ale w porównaniu do Ła-5FN ma gorsze oszklenie; jakieś grube i z gumiastego tworzywa.

Zwezda daje nam możliwość wykonania stalingradzkiej ławeczki, a taką chciałem....ale nie do końca.

O tym dowiedziałem się jak zwykle gdy już było za późno. Ła-5 lt. Patoka to wczesny ławoczkin

z innym sterem wysokości i wiatrochronem jak w ŁaGG-3. Przeróbka sterów była banalna,ale Wiatrochronu od ŁaGG-a nie udało się przeszczepić. Zły producen zły- spalić go na stosie wyprasek.

Miałem już dośc więc szybko polepiłem resztę, pomalowałem i wam pokazałem.

Wszelkie opinie mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie- wypadałoby tylko lekko spiłować oponki, aby bardziej wiarygodnie trzymały się podłoża...

A wyraz "wyprasek", to- zdaje się słówko z epoki vacu! Wypadałoby napisać- "ramek"!

Czy "rodzinka" sie powiększy?

Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładna piąteczka, masz panie Marku rękę do malowania i to widać Te białe smugi odczytuję jako zmyte zimowe kamo - czy tak jest faktycznie? Napisz, jak osiągnąłeś ten efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za opinie.

Kilka słów wyjaśnień:

Radziu83- fotki są spore, a potem krzyk że się forum rozłazi. Nie ma przymusu klikania.

rhinoceros- jakoś nie widzę potrzeby piłowania oponek. Rodzinka się powiększy; robi się ŁaGG-3.

Pochwal się proszę trochę technikami malowania, wyglądają wiarygodnie i nieschematycznie

...no właśnie że schematycznie. Pre i post coś tam, zdrapki na metalicznym podkładzie na okapotowaniu silnika. Malowanie jak zawsze MM i Humbrol olejne. Brudy to tenscrom i oleje artystyczne, Raczej niezbyt udane.

Te białe smugi odczytuję jako zmyte zimowe kamo - czy tak jest faktycznie?

.... no właśnie- to są te nieudane olejne wypłowienia deszczowe. Miało być delikatniej, wyszło za mocno. Robiłem to pierwszy raz, chciałem spróbować- teraz już wiem.

Jeżeli nadal się podoba to miło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziu83- fotki są spore, a potem krzyk że się forum rozłazi. Nie ma przymusu klikania.

 

Marku sam jak wchodze na takie galerie gdzie sa miniaturki i trzeba klikac to szybko zmykam i podejrzewam że wielu tak ma,po prostu lepiej sie oglada galerię jak są normalne foty .

Model fajny ,fajnie zmalowany ,mialem sie juz zapytac o te biale ale widze że napisales ,ewidentnie psuje całość ,co do oponek to też wydaje mnie sie że lekkie ugięcie by im nie zaszkodziło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że zestaw Ła-5 od Zvezdy jest świetny. Przyjemnie się składa i fajny efekt wychodzi. Sam popełniłem ten model, choć nie wyszedł mi tak efektownie.

A Twoja praca - świetna, bardzo mi się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.