Skocz do zawartości

S-Model - zapowiedzi/nowości


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

No widzę że sporo wydają. Po wakacjach na spółkę ze znajomym bierzemy A-13 i Nebelwerfera. Może w przyszłym roku dadzą coś niszowego na kołach z II WŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tym bardziej cieszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ale fajnie nareszcie Dingo Wygląda dość fajnie, zwłaszcza koła, z wnętrzem jest krucho. Mam w domu wyrób ACE, więc chyba będę robił hybrydę. Wiadomo kiedy będzie w sprzedaży, i takie samo pytanie co do jeep-a z przyczepką, bo też wygląda przyzwoicie, zwłaszcza że posiada uchwyty z blaszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nowe zapowiedzi pierwsza to T-35 we wczesnej wersji druga A-13 w wersji pustynnej

http://www.network54.com/Forum/47210/message/1384889520/S-model+T-35+early.+YESSSSSS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Na stronach Henka ukazał się in box zestawu dwóch Pz I ausf a. Powiem szczerze że byłem ciekaw jak będzie wyglądała chińska jedyneczka w porównaniu do tej z kolekcji "Wrzesień 1939" no i powiem szczerze że jak na szybkiego składacza jest śliczna chyba sobie sprawie a oto link:

http://henk.fox3000.com/sModel.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, będzie to niepopularne, ale Pz.I A z S-Model bije na głowę Pz.I A z FTF. Jak i tak uważam, że najlepszym modele z S-Model jest Pz.II i okrojony Nebelwerfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale PzI z Smodelu będzie kosztował 70pln za 2 czyli ok 35 za sztukę - prawie 2xtyle co FtF... Czy bije na głowę??? - to taka Twoja "gadka szmatka" marketingowa jak zwykle - ani nie porównałeś wymiarów, zgodności detali, położenia linii podziału etc tylko pie..lisz jak dziennikarz "Faktu"... Wypowiedz się merytorycznie w oparciu o walkaroundy, fotki z epoki i plany to będziesz cenionym użytkownikiem Forum a nie łowcą sensacji...

 

Dla mnie oba modele są fajne jako bazy do dalszej pracy, nie jestem szczególnym fanem niemieckiej pancerki, ale Pz I kupie z FtF - mój wybór w oparciu o "Made in Poland".

 

Natomiast FtF należą się wielkie podziękowania za zainteresowanie polskim sprzętem z 1939, dla mnie jako sklejacza zaletą jest możliwość szybkiej i łatwej budowy dość dobrych jakościowo produktów... Nie muszę ślęczeć miesiącami jak nad niektórymi żywicami, czasu mam coraz mniej i dla mnie mogę przejść nad błędami merytorycznymi do porządku dziennego ( np. TKS 20mm mam 3 - jeden zrobiłem jako wypoczynkowy bez poprawek, ale drugi już będzie poprawiany). Kolejny plus to duża dostępność, dzięki której te modele mogą trafić do dzieci i młodzieży, oraz umiarkowanie cenowe.

 

Pozdrawiam Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, nie jest to gadka marketingowa, bo ja już nie sprzedaję S-Model (dlaczego?? moja sprawa.) i nie 70 PLN tylko 53,50 PLN (brutto). Więc sorry Gregory, nie wiem gdzie ty kupujesz modele S-Model??

Podziękowania owszem należą się, ale tez bez przesady, nie dajmy się ogłupić. Co do polskości, to.... hmm, nie mówił bym tak, bo jest wiele modeli produkowanych w Polsce w skali 1/72, a .... kupowana jest Chinina, więc .. kolejny raz sorry Gregory, popatrz na swoje warsztaty, gdzie te warsztaty modeli w skali 1/72-1/35 produkowanych w Polsce, np.:

Fiatów 508, Bedfordów (PL), Chevroletów (PL), Universali (PL). Stary, nie gadaj głupot i nie wypadaj mi z tym patriotyzmem. Ja wiem to najlepiej, bo prowadzę sklep i wiem co ludzie kupują.

Jeszcze raz, fajnie, że są produkowane modele z września 1939, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Kolego, mam chwile to odpiszę bo z głupot, które mi zarzucasz jesteś znany raczej Ty...

 

Warsztatów mam mało, bo mało czasu, ale staram się robić głównie "polonika", jeśli mam wybór to kupuje modele polskich firm ( co nie musi przekładać się na ilość warsztatów, ale z tego co widzę Ty prowadzisz aż jeden a komentarzy baaaaardzo duuuuuużo) , jeśli nie to nie mam ograniczenia ( rumuńskie, chińskie, angielskie/hinduskie, niemieckie/polskie itd. itp.), ważne żeby temat był ciekawy a model nie musi być dobry, czasem warto podłubać.. Poniżej linki do kilku prac, z PWM nie mogę wrzucić bo aktualnie nie działa :(

 

viewtopic.php?f=68&t=37634

 

viewtopic.php?f=87&t=37821

 

viewtopic.php?f=81&t=37637

 

http://www.smallscaleafv.com/inspiration/michal-grzelak/

 

Skali 35 w ogóle nie kleję

 

Co do ceny to patrzyłem na nowe wypusty SMODEL w Jadarze jeep ok 70pln, raczej tylko starsze modele są w okolicach 55pln, także cenę Pz I estymuję, wróżąc z fusów...

 

Co do Twoich przemyśleń co ludzie kupują to mam to w poważaniu, ja kupuję co mi się podoba a do FtF czy naszych, polskich producentów to "z przesadą" ale uważam, że należy ich popierać i super że są... choć można i trzeba mieć uwagi do jakości, merytoryki, cen etc - prawo Klienta

 

Zobacz na Braillescale czy Constructive Comments Network 54 jak dobrze ludzie ze świata wypowiadają się o polskich producentach: FtF ( całkiem inne ma opinie Twój sklep), IBG lub wyrobach legendarnego MARSa... Mamy dużo ciekawej oferty, choć niestety często niszowej, stąd jest ich mniej niż choćby oferowanych przez Tankmodels "paperpanzer's"... Rozumiem że to jest bardzo opłacalny i nieniszowy biznes, tylko mimo szczerych chęci nie umiem na tym i innych forach modelarskich znaleźć warsztatów czy sklejonych modeli...

 

Pozdrawiam, mam nadzieję kończąc dyskusje

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem o tym, że ludzie się bardzo dobrze wypowiadają i oby tak dalej, trzeba tylko rozdzielić na modele dla modelarzy i graczy. To co piszę, w dużej mierze są tam też uwagi od modelarzy-klientów.

Jeżeli chodzi o FtF, to jak już pisałem, chwała, że ruszyli ten temat (o ile można tak powiedzieć). No i finito. Każdy ma prawo do swojego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Zdjęcia zapowiadanego T-35, trochę się bałem że przy tym kolosie może być jeden w zestawie, ale będą dwa, fajnie bo można kupić na spółę ze znajomym. Jednocześnie S-Model zapowiedział sanitarnego Pz.I

036JkBO.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

In-box zapowiadanego T-35 Trza zamówić tego kolosa

http://www.guildwargamers.com/phpBB3/viewtopic.php?f=351&t=31975

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 years later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.